Jarosław Zając i Michał Szymczak poprowadzą Siarkę

  Jarosław Zając i Michał Szymczak poprowadzą Siarkę

  Piotr SZPAK szpak@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W środę piłkarze beniaminka trzeciej ligi, Siarki Tarnobrzeg spotkają się na pierwszym treningu przed nowym sezonem.
  Trenerzy Jarosław Zając (na dalszym planie) i Michał Szymczak poprowadzą piłkarzy Siarki Tarnobrzeg w rozgrywkach trzeciej ligi zbliżającego się sez

  Trenerzy Jarosław Zając (na dalszym planie) i Michał Szymczak poprowadzą piłkarzy Siarki Tarnobrzeg w rozgrywkach trzeciej ligi zbliżającego się sezonu. ©fot. Marcin Radzimowski

  Antoni Jakubowicz, prezes Siarki:

  Antoni Jakubowicz, prezes Siarki:


  - Uzgodniliśmy z trenerami wszelkie warunki, oni sami także się ze sobą dogadali, wiec w nadchodzącym sezonie poprowadzą nasz zespół. Trenerzy chcą uzupełnić skład o nowych zawodników.  Pojawią się nowi gracze, a niektórzy z dotychczasowych zawodników dowiedzą się o tym, że muszą szukać sobie nowych klubów.

  ZBLIŻENIE STANOWISK

  Wczoraj trenerzy Zając i Szymczak spotkali się z nowo wybranym prezesem klubu, Antonim Jakubowiczem. Były rozbieżności w kilku kwestiach, ale zainteresowane strony postanowiły ich nie upubliczniać.

  - Nasze stanowiska z każdą minutą zbliżały się do siebie. Poszliśmy na kompromis i dogadaliśmy się. Podpisanie umowy z trenerami to kwestia najbliższych dni, wszystko jest już uzgodnione - mówi prezes tarnobrzeskiego klubu, Antoni Jakubowicz.

  Prowadzenie "Siarkowców" przez Zająca i Szymczaka nie było takie pewne. Chrapkę na funkcję trenera Siarki mieli prowadzący w minionym sezonie juniorów tarnobrzeskiego klubu Wiktor Wilk, trenujący Spartę Dwikozy Adam Mażysz oraz pracujący w Juvenii Starachowice Jerzy Rot.

  ZGODA BUDUJE

  Po minionym sezonie pojawiły się głosy, jakoby trenerom Jarosławowi Zającowi jak i Michałowi Szymczakowi było razem nie po drodze. Pachniało wielkim konfliktem, ale na szczęście rozsądek wziął górę. Szymczak od wielu lat, a Zając od roku, są mocno związani z Siarką. Obaj wyrabiają sobie w tym klubie trenerskie nazwiska, co w niedalekiej przyszłości może im procentować.

  - Podaliśmy sobie ręce i z Michałem razem poprowadzimy drużynę w nowym sezonie. Przyświeca nam jeden cel, nie powinno więc być żadnych niejasności i konfliktów. Zapominamy o tym, co być może było złe i zabieramy się do pracy - mówi Jarosław Zając.

  WIĘCEJ SPARINGÓW

  Pierwszy sparing, z Wisłą Puławy, "siarkowcy" rozegrają już w najbliższą środę na Zwierzyńcu (początek, godzina 11). Później grać jeszcze będą z Pogonią Staszów u siebie, KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim, Koroną w Kielcach, Sokołem Nisko i Czarnymi Połaniec w Tarnobrzegu. Ale kontrolnych "gierek" będzie więcej. Doszedł sparing z drużyną Mokrzyszowa Tarnobrzeg (14 lipca) oraz udział w zaplanowanym na 19 lipca turnieju w Krzeszowie, gdzie zagra miedzy innymi inny trzecioligowiec Unia Nowa Sarzyna.

  - Gier potrzeba nam dużo, kilku piłkarzy odejdzie, kilku nowych dojdzie, potrzeba więc będzie zgrać drużynę jak najlepiej - dodał trener Zając.
  Rozgrywki ligowe "siarkowcy" rozpoczną 8 sierpnia meczem ze Stalą Poniatowa na własnym boisku.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!