Tłoki załatwiły lidera!

/PISZ/, /ARKA/, /MOS/
W Sobowie piłkarze Iskry ulegli Pogoni Leżajsk 0:2 (0:1).
W Sobowie piłkarze Iskry ulegli Pogoni Leżajsk 0:2 (0:1). M. Radzimowski

IV LIGA. Sporą niespodziankę sprawili czwartoligowi piłkarze Tłoków Gorzyce, którzy "załatwili" w Cisnej dotychczasowego lidera. Mecz Kolbuszowianki z Siarką Tarnobrzeg został przełożony - tarnobrzeżanie grali w rundzie wstępnej Pucharu Polski.

Crasnovia Krasne - STAL MIELEC 4:1 (0:1), Blim 57, 59, Blim 71, Drapała 78 - Szajna 45.

Stal: Polak - Szajna, Tylski, Duda (70 Pydych), Marszałek - R. Leśniowski, Kosowicz (55 M.Leśniowski), Fryc, Jędryka (70 Tylutki) - Radulj, Kamiński (70 Kędzior).

W ostatniej minucie pierwszej połowy ładnie przymierzył z pola karnego Maciej Szajna, piłka po rykoszecie odbiła się jeszcze od obrońcy beniaminka z Krasnego Marcina Górki i wpadła do siatki. Po przerwie nastąpiła jednak katastrofa. Młodzież ze Stali kompletnie pogubiła się przy stałych fragmentach gry i straciła aż cztery gole.

ISKRA SOBÓW TARNOBRZEG - Pogoń Leżajsk 0:2 (0:1), Danielak 33, Szmuc 88.

Iskra: Polarczyk - Stefański, Łukawski, Dryka, Farian (63 Trznadel) - Jochaniak, Ćwik, Kulczycki, Zając (63 Stasiak) - Wawrylakowski, Haliniak.

Czerwona kartka: Orzech (P, 80 min, za krytykowanie decyzji sędziego). Żółte: Pazdan, Błotni (P). Sędziował: M. Gumiński z Jarosławia. Widzów 300.

Nieszczęście piłkarzy beniaminka spotkało w 33 min, kiedy z lewej strony dośrodkował Marcin Szmuc, a Andrzej Danielak strzałem głową z sześciu metrów pokonał Tomasza Polarczyka. W końcówce kontrę gości wykończył Marcin Szmuc.

Błękitni Ropczyce - SOKÓŁ NISKO 2:2 (0:1), Podlasek 49, 65 - Orliński 12, Babula 89.

Sokół: M. Michalak - Woźniak, Rybak, Surma, Babula - Bartnik (70 Szeser), Sobiło, Ryfczyński, Orliński - Niemiec (51 Lewko), Juda (60 Małek).

- Zdobyliśmy szybko gola po strzale Jacka Orlińskiego, a za chwilę Damian Juda zmarnował sytuację "sam na sam" - mówił Adam Surma, piłkarz Sokoła. - Przeważaliśmy do przerwy, potem rywale "siedli" na nas, zdobyli dwie bramki z kontrataku. W końcówce podnieśliśmy się, Grzesiek Woźniak trafił w poprzeczkę, a wyrównał strzałem z 16 metrów Marcin Babula.

Galicja Cisna - TŁOKI GORZYCE 0:1 (0:0), Tarnowski 78.

Tłoki: Wierzgacz - Beszczyński, Balmas, Kędzierski, Kowalski - Gajda, Bieńko (78 Samołyk), Piwowar (46 Tarnowski), Głuch (89 Surma) - Kaczmarski, Sroka.

Żółte kartki: Walaszczyk (G), Gajda, Kaczmarski, Sroka, Samołyk, Balmas (T). Sędziował: Ł. Pilch z Dębicy.

Niezłym wyczuciem wykazał się szkoleniowiec gorzyczan Piotr Bożyk. W przerwie desygnował do gry Rafała Tarnowskiego, a ten odwdzięczył się trenerowi zdobyciem zwycięskiego gola.

W innych meczach: Rzemieślnik Pilzno - Orzeł Przeworsk 1:3 (0:0), Resovia Rzeszów - Izolator Boguchwała 0:0, Lechia Sędziszów Małopolski - Żurawianka Żurawica 2:1 (1:0), Igloopol Dębica - Polonia Przemyśl 1:0 (0:0).