Stal po przegranym pierwszym barażu

Arkadiusz Kielar

Echo Dnia Podkarpackie

Aktualizacja:

Piłkarze Stali Stalowa Wola (z piłką Kamil Gęśla) nie popisali się w pierwszym pojedynku z Kolejarzem w Stróżach i przed rewanżem postawili się w bardzo trudnej sytuacji. ©M. Radzimowski

Piłkarze Stali Stalowa Wola po przegranej w pierwszym barażowym spotkaniu w Stróżach znaleźli się w trudnej sytuacji.

Nawet najwięksi pesymiści wśród kibiców piłkarzy Stali Stalowa Wola nie spodziewali się, że nasz zespół wypadnie tak źle w pierwszym spotkaniu barażowym o utrzymanie w drugiej lidze z Kolejarzem w Stróżach. Porażka 0:2 postawiła podopiecznych trenera Albina Mikulskiego w bardzo trudnej sytuacji.

Przed pierwszym meczem z Kolejarzem piłkarze i trener Mikulski powtarzali, że nie lekceważą rywali, ale w końcu to oni grali w minionym sezonie w drugiej lidze, a Kolejarz tylko w trzeciej.
    Wszelkie optymistyczne wersje rozsypały się jednak jak domek z kart, gdy teorię przyszło przełożyć na praktykę. "Stalowcy" w pierwszej połowie pojedynku w Stróżach wypadli fatalnie i stracili gola, a gdy po przerwie ruszyli odrabiać straty i grali już znacznie lepiej, nie potrafili zaskoczyć rywala i "dostali" drugą bramkę. Oba trafienia zanotował napastnik gospodarzy Piotr Chlipała.
    - Szkoda gadać, nawet nie ma się co denerwować i komentować postawy Stali - kręcił głową Lucjan Trela, słynny stalowowolski bokser i kibic naszego zespołu, który wybrał się do Stróżów.

GRATULACJE OD SENATORA
    W mocnych słowach o grze zespołu wypowiadał się także... obrońca "Stalówki" Jaromir Wieprzęć.
    - Znowu straciliśmy głupie bramki, drugą po stałym fragmencie gry, po rzucie wolnym - złościł się "Jaro". - Nie tak miało być, jeżeli nie utrzymamy drugiej ligi, będziemy sami sobie winni, że nie potrafiliśmy się ustrzec prostych błędów.
    Zupełnie inne nastroje, co zrozumiałe, panowały w obozie Kolejarza. Z dumy pękał wiceprezes tego klubu i senator Stanisław Kogut, który po kolei gratulował swoim zawodnikom.

- Nie wiem jeszcze, czy przyjadę do Stalowej Woli w środę na spotkanie rewanżowe - mówił Stanisław Kogut. - Bo mogę mieć posiedzenie komisji senackiej. Na pewno zrobiliśmy duży krok w stronę awansu do drugiej ligi, ale to był pierwszy mecz, a jest jeszcze rewanż.
    MOGĄ ODROBIĆ
    Nie triumfował jeszcze także bramkarz Kolejarza i były zawodnik Stali Krzysztof Pyskaty.

- Grałem przeciw swojemu byłemu zespołowi i na razie to my jesteśmy górą, dwie bramki to duża zaliczka przed rewanżem - uznał Krzysztof Pyskaty. - Ale to dopiero połowa sukcesu, trzeba będzie jeszcze zagrać drugi tak dobry mecz w Stalowej Woli. Bo rywale u siebie w środę mogą być w stanie jeszcze odrobić straty. Szkoda, że nie wygraliśmy w Stróżach w wyższych rozmiarach, mogliśmy w pierwszej połowie, gdy mieliśmy zdecydowaną przewagę strzelić więcej niż jednego gola. Tylko Tomaszowi Wietesze, swojemu bramkarzowi, goście zawdzięczają, że tak się nie stało.

Po meczu w Stróżach na "Stalówce" wielu postawiło już "krzyżyk", ale trzeba wierzyć, że nasi piłkarze zmobilizują się na rewanż na swoim stadionie w środę w Stalowej Woli.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.