Bitwa o awans

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Bardzo emocjonująco zapowiada się finisz w stalowowol-skiej piłkarskiej klasie okręgowej. O awans do czwartej ligi wal-czą ze sobą zespoły Budo Instalu Turbia oraz Iskry Sobów.

  Sobowianie przez ponad pół roku przewodzili w tabeli, ale w miniony weekend doznali klęski, przegrywając w Nowej Dębie ze Stalą aż 0:4 i spadli na drugie miejsce w tabeli, mając punkt straty do rywali z Turbii. Rutynowani piłkarze z tarnobrzeskiego osiedla wiejskiego nie tracą jednak nadziei na awans.

  - Ja, z porażki w Nowej Dębie nie robię tragedii, przegrali-śmy tam za wysoko.
  Zawiedli młodsi zawodnicy, którzy mieli idealne sytuacje do zdobycia goli, ale ich nie wykorzystali. Czy wierzę jeszcze w awans? Turbia ma przed sobą trudne spotka-nia, wszystko się jeszcze może zdarzyć. Bitwa o czwartą ligę jeszcze się nie zakończyła - mówi szkoleniowiec zespołu z So-bowa Sławomir Walski.

  Sobowianom będzie jednak trudno wyprzedzić rywali. Pogłoski jakoby zespół Budo Instalu nie był zainteresowany awansem można włożyć między bajki. Zdementował je trener zespo-łu Leszek Brzeziński.

  - Chcemy wszystko wygrać i awansować, a później bę-dziemy się martwić tym, jak sobie poradzić w czwartej lidze. Czekają nas jednak trzy trudne mecze, poza tym mam w zespo-le trochę kontuzji, a kilku piłkarzy wyjechało do pracy za grani-cą. Jestem jednak optymistycznie nastawiony do końcówki se-zonu. Nie tylko moim zdaniem najlepiej ze wszystkich drużyn gramy my oraz Stal Nowa Dęba. O wszystkim zadecyduje boisko, ale myślę, że po ostatniej kolejce, to my będziemy się cie-szyć z awansu - mówi trener Brzeziński.

  W obu drużynach grają superstrzelcy. W Iskrze niezawod-ny w zdobywaniu goli jest Krzysztof Wartoń, który ma już na koncie zdobytych aż 27 goli. W Turbii najlepiej strzela 18-letni Piotr Sojecki, który 17 razy w tym sezonie pokonywał bramka-rza rywali. W ostatnich kolejkach sezonu korzystniejszy układ gier mają sobowianie, którzy zmierzą się na własnym boisku z Sokołem Kamień, następnie zagrają z Sanną w Zaklikowie, a w ostatnim meczu podejmować będą u siebie Advit Łętownię. Piłkarze z Turbii zagrają w niedzielę wyjazdowe spotkanie z LZS w Ździarach, następnie u siebie zmierzą się z Koroną Majdan Królewski, a na koniec zagrają w Lipie z Czarnymi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!