Strzelec Dąbrowica z Pucharem Polski w podokręgu Stalowa Wola

Piotr Szpak
W rozegranym w Gorzycach finałowym meczu piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Stalowa Wola Strzelec Dąbrowica wygrał z Jeziorakiem Chwałowice 2:1 (0:1).

Bramki: 0:1 A. Oskroba 4, 1:1, K. Polek z karnego, 2:1 T. Polek 90.

Strzelec: Marut - Jata, Smykla, Rachwał, M. Rożnowski - Ł. Rożnowski, Marek, Rzeźwicki (90+2 Dudek), K. Polek - T. Polek, J. Polek.

Jeziorak: Jaworski - A. Oskroba (82 Suszek), P. Kurkiewicz, G. Kurkiewicz, Mateusz Kurkiewicz (62 Marcin Kurkiewicz) - Nowiński, Rybak, Ożóg, P. Oskroba - Adamski, Oźga.

Sędziował: Mariusz Złotek z Motycza Poduchownego. Widzów: 200.

Czerwone kartki: M Rożnowski S., 69 min), Nowiński (J) 78). Żółte: K. Polek, M. Rożnowski (S), Nowiński (J).

Ci z kibiców, którzy przybyli na stadion Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzycach gdzie rozegrane zostało finałowe spotkanie przeżyli sporo emocji. Strzelec był zespołem lepszym, ale zwycięstwo zapewnił sonie dopiero w ostatniej minucie gry.

Dąbrowiczanie bardzo szybko otworzyli wynik, bowiem Andrzej Oskroba już w czwartej minucie gry pokonał bramkarza Strzelca. Zawodnicy Strzelca, którzy na codzień występują w klasie A mieli więcej z gry, ale nie miało to przełożenia na stwarzanie stuprocentowych sytuacji. Gracze Jezioraka ograniczali się do szczelnej obrony i czyhali na przeprowadzenie kontr.

Po zmianie stron dąbrowiczanie osiągnęli przewagę, a wyrównującego gola dobyli po strzale Kamila Polka z rzutu karnego. Później ekstraklasowy arbiter Mariusz Złotek usunął po jednym zawodniku z każdego zespołu. Kiedy wydawało się, że dojdzie do dogrywki Tomasz Polek ku olbrzymiej radości kibiców Strzelca i kolegów z drużyny w podbramkowym zamieszaniu zdobył zwycięskiego gola.

Zwycięska drużyna odebrała puchar od prezesa podokręgu Stalowa Wola Edwarda Chmury oraz wójta gminy Gorzyce Leszka Surdego.

W półfinale na szczeblu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Strzelec zmierzy się 11 maja na własnym boisku ze Stalą Rzeszów.