Pieniądze dla Siarki nie grają

  Pieniądze dla Siarki nie grają

  Rozmawiał Piotr Szpak

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Stanisław Gielarek był jesienią zadowolony z postawy zawodników swojego zespołu.

  Stanisław Gielarek był jesienią zadowolony z postawy zawodników swojego zespołu. ©M. Radzimowski

  Piłkarze Siarki Tarnobrzeg czekali na należne im premie, ale na boisku nie odpuszczali .
  Stanisław Gielarek był jesienią zadowolony z postawy zawodników swojego zespołu.

  Stanisław Gielarek był jesienią zadowolony z postawy zawodników swojego zespołu. ©M. Radzimowski

  "Nie ma sianka, nie ma granka - mówią sportowcy w wielu klubach. W piłkarskiej drużynie Siarki Tarnobrzeg pieniędzy (tych za należne premie) nie było, ale były za to bardzo dobre wyniki, pozwalające kibicom tej drużyny z optymizmem oczekiwać rundy wiosennej. Optymizmu nie brakuje także trenerowi Stanisławowi Gielarkowi, z którym przeprowadziliśmy rozmowę.

  * Wreszcie zakończyliście rundę efektownym zwycięstwem, pokonując w ostatnim meczu jesieni Krośniankę-Karpaty Krosno 5:2. Ostatnie mecze były dla "siarkowców" przekleństwem.
  - Też się bałem tego spotkania.
  Miałem na uwadze nasze porażki, które w ostatnich meczach rundy ponosiliśmy z drużynami Niedźwiedzia czy przed rokiem z Lechią Sędziszów Małopolski. Cieszę się więc, że chłopcy, choć przemęczeni, na tyle się zmobilizowali, by nie tylko wygrać, ale i strzelić pięć goli.
  * Niektórzy dziwili się, że nie puszcza pan na boisko Przemka Stąporskiego, ale dwaj inni napastnicy - Marcin Pacuła i Paweł Krzemiński - strzelając po dwa gole, coś udowodnili.
  - Wiedziałem, że wcześniej czy później Pacuła i Krzemiński zaczną strzelać, dlatego nerwowych ruchów nie robiłem. Potrzeba było czasu, by razem się zgrali. Co do Przemka Stąporskiego, to nie zawsze realizował zadania taktyczne, zachowywał się nerwowo. Kiedy jednak wchodził na boisko, zawsze coś pozytywnego wnosił do naszej gry.

  * Defensywa była chyba zdecydowanie najsilniejszą formacją Siarki.
  - Na pochwały zasłużyli wszyscy, ale tylko dziewięć straconych goli w całej rundzie jest najlepszą odpowiedzią.

  * Czy na początku rozgrywek wierzył pan, że po rundzie jesiennej będziecie mieć na koncie aż trzydzieści osiem punktów?
  - Początek rundy mieliśmy trochę niemrawy, ale później było już lepiej. Po meczu ze Stalą Sanok, który przegraliśmy na własnym boisku, powiedziałem, że moim celem i celem drużyny jest zdobycie trzydziestu sześciu punktów. Niektórzy dziwili się, twierdząc, że to niemożliwe, ale ja w to wierzyłem. Okazało się, że zrobiliśmy trochę więcej, więc powody do zadowolenia są olbrzymie.

  * Gracie o drugą ligę?
  - Gramy o czołową "piątkę", która awansuje do trzeciej ligi. Jeśli chodzi o pierwsze miejsce i szansę gry o drugą ligę, to za wcześnie o tym mówić. Oczywiście, że myślimy o pierwszym miejscu, ale o tym myślą też piłkarze kilku innych drużyn.

  * Fajnie jest chyba prowadzić taki zespół, jaki jest w Siarce. Atmosfera idealna...
  - Zawsze jest fajnie, jak się wygrywa. Widzimy, jak fajnie jest teraz w Stalowej Woli, bo Stal zaczęła wygrywać, to samo jest u nas. Ci chłopcy, którzy grają teraz w Siarce, są mocno związani z Tarnobrzegiem, także z sobą, kolegują się, biorą udział w swoich uroczystościach. Wiedzą, kiedy można siąść i zabawić się, a kiedy trzeba być skoncentrowanym i walczyć. Widać, że porażki ich bolą, a wygrane sprawiają olbrzymią radość.

  * Ciężko jednak o dobrą atmosferę w drużynie, która na zakończenie rundy jesiennej czeka jeszcze na należne pieniądze za rundę wiosenną.
  - Sam się zastanawiam, z czego to wynika, może z charakteru zawodników, może z ich realizmu, bo wiedzą, w jakiej są sytuacji. Ja, także oni, wiemy, że w klubie jest ciężko, ale chcielibyśmy mieć porównywalne warunki organizacyjno-finansowe z innymi drużynami z czołówki. Motywacja w sporcie jest bardzo ważna, a bez "kasy" o motywację jest bardzo trudno. Nasi piłkarze udowodnili jednak, że pieniądze nie przesłaniają im celu, o jaki walczą.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!