Puchar w Kamieniu?

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Czy dojdzie do skandalu i w kończącym się sezonie piłkar-skim nie zostanie rozegrany finałowy mecz piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Stalowa Wola, w którym Sokół Nisko ma zmierzyć się z Siarką Tarnobrzeg? Niestety, taka możliwość istnieje.

  Finał miał zostać rozegrany w minioną środę w Rudniku, ale do meczu nie doszło. Oficjalna wersja odwołania spotkania mówiła o tym, że boisku na stadionie w Rudniku zostało do tego stopnia zniszczone przez uczestników święta wikliny, że nie można byłoby na nim grać.
  Ale prawda jest inna. Organizatorzy meczu nie chcieli gościć u siebie grup szalikówców obu klubów, dodajmy szalikowców grup zwaśnionych ze sobą. Groźba wy-wołania burd na stadionie najwyraźniej kogoś wystraszyła.

  - Przyznaję, że kilka klubów wystraszyło się organizacji meczu, ale co gorsza, mam problemy nawet z policją, która boi się wydać zgody na organizację meczu w kilku miejscowo-ściach. W szczegóły nie chcę się zagłębiać, ale nie rozumiem, dlaczego tak wiele osób boi się pseudokibiców - mówi sekretarz stalowowolskiego podokręgu piłkarskiego Edward Chmura.

  Pan Edward chciał, by mecz odbył się w Nisku lub w Tar-nobrzegu. Ale nic z tego nie wyszło, bowiem Sokół nie chciał przyjechać do Tarnobrzega, a Siarka do Niska. Była więc pro-pozycja rozegrania meczu w Stalowej Woli, ale bez udziału pu-bliczności. Ta koncepcja jednak upadła. Dziś działacze stalo-wowolskiego podokręgu zwrócą się z prośbą do wójta gminy Kamień Ryszarda Bugiela, by wyraził zgodę na rozegranie me-czu w tej miejscowości.

  - Kandydaturę Kamienia zgłosiliśmy już do sztabu policji w Rzeszowie i została zaakceptowana. Jeśli zgodę wyrazi wójt, to mecz się odbędzie w najbliższą środę. Przyznam, że nie myśla-łem, iż organizacja finału napotka na takie problemy. Nawet nie chcę myśleć, co będzie jak władze Kamienia nie wyrażą zgody - mówi Chmura.

  Zastanawiające w tym wszystkim jest jedno. Kto się boi pseudokibiców? Nie każdy szalikowiec jest przecież chuliga-nem, co więcej, szaliki o klubowych barwach noszą coraz czę-ściej politycy, biznesmeni i inni ludzie utożsamiający się z da-nym klubem. Czy ich także trzeba się bać? Miejmy nadzieję, że w Kamieniu takiego strachu nie będzie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!