Duże ruchy kadrowe w Siarce Tarnobrzeg

  Duże ruchy kadrowe w Siarce Tarnobrzeg

  Piotr SZPAK szpak@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Do inauguracji trzeciej ligi piłkarskiej coraz bliżej, kibice Siarki Tarnobrzeg nie mogą się doczekać pierwszego meczu ze Stalą Poniatowa. Zobaczą w dużym stopniu zmienioną swoją drużynę.
  Nigeryjczyk Infanyj Nwachukwu pożegnał się już z tarnobrzeską Siarką i będzie występował w Gliniku Gorlice.

  Nigeryjczyk Infanyj Nwachukwu pożegnał się już z tarnobrzeską Siarką i będzie występował w Gliniku Gorlice. ©fot. Marcin Radzimowski

  Podczas letniej przerwy w Siarce doszło do wielu zmian kadrowych, było to koniecznością. Czy okażą się one wzmocnieniem drużyny okaże się w trakcie rundy jesiennej.

  ZMIANY W BRAMCE

  Duże zmiany zaszły a pozycji bramkarza. Karierę zakończył rutynowany Mirosław Maj, Krzysztof Wolak po powrocie z Iskry Sobów przeszedł do Piasta Osiek, natomiast młody Mateusz Kuszaj postanowił realizować się w sędziowaniu. Został Paweł Kozieł. Ze Stali Mielec wypożyczono Łukasza Ćwiczaka, a do rozgrywek zgłoszony został także utalentowany Adrian Lasota, wychowanek Cukrownika Włostów, którzy bardzo dobrze spisywał się w meczach juniorów rozgrywanych w minionym sezonie.
  W obronie Siarki zobaczymy wychowanka Olimpii Pysznica grającego ostatnio w Stali Poniatowa Łukasza Dziedzica, który bardzo dobrze spisywał się w meczach kontrolnych, podobnie zresztą jak pomocnik Daniel Chorab.

  INNY ATAK

  Nowym napastnikiem Siarki został Piotr Mazurkiewicz, wychowanek Stali Mielec grający w przeszłości w Tłokach Gorzyce, a ostatnio w Czarnych Połaniec. Mazurkiewicz w ataku Siarki zastąpi Nigeryjczyka Infanyja Nwachukwu, który na zasadzie transferu definitywnego przeszedł do trzecioligowego Glinika Gorlice.

  - Ta zmiana wprowadzi nową jakość do naszej ofensywnej gry, jakość, która powinna mieć przełożenie na strzelanie goli - mówi szkoleniowiec Siarki Jarosław Zając.

  Do kadry zespołu już wcześniej zostali dokooptowani dwaj wychowankowie klubu Paweł Bażant i Jacek Rożek. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w trzeciej lidze obowiązywał będzie przepis mówiący o grze w każdym meczu trzech młodzieżowców.


  KOTWA W WIŚLE

  Wśród tych, których nie zobaczymy już w tarnobrzeskim zespole jest między innymi Michał Kotwa, który zagra w Wiśle Sandomierz. Marek Mrzygłód przeszedł do Sokoła Nisko, Krzysztof Lis do Wisanu Skopanie, a Pawel Krzemiński będzie pracował z grupami młodzieżowymi w Siarce. Kamil Guściora przeszedł ponownie do zespołu Mokrzyszowa, natomiast Piotr Pikus, który wrócił z wypożyczenia do Strumyka Malawa nadal szuka klubu i najprawdopodobniej występował będzie w Sokole Sokolniki. Czy to koniec zmian kadrowych w Siarce? Najprawdopodobniej tak, chociaż trener Zając z chęcią widziałby jeszcze w prowadzonej przez siebie drużynie niechcianego w Stali Stalowa Wola Andreja Muzyczuka.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!