Trener chciał być...wiarygodny

  Trener chciał być...wiarygodny

  Dorota KUŁAGA, Włodzimierz ŁYŻWA

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Dariusz W., zdaniem prokuratury, wezwał zawodników, włączył tryb głośnomówiący i rozmawiał z Andrzejem B. o pomocy sędziów. Jutro o kontrowersyjnym meczu ze Stalą Stalowa Wola
  Były trener Radomiaka Radom Jerzy E. junior uczestniczył w spotkaniu w domu Dariusza W., gdzie - zdaniem prokuratury - ustalano "taktykę” na

  Były trener Radomiaka Radom Jerzy E. junior uczestniczył w spotkaniu w domu Dariusza W., gdzie - zdaniem prokuratury - ustalano "taktykę” na rundę wiosenną. Nie przyznał się jednak do winy.

  Andrzej B. wyjaśnił w prokuraturze, że z Jerzym E. juniorem współpracował już wcześniej, gdy chodziło o pomoc dla Jagiellonii Białystok, między innymi w meczu z Radomiakiem Radom. Syn byłego selekcjonera reprezentacji Polski później został...trenerem Radomiaka.

  Andrzej B. podczas kolejnego przesłuchania, które odbyło się 15 kwietnia ubiegłego roku, był szczegółowo pytany o znajomość z Jerzym E. juniorem, byłym trenerem Radomiaka Radom. Chodziło między innymi o kulisy spotkania w domu Dariusza W., w którym oprócz gospodarza uczestniczyli jeszcze Andrzej W., Jerzy E. junior i wspomniany Andrzej B.

  ZNAJOMI ZE STUDIÓW

  -Znam się z Jurkiem E.
  juniorem z czasów studiów, od 1994 roku - wyjaśniał w prokuraturze Andrzej B. -Pamiętam, jak raz zwrócił się do mnie z pytaniem, czy nie mógłbym pomóc drużynie Jagiellonii Białystok w kontaktach z sędziami. Był to czas, kiedy Jagiellonia grała w trzeciej lidze, wiosną 2001 roku (dokładnie 10 czerwca 2001 roku, Radomiak przegrał z Jagiellonią 2:4 (2:2), po tej wygranej Jagiellonia na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zapewniła sobie awans do drugiej ligi - przyp. red.). Ustalenia były takie, że chodziło o kilka spotkań "Jagi" z rundy wiosennej, w tym mecz z Radomiakiem. Pieniądze dla sędziów tych meczów trafiały do mnie przez Jurka E. Były to kwoty porównywalne do tych, jak w Kolporterze Koronie, dwa, trzy, cztery tysiące złotych.

  -Kolejny mój kontakt tego rodzaju z Jurkiem E. juniorem dotyczył pomocy drużynie Kolportera Korony Kielce - kontynuował w trakcie przesłuchania Andrzej B. -Początek był taki, że rozmawiał ze mną E. junior i powiedział, że w podobny sposób w dotarciu do sędziów trzeba będzie pomóc Kolporterowi Koronie Kielce, że Dariusz W. jest zainteresowany. E. junior zorganizował spotkanie. Spotkaliśmy się z Dariuszem W. i Andrzejem W. w jego domu w Warszawie. Jerzy E. też wyrażał swoje opinie, wiedział jak wygląda rywalizacja w trzeciej lidze i że bez dotarcia do sędziów będzie ciężko. Podaliśmy również kwotę, którą chcemy dostać za te działania. Podaliśmy z Jurkiem E. juniorem kwotę 30 tysięcy złotych. Z Jurkiem ustaliśmy, że podzielimy się tymi pieniędzmi po połowie.

  Czytaj więcej w Echu Dnia

  A w piątek przeczytacie Państwo, jak doszło, zdaniem prokuratury, do "ustawienia" spotkań w rundzie wiosennej, między innymi tego ze Stalą Stalowa Wola, kiedy to w ramach protestu po kontrowersyjnej decyzji sędziego zawodnicy "Stalówki" zeszli z boiska. Przedstawimy wyjaśnienia, jakie w prokuraturze złożył Wojciech M., były piłkarz Kolportera Korony, który mówił o pomocy sędziego i o tym, że przewrócił się w polu karnym, a sędzia podyktował rzut karny. W sobotę napiszemy o telefonie jednego z piłkarzy Siarki Tarnobrzeg, który - zdaniem śledczych - miał złożyć propozycję odpuszczenia meczu z Kolporterem Koroną za 10 tysięcy złotych.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!