Gra z córką na... gitarze

  Gra z córką na... gitarze

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Rozmowa z Tomaszem Wietechą, zwycięzcą 13 Plebiscytu "Echa Dnia" na najpopularniejszych sportowców nad Wisłą, Sanem i Wisłoką.
  Tomasz Wietecha wygrał po raz drugi z rzędu plebiscyt „Echa Dnia” i Radia Leliwa na najpopularniejszych sportowców nad Wisłą, Sanem i Wisłoką.

  Tomasz Wietecha wygrał po raz drugi z rzędu plebiscyt „Echa Dnia” i Radia Leliwa na najpopularniejszych sportowców nad Wisłą, Sanem i Wisłoką. ©M. Radzimowski

  66 zdjęć

  Arkadiusz Kielar: * Czytelnicy "Echa Dnia" wybrali cię najpopularniejszym sportowcem po raz drugi, musisz być z tego powodu bardzo dumny.

  Tomasz Wietecha: - Nie myślałem, że mogę wygrać plebiscyt po raz drugi, że kibice po tym, jak triumfowałem w ubiegłym roku, jeszcze raz wybiorą mnie najpopularniejszym sportowcem w regionie. Tym bardziej, że miałem "przecieki", że będę trzeci i gdy przyszła pora przy odczytywaniu wyników na to właśnie miejsce, byłem już gotowy do wyjścia na scenę (śmiech). Moja wygrana to dla mnie wielkie wyróżnienie i zaszczyt. Dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali, dziękuję kolegom z zespołu, trenerom, działaczom. A także panu Mieczysławowi Sowie ze sklepu Maraton w Stalowej Woli, który pomaga naszej drużynie i mnie osobiście.

  * To twoje zwycięstwo to wyraz uznania dla całego zespołu piłkarzy "Stalówki", który awansował do drugiej ligi i dzielnie sobie w niej radzi.

  Tomasz Wietecha

  Tomasz Wietecha


  Ma 29 lat, jest wychowankiem Stali Stalowa Wola, grał także w Pogoni Staszów. Jeden z najlepszych bramkarzy w drugiej lidze, specjalista od obrony rzutów karnych, dwukrotnie wywalczył ze Stalą awans do drugiej ligi. Żonaty z Małgorzatą, mają dwuletnią córeczkę Alicję. Lubi grać na gitarze oraz w gry komputerowe, zwłaszcza te piłkarskie.  - Cieszy mnie to, choć oczywiście wolałbym, by w "dziesiątce" najpopularniejszych znalazło się więcej piłkarzy z naszej drużyny. Oprócz mnie był jeszcze Kamil Gęśla, który gdy zostałem ogłoszony zwycięzcą, ze sceny unosił już kciuk w górę w moją stronę. A pierwsza pogratulowała mi obecna ze mną na Balu Sportowca "Echa Dnia" moja żona Małgorzata.

  * Długo gratulował ci też Stanisław Gielarek, wybrany najpopularniejszym trenerem w naszym plebiscycie. Nic dziwnego, bo u obecnego szkoleniowca Siarki Tarnobrzeg debiutowałeś, gdy prowadził w drugiej lidze "Stalówkę".

  - Fajnie się złożyło, u trenera Gielarka zadebiutowałem w 1997 roku w drugiej lidze. Kontuzji wtedy doznał pierwszy bramkarz Stali Adam Piekutowski i dostałem swoją szansę. Wygraliśmy wtedy z Koroną Kielce 1:0.

  * Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie już bez ciebie "Stalówki", a kibice liczą, że utrzymacie się w drugiej lidze.

  - Za ciężko przyszedł nam ten awans, żeby teraz to zmarnować. Na pewno zrobimy wszystko, by zachować drugoligowy byt.

  * Przy ciężkich treningach pewnie w kąt poszła twoja słynna gitara, na której lubisz grać?

  - Czasami sobie "brzdąkam", a razem ze mną moja dwuletnia córeczka Alicja. Siada koło taty ze swoją gitarą-zabawką i gramy (śmiech).

  * A podobał ci się występ Zbigniewa Wodeckiego, który wystąpił z recitalem podczas Balu Sportowca "Echa Dnia" w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli?

  - Bardzo mi się podobał, choć na co dzień słucham "ciężkiego uderzenia", na przykład zespołu Linking Park. Ale występ Zbigniewa Wodeckiego był bardzo ciekawy i udany, to utalentowany artysta, który oprócz wspaniałego głosu potrafi także grać na skrzypcach i trąbce.

  * Zbigniew Wodecki był też jurorem w bardzo popularnym programie "Taniec z gwiazdami". Jak byś wypadł, gdyby akurat oceniał twoje taneczne umiejętności.

  - Może nie jestem lwem parkietu, ale lubię potańczyć, zwłaszcza przy bardziej "szalonych", rokendrolowych rytmach. Na Balu Sportowca na pewno się nie oszczędzałem (śmiech).


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!