Gol dla synka, efektowny Strażak

Piotr SZPAK <a href="mailto:[email protected]" target="_blank" class=menu>[email protected]</a>
Piłkarze Victorii Czermin wy-grali wczoraj w Przecławiu z tamtejszym Teamem aż 5:0. M. Radzimowski

A KLASA. Grupa III: Piłkarze Tempa Cmolas po serii zwycięstw, doznali klęski w wyjazdowym spotkaniu z beniaminkiem! Grupa V - efektowne zwycięstwo piłkarzy Strażaka Przyszów. Kolejna wpadka Jezioraka w grupie VI.

GRUPA 3

Tego się chyba nikt nie spodziewał. Słabo dotąd grający piłkarze beniaminka z Huciny sprawili srogie lanie dotychcza-sowemu wiceliderowi, drużynie Tempa Cmolas.

Do wygranej Huciny przyczynił się też Piotr Marzec, któ-remu w sobotę urodził się synek, a w niedzielę szczęśliwy tatuś zdobył najładniejszego gola spotkania! Na drugie miejsce awansował mielecki Gryf, który gra coraz lepiej, o czym przeko-nali się wczoraj piłkarze Błękitnych Siedlanka. Niespodziewanie punkty na własnym boisku stracił lider ze Złotnik, któremu nie-wiele brakowało, by został pokonany przez Marmury Przyłęk.

* LKS Hucina - Tempo Cmolas 6:1 (3:0), Chodór 2, 62, Micek 10, 65, Piecuch 29, Marzec 82 - Grabiec 76.

Hucina: Saj - Hałdaś, W. Kij, T. Kij, Wróbel (55 Piechota) - Kozioł (80 Komaniecki), Marzec, Chodór, Magda - Micek, Pie-cuch (65 Dąbek).

Tempo: S. Mokrzycki - Bomba, Romaniuk, Franczyk, Gra-biec - Gancarczyk, Płaza, Piechota, Marut - Wróbel, M. Mo-krzycki.

Sędziował: A. Chudy z Dębicy. Widzów 150.

Ozdobą meczu, który okrzyknięty został sensacją kolejki, był gol strzelony w 82 min przez Piotra Marca, który trafił do bramki gości silnym strzałem z 25 metrów, a gola zadedykował swemu narodzonemu w sobotę synkowi!

* Gryf Mielec - Błękitni Siedlanka 3:0 (0:0), Piechota 54 z karnego, Swół 55, Dudek 80.

Gryf: Zawierucha - Kukla, Swół (78 Szęszoł), Sokołowski, Machała - Dymek (83 Szkotnicki), Lasek, Dudek, Walczak (70 Miłoś) - Piechota, Bełzo (25 Jemioło).

Błękitni: D. Pieniek - D. Krupa, Kleska, Komaniecki, Le-wandowski - Bałos, W. Pieniek, Flis, Chorążak - Celek (55 Ozi-mek), R. Krupa.

Sędziował: D. Piątek z Dębicy. Widzów 200.

Mecz rozstrzygnął się praktycznie w ciągu dwóch minut drugiej połowy. Najpierw Piechota skutecznie wyegzekwował rzut karny, a kilkadziesiąt sekund później Swół trafił do bramki gości, odbierając im wiarę w wywalczenie choćby jednego punktu.

* Ostrovia Ostrowy Baranowskie - LKS Dębiaki 2:3 (0:1), Skiba 78, R. Szczęch 84 z karnego - M. Wójciak 25, 55, G. Świątek 89.

Emocji w tym meczu było co niemiara. Jeszcze na 12 mi-nut przed jego zakończeniem gospodarze przegrywali 0:2, ale w ciągu sześciu minut strzelili dwa gole odrabiając straty. Gra-cze Ostrovii chcieli "dobić" rywali, ale w przedostatniej minucie sami "nadziali" się na kontrę i w efekcie zeszli z boiska pokona-ni.

* Stal II Mielec - Atut Podborze 2:1 (2:0), Kędzior 30, Czachór 45+1 - Kuroś 75.

* Złotniczanka Złotniki - Marmury Przyłęk 1:1 (0:1), Rżany 78 - G. Chodór 4.

* Team Przecław - Victoria Czermin 0:5 (0:4), Zych 9, Dziekan 12, Żelazko 29, Wójcik 42, Kwaśnik 87.

* Czarni Trześń - Piast Wadowice Górne 2:0 (0:0), D. Indyk 47, Ślifirski 87 z karnego.

848:20

Pierwsza drużyna awansuje do klasy okręgowej, dwie ostatnie spadają do klasy B.

W następnej kolejce, 15 października: Dębiaki - Piast, Błękitni - Czarni, Tempo - Gryf, Victoria - Hucina, Marmury - Team, Atut - Złotniki, Ostrovia - Stal II.

GRUPA 5

Marek Kostyra powinien grać co najmniej w czwartej lidze! Zawodnik beniaminka z Krzeszowa niemalże w każdej kolejce zdobywa gola dla swego zespołu, a wczoraj uratował dla Rotundy jeden punkt.

Najefektowniejsze zwycięstwo odnieśli piłkarze Strażaka Przyszów. Drugi z beniaminków rozgromił na własnym boisku Staromieszczankę Stare Miasto.

* Rotunda Krzeszów - Retmnan Ulanów 1:1 (0:1), Kostyra 90 - Tybuś 17.

Rotunda: Paszek - Makowiecki, Kutman, Taras, Kowalski - Ćwikła, Szostak, Krupa, Ł. Skakuj (61 Grab) - D. Skakuj, Kostyra.

Retman: Cudziło - Pyto, Szot, Koza, Szczepan - Małek, Sarnikowski (46 Wildanger), Sycz, Kazanecki - Serwik, Tybuś, Wojtak.

Od 17 minuty prowadzili goście i mimo że miejscowi mieli więcej z gry, to wydawało się, że trzy punkty pojadą do "flisaków" z Ulanowa. Tymczasem gospodarze mieli swoją ostatnią szansę w 90 min gry, kiedy to wykonywali rzut wolny. Do piłki podbiegł niezawodny Marek Kostyra i po chwili była ona już w siatce bramki ulanowian.

* Azalia Brzóza Królewska - LZS Podwolina 1:2 (1:0), Łętowski 16 - Dubiel 55, Lebioda 78.

* Strażak Przyszów - Storomieszczanka Stare Miasto 7:0 (3:0), M. Kata 30, Karasiński 35, Wojtak 39, 74, Podraza 60, Norek 80, 90+1.

* San Kłyżów - Unia II Sarzynianka Nowa Sarzyna 4:0 (2:0), Pliszka 5, Drąg 25, 90+2, Madej 49.

* Polonia Przędzel - LKS Brzyska Wola 1:0 (0:0), Łojek 68.

* Jodła Przychojec - Czarni Sójkowa 2:1 (1:1), Plichta 30, 60 dla gospodarzy.

* Kłyż Tarnogóra - Azalia Wola Zarczycka 2:3 (0:1), Wiatr 55, 75 - Siuzdak 15, Kida 72, Smycz 81.

815:21

W następnej kolejce, 15 października: Unia II - Czarni, Staromiesz. - Jodła, Retman - Strażak, Podwolina - Rotunda, Brzyska - Azalia B., Azalia W. - Przędzel, San - Tarnogóra.

Grupa 6

Lider z Lipy długo męczył się ze Strzelcem Dąbrowica, ale zdołał strzelić zwycięskiego gola. Przodownika goni Słowianin Grębów, który także z trudem pokonał rywali ze Zbydniowa.

Kolejne rozczarowanie przeżyli kibice w Chwałowicach, gdzie podopieczni trenera Jerzego Hnatkiewicza, piłkarze Jezioraka, przegrali z Kotową Wolą. Wysokich porażek doznały drużyny z Tarnobrzega: Koniczynka, Mokrzyszów oraz Wielowieś. Drugi z rzędu mecz wygrali piłkarze Płomienia Trześń, pokonując po zaciętym meczu rywali ze Stanów.

* Słowianin Grębów - Zbydniowianka Zbydniów 4:2 (1:1), Dul 45 i 75 obie z karnych, Podlasek 66, Staszowski 90 - Bąska 26, Kopeć 55.

Po ponad godzinie gry zanosiło się na sporą niespodziankę, bowiem to goście prowadzili 2:1. Finisz grębowian był jednak imponujący, bowiem nie tylko odrobili oni straty, ale zdołali też strzelić kolejne, dające im zwycięstwo, gole.

* Ceramika Hadykówka - Koniczynka Ocice Tarnobrzeg 5:1 (3:0), Wilk 8, 65, Procyk 32, 41 z karnego, Bocian 55 - R. Wójcik 85 z karnego.

Na tak efektowną wygraną kibice w Hadykówce czekali dość długo. Wynik rozstrzygnął się praktycznie już w pierwszej połowie, którą gospodarze wygrali trzema golami. Osłabiony w tym sezonie zespół Koniczynki podjął jednak walkę w drugiej połowie, ale piłkarzy z Ocic stać było tylko na honorowe trafienie.

* Płomień Trześń - Łęg Stany 2:1 (1:0), Cygan 65, Baran 80 - Bednarz 15.

* Wisan Skopanie - OKS Mokrzyszów Tarnobrzeg 4:0 (1:0), Durda 12, Rzeszut 56, Pluta 76, Ciołek 83.

* LZS Jadachy - OKS Wielowieś Tarnobrzeg 4:0 (2:0), Bałata 7, 19, Wolan 47, samobójcza 48.

* Jeziorak Chwałowice - LZS Kotowa Wola 0:2 (0:0), Idec 52, 64.

* Czarni Lipa - Strzelec Dąbrowica 1:0 (0:0), Tryka 84.