Siarka rośnie w siłę!

  Siarka rośnie w siłę!

  Piotr Szpak

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W Tarnobrzegu powstaje drużyna, która w przyszłym sezonie może powalczyć o najwyższe cele.
  Piłkarze tarnobrzeskiej Siarki (od lewej: Janusz Hynowski, Marcin Stępień i Jacek Leptacz) na pierwszych przez nowym sezonem zajęciach zagrali w...

  Piłkarze tarnobrzeskiej Siarki (od lewej: Janusz Hynowski, Marcin Stępień i Jacek Leptacz) na pierwszych przez nowym sezonem zajęciach zagrali w... rugby! ©M. Radzimowski

  Ci z kibiców, którzy wybrali się na pierwsze przed nowym sezonem zajęcia piłkarzy tarnobrzeskiej Siarki, mogli być zadowoleni. Powstaje tu całkiem interesująca drużyna.

  Choć w okresie przygotowawczym kadrowe roszady są bardzo płynne, to wydaje się, że w Tarnobrzegu zakotwiczy kilku nowych, interesujących piłkarzy.

  SIŁA W BRAMCE
  Po latach kłopotów z obsadą bramki w tarnobrzeskiej drużynie wreszcie można być spokojnym. Z zespołem trenuje Mirosław Maj, który jest bardzo bliski pozostania na następny sezon oraz Sylwester Janowski, który wrócił z wypożyczenia do Orła Przeworsk.

  Obaj są gwarantem solidności. Jest jeszcze młody Grzegorz Zeżuła, ale nie ma już Artura Borkowskiego, którzy wrócił do Przełomu Besko i szuka nowego klubu.
  W obronie zabraknie najprawdopodobniej Dariusza Papierza, sprawa rozstrzygnie się dzisiaj, ale szanse na pozostanie tego piłkarza w Siarce bliskie są zeru. Będzie on najprawdopodobniej grał w jednej z warszawskich drużyn.

  SOLIDNE WZMOCNIENIA
  Artur Lebioda, Paweł Wtorek, Damian Juda, Damian Sobiło, Krzysztof Jabłoński i Tomasz Albingier - to piłkarze, którzy są w kręgu zainteresowania działaczy tarnobrzeskiego klubu. Jedni już trenują z Siarką, inni mają się zjawić dzisiaj. Piłkarze ci rozmawiają nie tylko z działaczami tarnobrzeskiego klubu, niewykluczone więc, że nie wszyscy zagrają w nowym sezonie w Siarce, ale każdy z nich gwarantowałby odpowiedni poziom. W tarnobrzeskim klubie się nie przelewa, ale też nie ma już biedy, jaka do niedawna jeszcze była. Optymistycznie zapowiada się natomiast przyszłość. Są przesłanki na to, że wreszcie zbudowany zostanie tu nie tylko stadion, ale i solidna drużyna.
  GIELAREK W KRAKOWIE
  W Siarce nie zagra już Michał Gielarek, który dziś rozpoczyna w Krakowie nową pracę. Ze znalezieniem sobie nowego klubu nie powinny mieć kłopotów Hutnik Kraków i Górnik Wieliczka, to pierwsze dwa, które stanęły w kolejce po Michała. Nie wiadomo czy zostanie Tomasz Szczytyński, który właśnie składa "papiery" na uczelnie w Krakowie i Warszawie. W zajęciach nie uczestniczył Piotr Pikus, ale zostaje on w drużynie. Nie będzie natomiast Łukasza Pyszczka, z którego praktycznie zrezygnowano w trakcie minionego sezonu. Dojdą natomiast do zespołu najzdolniejsi juniorzy - Mateusz Nykiel i Jakub Kwieciński.

  W sobotę "Siarkowcy" rozegrają pierwszy sparing, zmierzą się ze Stalą Kraśnik, później "sparować" jeszcze będą z: Wierną Małogoszcz (18 lipca w Tarnobrzegu), Wisłą Puławy (21 lipca w Tarnobrzegu), Hetmanem Zamość (28 lipca w Tarnobrzegu), KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim (1 sierpnia) oraz Czarnymi Połaniec (4 sierpnia w Tarnobrzegu).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!