Janusz Hynowski: Awans by się przydał

  Janusz Hynowski: Awans by się przydał

  Piotr SZPAK szpak@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Janusz Hynowski jest ulubieńcem tarnobrzeskich kibiców. Zasłużył sobie na to swoją postawą, zostawiając na boisku dużo zdrowia. W nowym sezonie nadal będzie rządził w drugiej linii tarnobrzeskiej drużyny. W poniedziałek podpisał z Siarką umowę na kolejny sezon.
  Janusz Hynowski chciałby z drużyną Siarki Tarnobrzeg wywalczyć kolejny awans, tym razem do drugiej ligi.

  Janusz Hynowski chciałby z drużyną Siarki Tarnobrzeg wywalczyć kolejny awans, tym razem do drugiej ligi. ©fot. Marcin Radzimowski

  Piotr Szpak: * Przygotowania do sezonu to był standard, czy pojawiło się coś innego?

  Janusz Hynowski: - Standard, bo nie było czasu na coś innego. Letnia przerwa jest z reguły krótka i nie ma czasu na wprowadzanie jakiegoś nowoczesnego systemu szkolenia. Przepracowaliśmy ten okres dobrze, każdy przykładał się do zajęć.

  * W meczach kontrolnych spisujecie się całkiem przyzwoicie.

  - I to cieszy, bo faktycznie gramy nieźle, a trzeba wiedzieć, że jesteśmy w okresie, kiedy dość ciężko pracowaliśmy. Ta nasza gra, szczególnie w meczach z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski czy Koroną Kielce wyglądała dobrze, no, ale wiadomo, że z lepszymi przeciwnikami zawsze gra się lepiej. Łatwiej się wtedy zmobilizować.

  * Pojawia się już adrenalina przed inauguracją?

  - Nie, nie ma nic takiego. Do ligi jest jeszcze ponad tydzień czasu, chyba tylko te ostatnie dni będą nieco bardziej mobilizujące. Im bliżej będzie meczu, tym będzie większy dreszczyk emocji.

  * Czy po zmianach kadrowych, jakie zaszły w waszym zespole, będziecie mocniejsi?

  - Czas pokaże, jak to będzie. Odeszło kilku zawodników, kilku doszło, trudno jednak po sparingach oceniać przydatność nowych graczy do drużyny. Kilka kolejek pokaże nam, na co nas będzie stać i o co powalczymy.

  * No właśnie, o co powalczycie? Jedni twierdzą, iż tę drużynę stać będzie tylko na walkę o utrzymanie w trzeciej lidze, inni, że Siarka powalczy o awans.

  - Zawsze, kiedy rozpoczyna się nowy sezon, drużyny walczą o pierwsze miejsce i to bez względu na to czy ma się słabszy zespół czy silny. Tak jest też w naszym przypadku, myślimy o tym, by zająć pierwsze miejsce.

  * Taki awans rok po roku bardzo by ci się przydał?

  - Nie tylko mnie, ale nam wszystkim, zawodnikom, trenerom, kibicom i działaczom. Przeżyłem już z Siarką kilka awansów i jeden spadek, miło by było awansować jeszcze o jeden szczebel wyżej. Bardzo bym sobie tego życzył.

  * Kto twoim zdaniem będzie rozdawał karty w waszej lidze?

  - Sam się nad tym zastanawiałem i trudno powiedzieć, kto powalczy o awans. Nie ma faworyta czy faworytów do awansu, tak jak to było w minionym sezonie, kiedy to w Resovii i Stali Rzeszów była "napinka" na awans. Pierwsze mecze pewnie dadzą odpowiedź na to pytanie. Ale dzięki temu, że nie ma faworyta, liga może być bardzo ciekawa i trzymać w napięciu do ostatniej kolejki.

  * Będziesz nadal łączył funkcję piłkarza w Siarce z prowadzeniem drużyny Wisanu Skopanie?

  - Tak, z Siarką podpisałem umowę na sezon 2009/2010, będę też nadal pracował z chłopcami w Skopaniu. Mam tam fajną drużynę, ambitnych chłopaków, a i trenerka coraz bardziej mnie wciąga.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!