Trener się zemścił

/PISZ/, /ARKA/

KLASA OKRĘGOWA. Marzący o grze w czwartej lidze piłkarze Iskry Sobów doznali pogromu w Nowej Dębie. W Zaklikowie rzut karny wykonany przez grającego trenera Sanny zadecydował o prawdopo-dobnym spadku Czarnych Lipa do klasy A. - Zemściłem się na Lipie za upokorzenia, jakich doznałem od tamtejszych kibiców - powiedział po meczu trener Sanny. Kilka spotkań zostało odwołanych ze względu na zły stan boisk po ulewnych deszczach.

* Stal Nowa Dęba - Iskra Sobów 4:0 (1:0), Białek 32, Marut 81, Dziemianko 87, Łodej 89.

Stal: Kunat - Ziętek, Białek, Żywiec, K. Smykla - Durlak (85 Rachwał), Milanowski, M. Smykla, Jemioło (60 Dziemianko) - Marut (82 Łodej), Dudziak.

Iskra: Polarczyk - Motyka, Stefański, Dryka (86 Jochaniak), Smoliński - Gil, Kozioł, Zioło, Wilk (62 Jodłowski) - Zając, War-toń.

Żółte kartki: M. Smykla (S), Gil, Stefański (I). Sędziował: J. Partyka ze Stalowej Woli. Widzów 600.

- Iskra nie zasługuje na grę w czwartej lidze, gra słabo, a nasi chłopcy obnażyli jej wszelkie braki. Mogliśmy wygrać wyżej - stwierdził po meczu kierownik zespołu Stali Nowa Dęba, An-drzej Horodeński. Miejscowych na prowadzenie wyprowadził Mariusz Białek, była 32 minuta gry i taki rezultat utrzymywał się aż do 81 minuty. Wtedy na 2:0 podwyższył Piotr Marut, a zała-mani sobowianie nie bardzo wiedzieli, co się dzieje. W konse-kwencji goście stracili jeszcze dwa gole, a ponad półtysięczna rzesza kibiców Stali opuszczała stadion bardzo zadowolona.

* Sanna Zaklików - Czarni Lipa 2:2 (1:2), R. Zakościelny 38 z karnego, Wałek 85 z karnego - Dudek 7, Tryka 11.

Sanna: Janicki - Wałek, B. Zakościelny, R. Zakościelny, Pankowski - Sołtys (60 A. Popiak), Tur, Zdyb (66 Burzyński), Baran - M. Popiak (60 D. Zakościelny), Mikoś.

Czarni: Federczyk - Tur, Krawiec, Winiarski, Mikuła - Kaczmarzyk (46 Szwedo), Brzeziński, Turek, Dudek - Tryka, Rusinek.

Czerwona kartka: Mikuła (C, 76 min, za drugą żółtą). Żółte: B. Zakościelny (S), Winiarski, Mikuła, Tryka (C). Sędziował: T. Giżka ze Stalowej Woli. Widzów 350.

Lokalne derby były bardzo emocjonujące, a nawet dramatyczne. Piłkarze z Lipy rozpoczęli bardzo ochoczo i po 11 minu-tach gry oraz trafieniach Dudka i Tryki prowadzili 2:0 Jeszcze przed przerwę z rzutu karnego Rafał Zakościelny zdobył jednak kontaktowego gola dla miejscowych. W 76 minucie żółtą kartkę ujrzał Mariusz Mikuła, a że nie mógł się pogodzić z decyzją ar-bitra, to ujrzał drugi żółty, a po chwili czerwony kartonik. Na pięć minut przed zakończeniem meczu arbiter podyktował drugi rzut karny dla gospodarzy w tym spotkaniu, jego wykonawcą był grający trener Sanny Jacek Wałek.

* Budo Instal Turbia - Olimpia Pysznica 3:2 (1:0), Cupak 33, Piotr Sojecki 49, Słowik 64 - Lenart 46, T. Zawół 77.

Budo Instal: Bieniek - Kornafel, Cupak, Słowik, Czaja - Partyka, Gruszczyk, Dziadura, Gondek (55 Marek) - Piotr So-jecki, Gromadzki (69 Szafran).

Olimpia: Świeca - Butryn, Kościelski, Młynarski, Krawiec - Wojtyła, Bąk, Szado, Kaczkowski (75 T. Zawół) - Ł. Bajgiero-wicz, Lenart (75 W. Bajgierowicz).

Żółte kartki: Partyka (B), Kaczkowski (O). Sędziował: S. Środek z Antoniowa. Widzów 300.

Pierwszy gol padł w 33 minucie, gdy celną główką popisał się Julian Cupak, wyrównał w zamieszaniu podbramkowym Grzegorz Lenart, były gracz... Budo Instalu. Przyjezdni cieszyli się jednak zaledwie chwilkę, bo szybko "skarcił" ich Piotr Sojec-ki. A w 64 minucie trzeciego gola dla zespołu z Turbi, nowego lidera, zdobył ładnym strzałem z rzutu wolnego Grzegorz Słowik i Olimpii nie pomogła już bramka Tomasza Zawoła.

* Bukowa Jastkowice - LZS Ździary 4:0 (1:0), Stec 42, Sieczko 64 z karnego, Kaczmarczyk 80, W. Wołoszyn 90.

Bukowa: Garbacki - Bajdas (55 Biały), Stasiak, R. Butryn - Kępanowski, Sieczko, P. Wołoszyn, P. Burtyn, Stec (85 W. Wo-łoszyn) - Kaczmarczyk (81 Pająk), Rzeszutko (65 Tarka).

Ździary: Piotrowski - Siek, Pachla, Startek, Piotr Cichoń (85 Szewdo) - Nazimek, Kuśmierczyk, Dołgan, Paweł Cichoń - Wojtas (65 Tofil), Nieradka (75 Szwedo).

Żółte kartki: Stasiak (B), Piotrowski (Z). Sędziował: G. Cichoń ze Stalowej Woli. Widzów 350.

Pierwszy gol padł po strzale Adama Steca w sytuacji "sam na sam", zawodnicy ze Ździar sygnalizowali "spalonego", ale arbiter "puścił grę". Wynik podwyższył Sieczko z rzutu karnego, po tym jak w polu karnym pociągany za koszulkę był Paweł Kaczmarczyk. Ten ostatni w końcówce podwyższył na 3:0, a wynik ustalił z najbliższej odległości Wiesław Wołoszyn.

- Sokół Kamień - Orzeł Rudnik 3:1 (1:0), Słodziński dla Orła.

W Kamieniu boisko było zalane wodą, ale piłkarze zdecy-dowali się grać...

Mecze: Advit Łętownia - Korona Majdan Królewski i Unia II Nowa Sarzyna - Sparta Jeżowe zostały odwołane. Pauzował: KP Zarzecze.