Trener Tłoków zrezygnował!

  Trener Tłoków zrezygnował!

  Arkadiusz KIELAR <a href="mailto:kielar@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>kielar@echodnia.eu</a>

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Zupełnie niespodziewanie Janusz Gierach, trener piłkarzy Tłoków Gorzyce, którzy zostali zdegradowani z trzeciej ligi, zrezygnował ze swojej funkcji! Jeszcze w niedzielę deklarował, że chce pozostać w zespole, ale wczoraj zmienił zdanie.

  Wczoraj szkoleniowiec umówiony był na decydującą rozmowę z prezesem Tłoków i wójtem gminy Gorzyce, Stanisławem Krawcem. Mówił, że przeszkodą, by się porozumieć nie będą sprawy finansowe i był skłonny nadal prowadzić drużynę, tym razem w czwartej lidze. Co się więc stało?

  - Trener Gierach poprosił o odpoczynek od piłki w rundzie jesiennej - wyjaśnia prezes Stanisław Krawiec. - Mówił, że jest psychicznie "zdołowany", że przyda mu się przerwa. W tej sytuacji będziemy szukać nowego trenera, który poprowadzi zespół w czwartej lidze, widzimy w tej roli kogoś z naszego klubu. Być może będzie to dotychczasowy drugi trener zespołu Piotr Bożyk. Sprawa wyjaśni się do końca tygodnia, dopóki piłkarze mają "wolne". Raczej na pewno nie będziemy zatrudniać szkoleniowca "z zewnątrz".

  Sam Janusz Gierach potwierdza, że przemyślał całą sprawę i potrzebuje odpoczynku.

  - Runda wiosenna kosztowała mnie mnóstwo zdrowia, choć mało kto o tym wie - mówi szkoleniowiec. - A sam wynik osiągnięty przez zespół wiosną jest dla mnie nie do przyjęcia, pięć punktów w 15 spotkaniach to fatalny rezultat. I to jest główny powód dlaczego zrezygnowałem z dalszego prowadzenia Tłoków. Potrzebuję teraz najbardziej odpoczynku, a po najbliższej rundzie jesiennej zastanowię się co dalej. Dla mnie piłka nożna jest bardzo ważna i na pewno z niej nie zrezygnuję. Zresztą nie odżegnuję się wcale od pomocy, jeżeli chodzi o Tłoki. Jeżeli ktoś będzie ode mnie tego potrzebował, to służę radą.

  Były już trener Tłoków przyznaje, że duże szanse, aby zostać jego następcą ma Piotr Bożyk, do tej pory jego asystent w zespole.

  - Piotrek zna zespół, kilka razy prowadził samodzielnie zajęcia z chłopakami, gdy ja miałem nawał pracy, bo uczę jeszcze także w szkole - przyznaje Janusz Gierach. - Co do składu drużyny, to zapewne trzeba będzie rozejrzeć się teraz po okolicznych klubach z niższych lig za chętnymi do gry u nas w czwartej lidze. Bo co do wypożyczeń, to mogą z nich wrócić do Tłoków jedynie Staszek Wierzgacz z trzecioligowej Stali Rzeszów oraz Przemek Zając z Iskry Sobów, która awansowała właśnie do czwartej ligi. Tego drugiego namawiałem zresztą na powrót do Gorzyc w przerwie zimowej, ale nie zdecydował się na to, bo wyraźnie spodobało mu się w Sobowie...

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!