Protest w Rudniku!

Piotr SZPAK <a href="mailto:[email protected]" target="_blank" class=menu>[email protected]</a>
W Nowej Dębie gospodarze rozgromili rywali z Jeżowego, pokonując ich różnicą aż sześciu goli. M. Radzimowski
Po przegranej w Jeżowem piłkarze Orła Rudnik fetowali wczoraj zwycięstwo nad rywalem ze Ździar. M. Radzimowski

(fot. M. Radzimowski)

KLASA OKRĘGOWA. Piłkarze Orła Rudnik na znak protestu przeciwko temu, co ich spotkało w poprzedniej kolejce w Jeżowem, wyszli na mecz z Unią z kilkuminutowym opóźnieniem.

Prezes Sparty Jeżowe obiecał swoim piłkarzom uroczystą kolację w zamian za minimum remis w Nowej Dębie. Ale kolacji nie było, bowiem jeżowianie doznali pogromu i musieli zjeść w domu... Bukowa Jastkowice wygrała w Nisku 3:1, a jednego z goli zdobył ksiądz Wiesław Wołoszyn, który służy w parafii w Nowej Dębie.

Sanna Zaklików - Advit Łętownia 2:1 (1:1), Zdyb 23, Tur 90 - Boroń 19.

Sanna: Janicki - R. Zakościelny, Nieradka, Burzyński, D. Zakościelny (46 B. Zakościelny) - Sołtys (70 Brzyski), Rak (55 Wójcik), Popiak, Tur - Mikoś, Zdyb.

Advit: Niedbała - Wraga, Boroń, Z. Słomiany (55 Olejarz), Brzozowy (77 Kolano) - Cz. Słomiany, T. Kuraś, Zastawny, Kida - Z. Kuraś, Baran.

Żółte kartki: D. Zakościelny (S), Wraga, Kida (A). Sędziował J. Klimek z Niska. Widzów: 200.

Jak okrutna, a zarazem piękna bywa piłka nożna, można było przekonać się oglądając mecz w Zaklikowie. Goście rozegrali bardzo dobre spotkanie, a mimo to zeszli z boiska pokonani.

Łętownianie już w 3 minucie gry mogli objąć prowadzenie, ale wykonujący rzut karny Rafał Kida strzelił wysoko nad poprzeczką. Goście dopięli swego w 19 minucie, ale z prowadzenia cieszyli się tylko cztery minuty. Remisem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa. Po przerwie zdecydowaną przewagę uzyskali piłkarze w Łętowni, ale razili nieskutecznością. Kiedy wydawało się, że mecz zostanie zakończony podziałem punktów, rzut wolny z 35 metrów wykonywał były piłkarz pierwszoligowych drużyn Siarki Tarnobrzeg i Stali Stalowa Wola, a obecnie grający trener Sanny. Wrzucił piłkę w pole karne rywali, tu najsprytniej zachował się najniższy na boisku Patryk Tur i strzałem... głową spowodował eksplozję radości wśród swych kolegów z drużyny oraz kibiców Sanny.

Stal Nowa Dęba - Sparta Jeżowe 7:1 (2:0), K. Smykla 26, Nowak 38, Serafin 60, 75, M. Smykla 66, 89, Kościelny 90 - Tabaka 84.

Stal: Kunat - Ziętek, Białek (71 Rachwał), Żywiec (76 Hajduk), K. Smykla - Milanowski (76 Sudoł), Kościelny, M. Smykla, Serafin - Dudziak (70 Wilk), Nowak.

Sparta: Wróblewski - Krawiec, Janiec, Szot, Sitarz (60 Piela) - Kata, Puchalski, Chaber, Ożóg - Tabaka, Oczkowski.

Czerwona kartka: Janiec (Sparta, 90 min, za drugą żółtą). Żółte: Tabaka, Szot, Puchalski, Janiec (Sparta). Sędziował M. Wojtak z Rudnika. Widzów: 400.

Wynik meczu jest najlepszym komentarzem do tego, co działo się na boisku w Nowej Dębie. Gospodarze mogli nawet wygrać w dwucyfrowych rozmiarach, ale kilka razy nie dopisało im szczęście.

- Dominowaliśmy w tym meczu od pierwszej do ostatniej minuty, sytuacji było sporo i mimo że nie wszystkie zostały wykorzystane, to kibice i tak wychodzili zadowoleni - stwierdził po meczu kierownik zespołu z Nowej Dęby Andrzej Horodeński.

Orzeł Rudnik - Unia Ździary/Jarocin 4:2 (2:1), Marut 5, Warchoł 25, 48, Szymonik 68 - Jeż 15, z karnego, 50.

Sokół II Nisko/Moskale - Bukowa Jastkowice 1:3 (1:3), Tkacz 40, z karnego - Kaczmarzyk 20, 36, Wołoszyn 21.

Korona Majdan Królewski - Unia Nowa Sarzyna 1:3 (1:0), Kopeć 15 - Gaca 71, Nowak 79, Bednarz 84.

Do 71 minuty zanosiło się na superniespodziankę, bowiem po strzale Kopcia gospodarze wygrywali 1:0. Finisz gości był jednak nadzwyczaj skuteczny. W ciągu 8 minut wyszli na prowadzenie, a wynik meczu ustalił Bednarz.

Kempus Kępie Zaleszańskie - Sokół Kamień 2:0 (0:0), Lasota 75, 80.

Kolejne trafienia Rafała Lasoty, którego pozyskaniem w przerwie między sezonami zainteresowani byli działacze Tłoków Gorzyce. Beniaminek z Kępia radzi sobie w "okręgówce" nadzwyczaj dobrze.

KP Zarzecze - Budo Instal Turbia 0:3 (0:2), Sojecki 30, Dziadura 60, Słowik 80, z karnego.

Kibice w Zarzeczu przeżyli drugie już w tym sezonie rozczarowanie. Rywal był jednak wymagający, bowiem piłkarze z Turbi z meczu na mecz spisują się coraz lepiej.

Olimpia Pysznica - ŁKS Łowisko 0:0

- W naszym meczu nie było goli, ale działo się wiele ciekawego. Obie drużyny stworzyło sobie po kilka sytuacji do zdobycia bramek, ale z celnością strzałów nie było najlepiej. Dla nas ten remis jest cennym rezultatem - mówił po meczu grający trener Łowiska Jerzy Węglarz.