Pokonali spadkowicza!

Piotr SZPAK, Przemysław MOSKAL, /ARKA/
Piłkarze tarnobrzeskiej Siarki (z piłką Michał Gielarek) rozegrali słabsze spotkanie, ale dzięki ambicji wywalczyli jeden punkt. M. Radzimowski
W Sobowie piłkarze Iskry i trener Artur Chyła mieli trzykrotnie powody do radości po strzeleniu goli. M. Radzimowski

(fot. M. Radzimowski)

IV LIGA. Wielkie brawa należą się większości naszych czwartoligowców. Szczególnie dla Siarki Tarnobrzeg i Kolbuszowianki Kolbuszowa.

SIARKA TARNOBRZEG - Polonia Przemyśl 1:1 (0:1)

0:1 Marek Skupień 22, 1:1 Jacek Leptacz 63.

Siarka: Borkowski - Łuczakowski, Stępień, Leptacz, Pietrucha - Kabata, Hynowski (79 Szczytyński), Gielarek, Mrzygłód (87 Stala) - Stąporski (46 Kozłowski), Pyszczek (33 Krzemiński).

Polonia: Cisek - Czuryk, Jabłoński, Strzałkowski, Bartnik - Skupień (75 Stępień), Szczygieł, Radawiec (87 Marszałek), Lebioda - Rybkiewicz (90+1 Kapłon), Quaye (79 Sawa).

Żółte kartki: Łuczakowski, Stępień, Kozłowski (S), Czuryk, Radawiec (P). Sędziował W. Bąk z Nowej Sarzyny. Widzów: 700.

Na wielkie brawa zasłużyli piłkarze Siarki. W sobotę co prawda brakowało im piłkarskich umiejętności, ale nie zabrakło serca i w nagrodę uratowali jeden punkt.

W pierwszej połowie bezproduktywnego Łukasza Pyszczka zmienił Paweł Krzemiński, a w przerwie za słabo grającego Przemysława Stąporskiego wszedł Michał Kozłowski. Obie zmiany były strzałem w "dziesiątkę", a młodzi Pyszczek i Stąporski mogą się od swych starszych kolegów uczyć ambitnej gry. Na nic zdałaby się jednak pełna determinacji gra Siarki, gdyby nie fatalny dzień czarnoskórego Lee Quaye. Nigeryjczyk miał w meczu cztery "setki", ale nie wykorzystał żadnej. Najbliżej zdobycia gola był w 31 minucie, kiedy z siedmiu metrów huknął w poprzeczkę. Po przerwie marnował sytuacje sam na sam z Arturem Borkowskim. Przemyślanie zdobyli prowadzenie w szczęśliwych okolicznościach. Piłka po płaskim strzale Marka Skupienia odbiła się od Marcina Stępnia i wpadła do siatki. Wyrównał w 63 minucie Jacek Leptacz, do którego dokładnie zagrał Krzemiński, a obrońca Siarki przymierzył jak należało. Leptacz był bliski szczęścia w 82 minucie, kiedy piłkę po jego strzale na poprzeczkę sparował bramkarz gości.

Najlepszymi piłkarzami w zespole gospodarzy byli: Jakub Łuczakowski, Michał Kozłowski i Marcin Pietrucha. Ten ostatni zasłużył na brawa za serce, które włożył w sobotni mecz.

Crasnovia Krasne - TŁOKI GORZYCE 2:0 (0:0)

1:0 Marcin Reiman 80, 2:0 Reiman 88.

Tłoki: Wierzgacz - Beszczyński, Balmas, Kędzierski, Kowalski - Gajda, Bieńko (83 Piwowar), Rutyna (60 Samołyk), Głuch - Kaczmarski (75 Kapała), Tarnowski.

Żółte kartki: Szczepański (C), Kowalski, Tarnowski (T). Sędziował P. Młodziński z Mielca. Widzów: 400.

Gorzyczanie byli bliscy wywalczenia jednego punktu, ale na przeszkodzie stanął im... mielecki arbiter.

- Wyglądało to tak, jakby pan sędzia "podgwizdywał" gospodarzom. Szkoda, bo trud chłopców został zniweczony - powiedział nam kierownik gorzyckiego zespołu Zenon Krówka.

W 80 minucie arbiter podyktował mocno "naciągany" - zdaniem gości - rzut wolny. Do piłki ustawionej 20 metrów przed bramką Stanisława Wierzgacza podbiegł Marcin Reiman i trafił idealnie w "okienko". Chwilę później idealnej sytuacji do wyrównania nie wykorzystał Tomasz Bieńko, "główkując" z pięciu metrów obok bramki, a tuż przed końcem meczu celnym strzałem głową popisał się ponownie Reiman.

ISKRA SOBÓW TARNOBRZEG - STAL MIELEC 3:3 (0:1)

0:1 Piotr Duda 13, 0:2 Piotr Kamiński 57, 1:2 Piotr Wawrylakowski 68, 2:2 Krzysztof Haliniak 78, Krzysztof Wartoń 79, 3:3 Kamiński 80.

Iskra: Paciorkowski - Łukawski, Stefański, Dryka (46 Zając), Farian - Jochaniak, Haliniak, Ćwik (6 Motyka), Wawrylakowski (88 Trznadel) - Kulczycki, Wartoń (90 Stasiak).

Stal: Polak - Pydych, Szajna, Pancerz, Marszałek (75 Kędzior) - Król (46 Tylutki), Jędryka, Fryc, Leśniowski (46 W. Witkowski) - Kamiński, Duda.

Żółte kartki: Paciorkowski (I), Wawrylakowski, Szajna, Jędryka (S). Sędziował J. Marek z Jarosławia. Widzów: 250.

Trzynasta minuta okazała się szczęśliwa dla mielczan. Na bramkę gospodarzy strzelił Król, Konrad Paciorkowski sparował piłkę, a nadbiegający Piotr Duda trafił do siatki. Duda mógł podwyższyć w 37 minucie, ale przegrał pojedynek sam na sam z Paciorkowskim. W pierwszej połowie gospodarze mieli dwie szanse. W 22 minucie Marek Kulczycki "główkował" obok słupka, a w 35 mocny strzał Krzysztofa Wartonia z 12 metrów pewnie obronił Polak.

Po zmianie stron z pola karnego podwyższył wynik dla mielczan najlepszy w ich szeregach Piotr Kamiński, ale gospodarze nie załamali się i zdołali... wyjść na prowadzenie. Najpierw Piotr Wawrylakowski dobił strzał Krzysztofa Wartonia, następnie celnie przymierzył Krzysztof Haliniak po podaniu Wartonia, a na koniec sam Wartoń wprawił w euforię miejscowych kibiców. Remis dla Stali uratował Kamiński, który przejął piłkę po błędzie Mariusza Łukawskiego.

Lechia Sędziszów - SOKÓŁ NISKO 1:1 (1:1)

0:1 Surma 12, z karnego, 1:1 Marek Szeliga 29.

Sokół: M. Michalak - Rybak, Babula, Bartnik, Ryfczyński (75 Lewko) - Woźniak, Surma (80 Skiba), Sobiło (80 Wołoszyn), Orliński - Niemiec, Juda.

Sędziował R. Żychowski z Krosna. Widzów: 200.

Mecz zaczął się świetnie dla Sokoła. Po kontrataku i wrzutce Jacka Orlińskiego "szczupakiem" piłkę do siatki chciał wpakować Piotr Niemiec, ale został sfaulowany w polu karnym. Sędzia podyktował "jedenastkę", którą pewnie wykorzystał Adam Surma. W 29 minucie mogło być 0:2, ale "setki" nie wykorzystał Niemiec, poszła szybka kontra gospodarzy i zrobiło się... 1:1. Po prostopadłym podaniu szansy nie zmarnował Marek Szeliga. Na koniec po strzale Surmy piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy gospodarzy...

KOLBUSZOWIANKA KOLBUSZOWA - Pogoń Leżajsk 3:0 (2:0)

1:0 Robert Szalony 33, 2:0 Szalony 44, 3:0 Łukasz Krystel 70.

Kolbuszowianka: Fabiński - Frankiewicz, W. Serafin (71 Pastuła), Szydło, Cieśla - Krystel, Pęgiel, Warzocha (62 Nycz), Adranowicz (80 Mateusz Serafin I) - Szalony (80 Pruś), Rymanowski.

Żółte kartki: Pęgiel, W. Serafin (K), Danielak, Wylaź (P). Sędziował P. Ekiert z Krosna. Widzów: 800.

Kolbuszowianka zgłasza trzecioligowe aspiracje! W cuglach ograła spadkowicza z Leżajska, a mogła wygrać wyżej. W 33 minucie Robert Szalony w zamieszaniu podbramkowym zdobył prowadzenie dla gospodarzy, ten sam zawodnik podwyższył po efektownym rajdzie. Wynik ustalił pięknym strzałem z rzutu wolnego z 30 metrów Łukasz Krystel.

W innych meczach: Rzemieślnik Pilzno - Resovia Rzeszów 0:3 (0:2), Bogacz 15, 60, 70; Galicja Cisna - Orzeł Przeworsk 2:2 (0:0), Walaszczyk 75, Włodarski 88 - Boratyn 63, Baran 72; Błękitni Ropczyce - Izolator Boguchwała 3:2 (1:1), Filipek 7, Pacanowski 43, Wiktor 63 - Porada 36, Domin 61; Igloopol Dębica - Żurawianka Żurawica 0:0.