Siedem goli i zwycięstwo Siarki

Arkadiusz KIELAR, <a href="mailto:kielar@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>kielar@echodnia.eu</a>, Piotr SZPAK, <a href="mailto:szpak@echodnia.e

Echo Dnia Podkarpackie

Piłkarze tarnobrzeskiej Siarki (od lewej: Jakub Łuczakowski, Mirosława Kabata i Marcin Pietrucha) znów mieli wielkie powody do wyrażania swej radości. ©M. Radzimowski

W Sobowie piłkarze Iskry tradycyjnie już "podarowali" punkty rywalom. Tym razem skorzystali na tym piłkarze Igloopolu Dębica. M. Radzimowski

(fot. M. Radzimowski)

IV LIGA. Piłkarze Siarki Tarnobrzeg, po meczu obfitującym w gole, wygrali z Crasnovią Krasne awansując na drugie miejsce w tabeli.

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg w drugim kolejnym meczu tracą trzy gole, ale strzelają cztery! Tym razem wygrali w Krasnem i są już wiceliderami tabeli. Nie popisali się natomiast piłkarze Sokoła Nisko oraz Tłoków Gorzyce doznając wysokich porażek.

Nie doszedł do skutku mecz Stali Mielec z Orłem w Przeworsku. Boisko rywali nie nadawało się do gry po obfitych opadach śniegu. Grała za to Iskra Sobów, która u siebie musiała uznać wyższość Igloopolu Dębica. Natomiast Kolbuszowianka Kolbuszowa podzieliła się punktami z beniaminkiem z Sędziszowa.

Crasnovia Krasne - SIARKA TARNOBRZEG 3:4 (0:2).

Bramki: 0:1 Michał Gielarek 27, 0:2 Paweł Krzemiński 30, 0:3 Jakub Łuczakowski 32, 1:2 Krzysztof Żyła 60, 2:3 Paweł Komisarz 68, 2:4 Łukasz Pyszczek 88, 3:4 Kamieniarz 90+2.

Siarka: Maksymiuk - Szymański, Stępień, Kozłowski, Pietrucha - Łuczakowski, Leptacz, Hynowski, Kabata (88 Janas) - Krzemiński (67 Pyszczek), Gielarek (87 Pikus).

Losy meczu rozstrzygnęły się praktycznie w 87 minucie. Wtedy to rozgrywający bardzo dobre spotkanie Michał Gielarek zrobił sobie slalom między piłkarzami Crasnovii, przedrylował pięciu z nich, po czym wyłożył piłkę wprowadzonemu na boisku Łukaszowi Pyszczkowi, a ten już wiedział, co zrobić z piłką.

Gospodarze jednak nie spasowali i zdobyli kontaktowego gola, ale już w dodatkowym czasie gry. Po pierwszej połowie "Siarkowcy" prowadzili 2:0, a w 52 min nawet 3:0. Dali sobie jednak wbić dwa gole i zrobiła się nerwówka, tym bardziej że sprzymierzeńcem gospodarzy był silnie wiejący wiatr. W Siarce zabrakło kontuzjowanego Przemysława Stąporskiego, ale udanie zastąpił go Paweł Krzemiński, który rozegrał kapitalne spotkanie. Kolejny raz na pochwały zasłużyli pomocnicy i napastnicy tarnobrzeskiego zespołu, a kolejne trzy stracone gole znów nie wystawiają dobrego świadectwa obrońcom. Zwycięzców się jednak nie sądzi. Najważniejsze bowiem jest to, że "Siarkowcy" nawet gdy tracą trzy gole, potrafią strzelić o jednego więcej.

ISKRA SOBÓW TARNOBRZEG - Igloopol Dębica 0:1 (0:1).

Bramka: 0:1 Marcin Juszczakiewicz 65.

Iskra: Paciorkowski - Łukawski, Stefański, Motyka, Jochaniak - Zioło, Haliniak, Dryka (78 Stasiak), Trznadel - Wartoń, Zając.

Żółte kartki: Trznadel, Haliniak (Iskra), Bańka, Janasiewicz (Igloopol). Sędziował: D. Tomas z Jarosławia. Widzów 100.

Organizatorzy meczu włożyli w przygotowanie boiska wiele sił, ale po meczu nie mieli powodów do zadowolenia. Lepiej by było, jakby piłkarze Iskry grali w czwartej lidze tylko na boiskach przeciwników. U siebie bowiem rozdają punkty rywalom.

Losy tego toczonego w anormalnych warunkach meczu rozstrzygnęły się w 65 min. Na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Marcin Juszczakiewicz, a kopnięta "fałszem" piłka zatoczyła łuk i ku rozpaczy gospodarzy wpadła do bramki. Gospodarze rzucili się do ratowania remisu, ale brakowało im pomysłu na przedostanie się pod bramkę rywali.

Izolator Boguchwała - SOKÓŁ NISKO 4:1 (3:0).

Bramki: 1:0 Jarosław Kuter 4, 2:0 Konrad Cupryś 6, 3:0 Kacper Gajdek 35, 4:0 Bartosz Karwat 85, 4:1 Wojciech Sobiło 86.

Sokół: Żak - Grzegorz Woźniak II, Rybak (54 Lewko), Bartnik, Wołoszyn - Sobiło, Wójcik, Orliński, Juda (46 Piziorski) - Tkacz, Niemiec.

Żółte kartki: Woźniak, Tkacz (Sokół). Sędziował: Robert Hyjak z Mielca. Widzów 100.

Sokół przegrał w Boguchwale w... najniższych rozmiarach, w jakich mógł. Gospodarze mieli przygniatającą przewagę, atakowali na niżańską bramkę co chwila. Kibice w Boguchwale łapali się za głowy, gdy miejscowi marnowali "setki". Ale i tak naszym zdążyli strzelić cztery gole. Pierwszy już w 4 minucie, gdy Jarosław Kuter przymierzył jak należy sprzed pola karnego, a chwilę później jego wyczyn skopiował Konrad Cupryś. Gdy Kacper Gajdek strzelił efektownie i celnie pod poprzeczkę na 3:0, było po meczu. Na pocieszenie gościom pozostała bramka Wojciecha Sobiły, który po podaniu Marcina Tkacza z bliska wpakował piłkę do siatki.

Rzemieślnik Pilzno - TŁOKI GORZYCE 4:0 (2:0).

Bramki: 1:0 Marcin Kędzior 4, 2:0 Mariusz Stalec 12, 3:0 Kędzior, 74, Marcin Mikulski 75 z karnego.

Tłoki: Wierzgacz - Beszczyński (73 Winiarski), Kędzierski, Rutyna (17 Kaczmarski), Kowalski - Czerwonka, Piwowar, Michalski (73 Pacholczak), Tarnowski - Korzonek (62 Surma), Samołyk.

Żółte kartki: Mroczek, Dudek (Rzemieślnik), Michalski, Tarnowski (Tłoki). Sędziował: Rafał Żychowski z Krosna. Widzów 100.

Tłoki niewiele miały do powiedzenia w Pilźnie, a sam wynik jest najlepszym komentarzem do tego, co działo się na boisku. Tym bardziej, że już w 4 minucie przyjezdni stracili gola, po strzale Marcina Kędziora i uprzednim podaniu Łukasza Mroczka. Gospodarze wyraźnie przeważali, czego efektem były kolejne gole. Mogło być gorzej dla gorzyczan, ale Piotr Bogacz przegrywał pojedynki "sam na sam" z bramkarzem gości Stanisławem Wierzgaczem, a Kędzior w końcówce wycelował, ale w... słupek.

Lechia Sędziszów Małopolski - KOLBUSZOWIANKA KOLBUSZOWA 1:1 (1:1).

Bramki: 0:1 Robert Szalony 26, 1:1 Tomasz Płonka 40.

Kolbuszowianka: Fabiński - Frankiewicz, Pastuła (85 Grabiec), Olszowy, Szydło - Nycz (55 Warzocha), Golonka, Micek, Adranowicz - Pruś (55 Cetnarski), Szalony.

Czerwone kartki: Pazdan (Lechia, 10 minuta, za drugą żółtą), Micek (Kolbuszowianka, 10 min, za niesportowe zachowanie). Żółta: Pazdan (Lechia). Sędziował: Łukasz Strzępek z Rzeszowa. Widzów 100.

Kolbuszowianka zremisowała z beniaminkiem z Sędziszowa, a "emocje" zaczęły się już w 10 minucie, gdy z boiska wylecieli za czerwone kartki Jan Pazdan i Robert Micek, za ostre starcie i próbę wymierzania sprawiedliwości na własną rękę. Mimo to wydawało się, że kolbuszowianie sięgną po trzy punkty, bo w 26 minucie do siatki rywali trafił niezawodny Robert Szalony, przymierzając nie do obrony z pola karnego. Jednak w 40 minucie był remis, bo Tomasz Płonka wygrał pojedynek "sam na sam" z Adamem Fabińskim. Po zmianie stron choć obu zespołom nie brakowało okazji, by rozstrzygnąć losy spotkania na własną korzyść, zawodziła skuteczność.

Orzeł Przeworsk - STAL MIELEC - mecz odwołany.

W innych meczach:

Resovia Rzeszów - Żurawianka Żurawica 2:1 (1:0), Bąk 10, Kozubek 90 - Kot 41,

Galicja Cisna - Pogoń Leżajsk 0:1 (0:0), Dejnaka 68,

Błękitni Ropczyce - Polonia Przemyśl 1:0 (0:0), Pacanowski 90.

16119:323211

Strzelcy: 10 - B. Bogacz (Resovia), 9 - Kamiński (Stal), Pietrasiewicz (Orzeł), 8 - Pacuła (Galicja), 7 - Boratyn (Orzeł), Komisarz (Crasnovia), Sawa (Polonia), Szalony (Kolbuszowianka).

W następnej kolejce, 8 listopada (awansem): Stal - Resovia, 11-12 listopada: Kolbuszowianka - Iskra, Siarka - Lechia, Sokół - Orzeł, Tłoki - Izolator, Rzemieślnik - Igloopol, Polonia - Crasnovia, Pogoń - Błękitni, Żurawianka - Galicja.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.