Polska - Armenia w Kielcach!

  Polska - Armenia w Kielcach!

  Sławomir Stachura stachura@echodnia.eu

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Drużyna Armenii trenowała wczoraj na starym stadionie Korony w Kielcach.

  Drużyna Armenii trenowała wczoraj na starym stadionie Korony w Kielcach. ©D. Łukasik

  Jutro historyczne wydarzenie dla Kielc. O godzinie 20.30 w meczu eliminacji do mistrzostw Europy Polska zmierzy się z Armenią.
  Drużyna Armenii trenowała wczoraj na starym stadionie Korony w Kielcach.

  Drużyna Armenii trenowała wczoraj na starym stadionie Korony w Kielcach. ©D. Łukasik

  Materiały podobne
  31 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Echa Dnia Podkarpackiego

  Polscy pilkarze w Kielcach

  Polscy piłkarze w Kielcach

  Link do głównego zdjęcia

  Polscy pilkarze w Kielcach
  ©L. Zarzycki


  WAŻNE!!!

  WAŻNE!!!


  Z meczu Polska-Armenia przeprowadzimy bezpośrednią relację na www.echodnia.eu Początek już o godz. 18.30!  W polskiej ekipie nastroje są fantastyczne, bo w sobotę "biało-czerwoni" rozgromili w Warszawie Azerbejdżan 5:0. Polacy dopiero dziś przyjeżdżają do Kielc i zamieszkają w Leśnym Dworze

  PIŁKARZ BEZ BUTÓW

  Od wczoraj w kieleckim hotelu Qubus jest natomiast drużyna Armenii.
  Do Kielc drużyna dotarła z lotniska w podkrakowskich Balicach z opóźnieniem, gdyż bagaże jednego z zawodników i kilku innych członków ekipy poleciały gdzie indziej. W efekcie piłkarz został bez butów i nie wiadomo, czy bagaże dotrą do Kielc przed środą.

  Wczoraj Ormianie trenowali o godzinie 18 na starym stadionie Korony przy ul. Szczepaniaka. Wczorajsze ich zajęcia były zamknięte dla prasy. Dziś obie drużyny odbędą oficjalny trening na głównej płycie stadionu przy ul. Ściegiennego. O godz. 19 mają trenować piłkarze Armenii, godzinę później na murawę wyjdą Polacy.

  Zrobimy wielką flagę!

  Zrobimy wielką flagę!


  W środę stadion w Kielcach wypełni się po brzegi. Polaków będzie dopingować 15.500 kibiców. Prosimy posiadaczy biletów w sektorach górnych o założenie białych, a kibiców w sektorach dolnych czerwonych koszulek (lub okryć wierzchnich). Dzięki temu na stadionie powstanie gigantyczna biało-czerwona flaga, jakiej na trybunach polskiego stadionu nigdy jeszcze nie było.  Z ARMENIĄ PO RAZ CZWARTY

  Armenia została członkiem UEFA w 1992 r. i po raz pierwszy przystąpiła do eliminacji Euro-96. Polska nigdy nie rywalizowała z Armenią w eliminacjach ME, za to obie ekipy spotkały się w eliminacjach MŚ-2002. Do tej pory obie drużyny spotkały się z sobą trzykrotnie. Pierwszy mecz Polski z Armenią miał charakter towarzyski. W 1999 roku w Warszawie polscy piłkarze wygrali 1:0. Później obie ekipy rywalizowały w eliminacjach MŚ-2002. W marcu 2001 roku, także w Warszawie, podopieczni Jerzego Engela zwyciężyli 4:0.

  W rewanżu w Erewanie 6 czerwca 2001 roku był remis 1:1, a bójka na boisku pod koniec spotkania spowodowała usunięcie przez sędziego trzech piłkarzy - dwóch Ormian oraz Jacka Bąka. Bąk oraz Michał Żewłakow i Jacek Krzynówek to jedyni polscy piłkarze, którzy zagrali w ostatnim spotkaniu z Armenią i mają szansę wystąpić w środę w Kielcach.

  W sumie w środę odbędzie się 20 meczów eliminacyjnych. W innych spotkaniach grupy A Azerbejdżan zmierzy się w Baku z Finlandią, a Serbia w Belgradzie będzie podejmować Portugalię.

  Uwaga! To trzeba wiedzieć!

  - Kibice udający się na mecz powinni obowiązkowo zabrać z sobą dokument ze zdjęciem. Organizatorzy ostrzegają przed nieuczciwymi sprzedawcami biletów. W związku z funkcjonowaniem na stadionie Kolportera Korony systemu sprzedaży biletów imiennych, zawierających numer PESEL, informują, że nie ma możliwości wejścia na stadion na bilet wystawiony na nazwisko innej osoby. Bilety będą sprawdzane przy wejściu na stadion. Dane z biletu muszą się zgadzać z danymi w okazanym dokumencie tożsamości (dokument ze zdjęciem oraz numerem PESEL). Przestrzegają też posiadaczy kart kibica Kolportera Korony, aby nie odkupywali wejściówek na to spotkanie od znajomych czy innych oferujących je osób. Informacja o zakupie wejściówki zostaje elektronicznie zakodowana na karcie kibica w momencie jej zakupu, więc osoby, które będą próbowały wejść na stadion na bilet nie należący do nich, nie zostaną wpuszczone na mecz.

  - Podczas spotkania reprezentacji Polski zabronione jest używanie i eksponowanie barw klubowych, a także używanie gwizdków oraz trąbek. Kibice proszeni są o zajmowanie swoich miejsc. W przypadku zniszczenia krzesełka odpowiedzialność ponosi osoba, która kupiła bilet na dane miejsce - stadion jest wyposażony w najnowocześniejszy system monitoringu i rejestracji kibiców w Polsce.
  Akcesoria kibica (w tym okolicznościowy szalik w barwach Polski i Armenii, w cenie 25 złotych) reprezentacji będzie można kupić na specjalnych stoiskach przed i na stadionie. Szaliki okolicznościowe są także sprzedawane w salonikach prasowych Kolportera w Galerii Echo, Pasażu Świętokrzyskim i w Salonie Multimedialnym. Od wczoraj kolejny punkt sprzedaży akcesoriów jest uruchomiony w saloniku prasowym w Realu.

  Kibice udający się na mecz samochodami powinni umieścić za przednią szybą białą kartkę formatu A4. Tak oznaczone samochody będą kierowane przez policję oraz odpowiednie służby na parkingi.

  Wejście na stadion będzie możliwe już na trzy godziny przed meczem, a wejście dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich lub o kulach, posiadających I grupę niepełnosprawności ruchowej, będzie zorganizowane zgodnie z regulaminem stadionu.

  Wszelkie dodatkowe informacje organizacyjne przed meczem i podczas jego trwania można uzyskać w punkcie informacyjnym przed stadionem (wejście od ul. Ściegiennego) oraz na stadionie, u stewardów.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!