Stal Gorzyce chce wrócić do czwartej ligi

  Stal Gorzyce chce wrócić do czwartej ligi

  Piotr Szpak

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Stal Gorzyce chce wrócić do czwartej ligi
  1/2
  przejdź do galerii
  Do dużych zmian doszło podczas letniej przerwy w drużynie Stali Gorzyce, która po degradacji z czwartej ligi zamierza jak najszybciej wrócić do tej klasy rozgrywkowej.
  ZOBACZ TAKŻE:
  Polska zatrzyma się w "godzinę W"


  (Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press)


  Do spadku do okręgówki nikt w Gorzxycach nie dramatyzował, za to zabrano się do roboty solidnie przepracowując okres przygotowawczy. Zmiany kadrowe do jakich doszło w tym zespole pokazują jak bardzo gorzyczanie będą chcieli wrócić do czwartej ligi.

  Do zespołu pszyli dwaj nowi bramkacze, obaj mający w przeszłości występy w tarnobrzeskiej Siarce. Paweł Kozieł bronił w minionym sezonie z Sokole Sokolniki natomiast Mateusz Kuszaj w Transdźwigu Stale. Do drużyny doszedł także z Truck Kotowa Wola uzdolniony Sebastian Czernecki. Z Sokoła Sokolniki po wypożyczeniu wrócił Mateusz Surdy (Sokół Sokolniki). Z Sokolnik przyszli także Arkadiusz Nowak, Marcin Szeser (Sokół Sokolniki), Mateusz Farian oraz były piłkarz Stali Stalowa Wola i Siarki Tarnobrzeg Jakub Łuczakowski. Nazwiska tych graczy budzą szacunek.

  Trener Dariusz Dul z optymizmem patrzy w przeszłość twierdząc, że nowa praktycznie drużyna potrzebuje zgrania twierdząc, że zapał z jakim pracują zawodnicy oraz dobra atmosfera pozwalają na spokojne podejście do celu jakim będzie walka o awans.

  - Chcemy wrócić do czwartej ligi, ale są i inny chętni do awansu. Ta liga będzie bardzo silna. Mamy tego świadomość, ale nie boimy się wyzwania. Powinno być dobrze, ale jak będzie czas pokaże - stwierdził trener Dul.

  Z optymizmem patrzy w przyszłość także wielki kibic gorzyckiego zespołu wójt Gorzyc Leszek Surdy. Doskonale pamięta on czasy gry Tłoków Gorzyce w drugiej lidze i pucharowe mecze tej drużyny z Legią Warszawa czy Wisłą Kraków. Teraz z Gorzycach nikt tak wysoko już nie mierzy, ale czwarta liga może, a nawet musi tam być. A jeśli chodzi o drugoligowa przeszłość w Gorzycach to doskonale pamięta ją filar defensywy Zbigniew Syguła, który nadal gra w Gorzycach i chciałby teraz pomóc młodszym kolegom w walce o awans. O tym awansie marzy także załoga największego w okolicy zakładu pracy Federal Mogul, która od wielu lat jest z piłkarzami na dobre i na złe.

  Czytaj także

   Komentarze (12)

   Wszystkie komentarze (12) forum.echodnia.eu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Zobacz koniecznie:

   Wszystko o Air Show 2017 w Radomiu

   Wszystko o Air Show 2017 w Radomiu

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Redukcja punktów karnych. Od kiedy nowe zasady?

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Nowoczesna bankowość jest mobilna

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent