Piotr Szpak

Echo Dnia Podkarpackie

Aktualizacja:

Przemysław Stąporski (z lewej) zagrał wczoraj w nowych czerwonych butach i od razu przyniosły mu one szczęście. ©M. Radzimowski

Piłkarze tarnobrzeskiej Siarki wygrali wczoraj po raz pierwszy w tym sezonie na własnym boisku. Od razu efektownie.

- Marzę o tym, żeby wyjść w podstawowym składzie i strzelić Stali dwa gole - mówił w przeddzień spotkania napastnik Siarki Przemysław Stąporski. Jednoręki zawodnik został bohaterem meczu, zdobył bowiem dwa gole.

SIARKA TARNOBRZEG - STAL MIELEC 4:1 (1:0).
    Bramki: 1:0 Mirosław Kabata 21, 2:0 Przemysław Stąporski 52, 2:1 Mirosław Maj (samobójczy) 54, 3:1 Michał Kozłowski 54 z karnego, 4:1 Stąporski 84.
    Siarka: Maj - Łuczakowski, Stępień, Kozłowski, Pietrucha - Kabata, Hynowski, Szczytyński (85 Janas), Mrzygłód (58 Gielarek) - Pacuła (79 Szymański), Stąporski (86 Krzemiński).

Stal: Ćwiczak - Marszałek, Czopko, Fryc, Getinger - Sekuła, Ryniewicz (59 Czarny), Jędryka, Kędzior - Korab (63 Wójtowicz), Ryguła (71 Skiba).
    Żółte kartki: Szczytyński, Mrzygłód (Siarka), Czopko, Wójtowicz (Stal). Sędziował Piotr Foryt z Łańcuta. Widzów 300.

Początek zaległego meczu z drugiej kolejki należał do mielczan, którzy odważnie zaatakowali i w 13 minucie byli bliscy powodzenia. Łukasz Korab posłał płaskie dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, a nadbiegający Paweł Sekuła strzałem z 7 metrów trafił w słupek. Po tym sygnale ostrzegawczym do pracy wzięli się tarnobrzeżanie, wśród których aktywny był napastnik Przemysław Stąporski. I w 21 minucie padł gol dla Siarki, po faulu na wspomnianym Stąporskim do rzutu wolnego podszedł Mirosław Kabata i gdy wszyscy spodziewali się dośrodkowania w pole karne, piłkarz gospodarzy posłał piłkę idealnie do siatki po długim rogu.
    A zaraz po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Najpierw silnym strzałem z 14 metrów gola zdobył Stąporski po idealnym podaniu od Marcina Pacuły, dwie minuty później zdobyli jednak kontaktowego gola goście. Strzelał Paweł Sekuła, piłka odbiła się od słupka i niefortunnie uderzyła w plecy bramkarza Siarki Mirosława Maja, wpadając do bramki. Gospodarze mieli na to jednak błyskawiczną odpowiedź i w 56 minucie po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez obrońcę Stali Marka Czopkę "jedenastkę" pewnie wykorzystał Michał Kozłowski.

Wynik spotkaniu ustalił Stąporski, który wykorzystał sytuację "sam na sam" z Łukaszem Ćwiczakiem po podaniu Kabaty. Mimo wysokiej porażki piłkarze Stali zasłużyli na wiele ciepłych słów, grali odważnie, ale młodej drużynie zabrakło boiskowego "cwaniactwa".

W drugim wczorajszym meczu: Krośnianka Karpaty Krosno - Stal Sanok 4:2 (1:1), D. Ruszała 14, P. Ruszała 63, 90+1, Czaja 90+2 - Zajdel 36, Kosiba 52.
    1. Orzeł 6 16 9:2
    2. SIARKA 6 13 11:4
    3. Unia 6 12 11:8
    4. Izolator 6 10 13:7
    5. Krośnianka 5 10 13:8
    6. Stal S. 6 10 13:9
    7. KOLBUSZOWIANKA 6 10 8:6
    8. Polonia 5 9 11:7