"Moja historia futbolu" dla każdego kibica

  "Moja historia futbolu" dla każdego kibica

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  "Moja historia futbolu" to dwa tomy z najważniejszymi wydarzeniami. W sumie blisko 600 stron i wiele zdjęć, których wcześniej w Polsce nie publikowano.
  W poniedziałek 9 czerwca trafi do punktów sprzedaży "Echa Dnia” TOM 1 "Mojej historii futbolu” - "ŚWIAT”.

  W poniedziałek 9 czerwca trafi do punktów sprzedaży "Echa Dnia” TOM 1 "Mojej historii futbolu” - "ŚWIAT”.

  Od poniedziałku 9 czerwca

  Od poniedziałku 9 czerwca


  W poniedziałek 9 czerwca trafi do punktów sprzedaży "Echa Dnia" TOM 1 "Mojej historii futbolu" - "ŚWIAT". Będzie można go kupić do soboty 14 czerwca, w cenie zaledwie 17,99 złotego. Książkę można kupić bez konieczności nabywania "Echa Dnia".  Już za tydzień do punktów sprzedaży "Echa Dnia" trafią książki, które sprawią przyjemność każdemu, kto choć raz miał przy nodze piłkę. A dla wielkich fanów futbolu może stać się bezcennym skarbem. "Moja historia futbolu" w dwóch tomach to dzieło, które powinien mieć każdy.

  Bill Shankly, trener Liverpoolu, stwierdził kiedyś, że futbol to nie jest sprawa życia i śmierci, to coś znacznie poważniejszego.
  Dziś dla milionów ludzi na całym świecie piłka nożna to sens życia. Gra, która wpływa na świadomość całych narodów, jednoczy, czasem dzieli. By futbol w pełni zrozumieć, trzeba poznać jego korzenie. Poznać wydarzenia, które przeszły do historii, ludzi, którzy stali się legendą.

  FASCYNUJĄCA HISTORIA

  Stefan Szczepłek, wybitny polski dziennikarz sportowy, obecnie komentator telewizyjny i publicysta "Rzeczpospolitej", świadek sześciu mistrzostw świata i pięciu mistrzostw Europy, opisuje tę historię w niezwykle barwny sposób. 2-tomowa "Moja historia futbolu" to fascynujące dzieje piłki nożnej na świecie i w Polsce. Publikacja zawiera nieznane dotąd sensacyjne fakty oraz opisuje zakulisowe rozgrywki, za którymi często stały pieniądze i polityka.

  "Moja historia futbolu" to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika piłki nożnej. Każdy prawdziwy kibic powinien mieć to świetne wydawnictwo, by w pełni poznać i zrozumieć historię sportu, który kocha.

  NAJWAŻNIEJSZE FAKTY

  "Moja historia futbolu" to bogato ilustrowana opowieść o piłce nożnej, podzielona na dwa tomy: "Polska" i "Świat". Napisana z werwą szybkiego skrzydłowego i wiedzą godną najbardziej doświadczonego stopera.

  Szczepłek był na sześciu mistrzostwach świata i pięciu finałach mistrzostw Europy, widział chyba wszystkie ważne mecze reprezentacji Polski w ostatnim ćwierćwieczu. A jednak nie stara się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Zastanawia się raczej dlaczego, jak stwierdził niegdyś pewien angielski trener, "piłka nożna nie jest sprawą życia i śmierci, tylko... czymś znacznie poważniejszym".

  To książka o piłce nożnej, którą powinien przeczytać każdy kibic. Ta historia to dwa tomy, w sumie blisko 600 stron, i wiele zdjęć, których wcześniej w Polsce nie publikowano. Opowieść o bohaterach stadionów i ich życiu, od końca XIX wieku do mundialu 2006.

  Od poniedziałku 16 czerwca

  Od poniedziałku 16 czerwca


  W poniedziałek 16 czerwca trafi do punktów sprzedaży "Echa Dnia" TOM 2 "Mojej historii futbolu" - "POLSKA". Będzie można go kupić do soboty 21 czerwca, w cenie zaledwie 17,99 złotego. Książkę można kupić bez konieczności nabywania "Echa Dnia".  AUTOR O SWOJEJ KSIĄŻCE

  Tak Stefan Szczepłek mówi o swojej książce: - Miałem wątpliwości, czy wolno mi podpisać się pod czymś, co nosi tytuł "Historia futbolu". Żeby futbol lepiej zrozumieć, warto poznać jego brytyjskie korzenie i dlatego poświęciłem im dużo miejsca. Nie da się opowiadać historii bez początku. Ciąg dalszy jest wyborem zdarzeń ciekawych na boisku lub ważnych dla rozwoju piłki. Przypominam wydarzenia, których nie sposób pominąć, ale i takie, które z jakichś powodów zapamiętałem. Może jako dziecięce lub młodzieńcze zauroczenie, kiedy wielki futbol był dla nas czymś tak egzotycznym jak "coca-cola", i lizaliśmy go raz w roku przez szybę telewizora. Na pewno jako część mojej dziennikarskiej pracy, spełniającej tamte marzenia, dającej możliwość uczestniczenia w meczach, które stawały się historią, oglądaną przeze mnie na stadionie.

  Dlaczego Anglicy, którzy wymyślili futbol, nie są w nim najlepsi? Dlaczego Brazylijczycy byli mistrzami świata już pięć razy, a Hiszpanie, mający Real i Barcelonę, nie osiągnęli na mundialach nawet tego, co Polacy? Czy właściciele klubów i potężnych firm sprzętu sportowego mają nad futbolem taką władzę, jak przed laty politycy? Czy rzeczywiście wygrywają najlepsi czy tylko najbogatsi? Takich pytań jest w tej książce wiele i niektóre pozostają bez odpowiedzi. Wynika to albo z moich ułomności, albo z faktu, że w futbolu takich odpowiedzi nie ma.

  PIENIĄDZE I POLITYKA

  Stefan Szczepłek, wybitny polski dziennikarz sportowy i publicysta "Rzeczpospolitej", świadek sześciu mistrzostw świata i pięciu mistrzostw Europy, opisuje tę historię w niezwykle barwny sposób. Dwutomowa "Moja historia futbolu" to fascynujące dzieje piłki nożnej na świecie i w Polsce. Publikacja zawiera nieznane dotąd sensacyjne fakty oraz opisuje zakulisowe rozgrywki, za którymi często stały pieniądze i polityka.
  "Moja historia futbolu" to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika piłki nożnej. Każdy prawdziwy kibic powinien mieć to oryginalne wydawnictwo, by w pełni poznać i zrozumieć historię sportu, który kocha.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!