Paweł Wasilewski zostanie czołową postacią "Stalówki"?

  Paweł Wasilewski zostanie czołową postacią "Stalówki"?

  Arkadiusz KIELAR, kielar@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Nowy zawodnik "Stalówki" Paweł Wasilewski, to brat znanego reprezentanta Polski.
  Paweł Wasilewski od niedawna trenuje z pierwszoligowym zespołem piłkarzy Stalą Stalowa Wola, ale może stać się już wkrótce czołową postacią „Stalówk

  Paweł Wasilewski od niedawna trenuje z pierwszoligowym zespołem piłkarzy Stalą Stalowa Wola, ale może stać się już wkrótce czołową postacią „Stalówki”. ©M. Radzimowski

  Z pierwszoligową Stalą Stalowa Wola trenuje dopiero od tygodnia i nie ma złudzeń, że od razu wskoczy do podstawowego składu. Kto wie jednak, czy Paweł Wasilewski nie stanie się już niebawem czołową postacią zespołu. W końcu jest bratem znanego reprezentanta Polski.

  Marcin, brat Pawła, to piłkarz reprezentacji Polski i Anderlechtu Bruksela. Nowy zawodnik Stali na razie powoływany był tylko do kadry makroregionu małopolskiego juniorów. Ale wszystko jeszcze przed nim. Na razie 26-letni napastnik chce jak najlepiej wypaść w barwach "Stalówki".

  WOLAŁ PIERWSZĄ LIGĘ

  Paweł trafił do naszego zespołu w ostatniej chwili z Kmity Zabierzów, który wycofał się z rozgrywek pierwszej ligi. W przerwie zimowej był na testach w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Resovii Rzeszów, ale wybrał Stalową Wolę.

  - Resovia proponowała mi bardzo dobre pieniądze jak na trzecią ligę - zdradza nowy piłkarz Stali. - Ale ja wolałem grać w pierwszej lidze w Stalowej Woli. Trenuję od niedawna, nie zagrałem w żadnym sparingu, więc trudno mi oczekiwać, że na inaugurację wiosny z Motorem w Lublinie w niedzielę znajdę się od razu w pierwszym składzie. Decyzja będzie należeć do trenera Stali Władysława Łacha, którego znałem z krakowskich drużyn, ale nie miałem okazji jeszcze grać pod jego wodzą.

  NAJWIĘCEJ W HUTNIKU

  Do tej pory Wasilewski grał w pierwszej lidze tylko w Kmicie Zabierzów. Za to najwięcej bramek w sezonie strzelił w trzecioligowym Hutniku Kraków - 14. W "Stalówce" też chce coś "ustrzelić". Na razie zamieszkał w naszym mieście w hotelu Stal, razem z kolegą z zespołu Litwinem Pauliusem Paknysem. Magdalena, dziewczyna nowego piłkarza naszej drużyny, została w Jaworznie, gdzie pracuje. Ale może zjawiać się na meczach w Stalowej Woli.

  - Jeżeli chodzi o mojego brata Marcina, to zdzwaniamy się przynajmniej raz w tygodniu - przyznaje Paweł. - Śledzę też na bieżąco mecze Anderlechtu w telewizji. Czy pójdę w ślady brata? Na razie marzę o grze w ekstraklasie.

  Co ciekawe, napastnik Stali z zawodu jest... ciastkarzem. - Ukończyłem Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie - wyjaśnia. - Nie pracowałem w zawodzie, ale miałem praktyki. Moim popisowym wypiekiem są bezy.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!