Rozmawiał Piotr SZPAK, <a href="mailto:szpak@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>szpak@echodnia.eu</a>

Echo Dnia Podkarpackie

Aktualizacja:

Grzegorz Witkowski jest zaszczycony faktem, że nosi opaskę kapitana drużyny.

Grzegorz Witkowski jest zaszczycony faktem, że nosi opaskę kapitana drużyny. ©M. Radzimowski

Grzegorz Witkowski jest jeszcze juniorem, a już stał się pierwszym bramkarzem czwartoligowej drużyny mieleckiej Stali. Spisywał się różnie, co w tak młodym wielu (ma zaledwie 17 lat) nie jest czymś nadzwyczajnym.

* Z ostatniego waszego meczu z Resovią Rzeszów, który zremisowaliście 3:3, nie jesteś chyba zbytnio zadowolony - zapytaliśmy Grzegorza.

- Zabrakło szczęścia i konsekwencji. Gola straciliśmy w 89 minucie, był to efekt błędu obrony i mojego. Uważam, że w tym meczu mogłem lepiej zachować się przy dwóch straconych przez nasz zespół golach.

* Zagraliście, aż 10 młodzieżowcami w wyjściowym składzie i graliście z liderem, więc remis też jest sukcesem.

- Dla mnie nie jest to sukces, bo do 89 minuty prowadziliśmy 3:2. Faktycznie, mamy młody skład, ale już ograny w czwartej lidze. Potrafimy grać piłką, powinniśmy to prowadzenie dowieźć do końca. Osobiście jestem bardzo niezadowolony z tego remisu.

* Wiosną powinniście być groźniejsi.

- Zdecydowanie, bo po zimie będziemy o te kilka miesięcy starsi, a jako młodzi ludzie popracujemy ostro. Pewnie zagramy też sporo sparingów, podczas których poczujemy tę seniorską piłkę. Trudno mi powiedzieć, o jakie miejsce powalczymy, myślę, że stać nas będzie na lokatę w ścisłej czołówce.