Surma strzelił jak Hajto

Piotr Szpak

Echo Dnia Podkarpackie

Aktualizacja:

W Mokrzyszowie gospodarze zremisowali 2:2 z Orłem Rudnik tracąc gola i punkty w przedłużonym czasie gry. ©M, Radzimowski

Przeprawa lidera w Sobowie. Spodziewany remis w Kamieniu. Bukowa nadal zawodzi.

Adam Surma, piłkarz Kempusa Kępie Zaleszańskie, dokonał wyczynu, jaki do niedawna był dziełem grającego obecnie w Górniku Zabrze byłego reprezentanta Polski Tomasza Hajto i strzelił gola z połowy boiska!
    Na innych stadionach nie było już tak ekscytujących wydarzeń, choć trzeba przyznać, że niewiele brakowało, by doszło do olbrzymiej niespodzianki w Sobowie.

Lider z Niska zdobył gola na wagę trzech punktów dopiero w 85 min gry.
    W Kamieniu Sokół zremisował ze Spartą Jeżowe, a taki wynik obstawiała większość osób interesujących się rozgrywkami "okręgówki". Nadal zawodzi Bukowa Jastkowice, która przegrała kolejny mecz, ale i rywal, Stal Nowa Dęba, był wymagający.

Tłoki Gorzyce - Budo Instal Turbia 2:0 (0:0).
    Korzonek 53, 68.
    Tłoki: Paź - Michalski, Czerwonka, Winiarski, Kapała (85 Piwowar) - Samołyk (86 Kędzierski), Surma, Podraza, Rychel - Korzonek, Orliński (68 Czachór).
    Turbia: Piwowar - Cupak, Olko, Stelmach (86 Maciałek), Zalewski - Gruszczyk (85 Sobowiec), Dołgań, Ziemiański, Wójcik - Pławiak (68 Jarosz), Sojecki (80 Kochańczyk).
    Żółte kartki: Czachór (T), Zalewski, Dołgań, Ziemiański, Kochańczyk (B). Sędziował: M. Wojtak ze Stalowej Woli. Widzów 150.

Już w pierwszej połowie gorzyczanie powinni objąć prowadzenie, ale nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji, w tym, w 32 min rzutu karnego. Strzał Karola Korzonka z 11 metrów w ładnym stylu obronił bramkarz gości Marcin Piwowar. Po zmianie stron Korzonek jednak szybko zrehabilitował się za niewykorzystany rzut karny. W 53 minucie znalazł lukę przy słupku bramki gości i strzałem w krótki róg wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Kwadrans później Korzonek otrzymał dokładne podanie od Piotra Samołyka i efektownym lobem umieścił piłkę w siatce. Korzonek mógł popisać się klasycznym hat trickiem, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem turbian trafi w jego nogi.

Mokrzyszów Tarnobrzeg - Orzeł Rudnik 2:2 (1:1).
    Haliniak 45, Chodór 47 - Warchoł 30 z karnego, Lewko 90+1.
    Unia Ździary - Olimpia Pysznica 3:2 (2:1).
    PAchla 25, A. Cichoń 35, P. Cichoń 70 - Szwedo 10, 50.
    Iskra Sobów Tarnobrzeg - Sokół Nisko 0:1 (0:0).