Piłkarze Siarki blisko awansu. Sokół znów zawiódł

  Piłkarze Siarki blisko awansu. Sokół znów zawiódł

  Damian SZPAK szpak@echodnia.eu, Arkadiusz KIELAR kielar@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Takie mecze chciałoby się zawsze oglądać. Piłkarze Siarki Tarnobrzeg tak dobrze nie grali już dawno. I nie chodzi już tylko o zwycięstwo nad liderem z Sanoka, ale o styl, w jakim zostało ono osiągnięte.
  Piłkarze Siarki Tarnobrzeg (na pierwszym planie Nigeryjczyk Infanyj Nwachukwu) po bardzo dobrym spotkaniu pokonali lidera czwartej ligi Stal Sanok.

  Piłkarze Siarki Tarnobrzeg (na pierwszym planie Nigeryjczyk Infanyj Nwachukwu) po bardzo dobrym spotkaniu pokonali lidera czwartej ligi Stal Sanok. ©Fot. Marcin Radzimowski

  "Siarkowcy" do meczu ze Stalą Sanok przystąpili z olbrzymią wolą zwycięstwa. Ich determinacja musiała budzić szacunek, grali bardzo dobrze. Jedynym mankamentem była skuteczność, a raczej jej brak.

  STRZELEC (NIE)WYBOROWY

  Zanim Tomasz Walat zdobył pierwszego, jakże ważnego gola, zmarnował dwie idealne sytuacje, po przerwie zresztą zaprzepaścił kolejne dwie. Ale Walat szukał piłki, był aktywny, zresztą jak większość graczy gospodarzy. Wszystkich przebił jednak Marek Mrzygłód. Popełnił on kilka irytujących błędów, ale harował na boisku, grał w obronie, w pomocy i w ataku. Klasą błysnął także Nigeryjczyk Infanyj Nwachukwu, który gola nie strzelił, ale odebrał piłkarzom z Sanoka dużo zdrowia. Nigeryjczyk nie poddał się nawet wtedy, kiedy przez jednego w rywali został w ferworze walki kopnięty w... twarz. Kolejną dobrą partię rozegrał Damian Sałek.

  - Mamy w Tarnobrzegu dobre boisko i doping kibiców. Jesteśmy w coraz wyższej formie, powinno być dobrze także w kolejnych spotkaniach. Kto wie, może w końcowym rozrachunku wyprzedzimy w tabeli nawet sanoczan - mówił wychowanek "Stalówki".

  TRENER Z KLASĄ

  Cichym bohaterem był szkoleniowiec Siarki, Jarosław Zając. Przekonał on do siebie w Tarnobrzegu wszystkich. Ten skromny, otwarty i znający się na piłce człowiek nie boi się dokonywać roszad w składzie, widać, że był dobrym piłkarzem i teraz jest dobrym trenerem, także mistrzem taktyki. Cztery tygodnie temu podczas wymęczonego przez "Siarkowców" zwycięstwa 1:0 nad Pogonią Leżajsk, mówił: - Czas pracuje dla nas. Najwyższa forma ma przyjść na mecze z Sanokiem i Polonią Przemyśl. Wtedy będziemy grać efektownie - deklarował.

  I okazało się, że miał rację. Tarnobrzescy piłkarze są w formie, grają widowiskowo, ale żeby od nadmiaru komplementów nie rozbolała ich głowa muszą wiedzieć, że teraz każdy następny mecz, już do końca sezonu będzie dla nich trudniejszy. Ale i na to trener Zając jest przygotowany.

  MAJĄ NÓŻ NA GARDLE

  Zupełnie odmienne nastroje panowały w Nisku. Sokół przegrał na własnym boisku z Rzemieślnikiem Pilzno 1:2 i znowu wpadł w "dołek". A wydawało się, że niżanie są "na fali", wcześniej wygrali ze Strumykiem Malawa i JKS Jarosław.

  - Nasz zespół zagrał trochę słabszy mecz - mówi Stanisław Smender, kierownik Sokoła. - Ale też trzeba przyznać, że Rzemieślnik to naprawdę dobra drużyna, to nie są jakieś patałachy. Może gdybyśmy przy prowadzeniu 1:0 zdobyli drugiego gola, to już nie oddalibyśmy wygranej, ale stało się inaczej. Nasza sytuacja w walce o utrzymanie jest trudna, mamy nóż na gardle. Ale jest jeszcze siedem kolejek i 21 punktów do zdobycia. Trzeba walczyć do końca.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Miss Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Mister Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Mister Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Joanna Chacińska i przepis na risotto. Zobacz 2. odcinek Artysty w kuchni!

  Joanna Chacińska i przepis na risotto. Zobacz 2. odcinek Artysty w kuchni!