Lider z Gorzyc bezlitosny dla rywali. Relacje z meczów Klasy Okręgowej

Piotr SZPAK [email protected]
W Nowej Dębie piłkarze Stali pewnie pokonali rywali z LZS Zdziary 2:0.
W Nowej Dębie piłkarze Stali pewnie pokonali rywali z LZS Zdziary 2:0. fot. Marcin Radzimowski
Drugi z rzędu mecz wygrał beniaminek z Podwoliny, który tym razem, po trzech golach Łątki, wywalczył komplet punktów na boisku w Przyszowie.

Niespodziewanie rozpoczął się mecz w Rudniku, gdzie piłkarze Orła po 10 minutach gry wygrywali z liderem - Tłokami Gorzyce, ale po zmianie stron na boisku rządzili już tylko goście. Pierwszy punkt zdobyli piłkarze z tarnowskiego Sobowa, natomiast na innym tarnobrzeskim osiedlu wiejskim, w Mokrzyszowie, mecz się nie odbył, bowiem goście z Kamienia, jadąc na spotkanie, mieli awarię busa.

Stal Nowa Dęba - LZS Zdziary 2:0 (1:0)

Nowak 28, Dudziak 85.

Stal: Kunat - Wydro, Żmuda, Dudek, Milanowski - Diektiarenko, Serafin, Kowal (85 Smalera), Marut (78 Rachwał) - Dudziak, Nowak.
Zdziary: Piotrowski - Siek, Pachla, Ślusarczyk, Dołgań (75 Tofil) - Startek, P. Wojtas (55 Paprocki), P. Cichoń (15 A. Cichoń), Urbaniak (46 M. Cichoń) - Spyrka, R. Wojtas.
Sędziował: T. Giżka ze Stalowej Woli. Widzów: 150.

Mecz rozpoczął się o nietypowej porze, w sobotę o godzinie 14.30. Dlaczego akurat wtedy? Goście ze Zdziar są wiernymi kibicami pierwszoligowej drużyny Stali Stalowa Wola i bardzo chcieli zdążyć na mecz "Stalówki" z Widzewem Łódź.

Spotkanie stało na przeciętnym poziomie, chwilami było wręcz senne. Kibice ożywili się w 28 minucie, kiedy to Paweł Nowak po indywidualnej akcji zdecydował się na strzał z 20 metrów, po którym płasko bita piłka wpadła do bramki gości. Później było już nudno. Ciekawy był ostatni kwadrans gry, bowiem przyjezdni zwietrzyli szansę na uratowanie jednego punktu. Zostali jednak skontrowani. W 85 minucie miejscowi przeprowadzili szybką akcję, po której Marcin Kowal zagrał wzdłuż bramki gości, a nadbiegający Andrzej Dudziak dostawił tylko nogę do piłki i było po meczu.

Olimpia Pysznica - Słowianin Grębów 3:0 (1:0)

Sobiło 39, 75 z karnego, Kaczkowski 88.
Olimpia: Miazga - Młynarski (21 R. Kościelski), Haliniak, Krawiec, A. Kościelski - A. Szado (85 Kaczkowski), J. Szado (90 Fujarowicz), Paterek, Tur - Flisek, Sobiło.
Słowianin: Kochańczyk - Mierzwa, Socha, Dul, Gałużny - Rutyna (60 Wilk), Bednarczyk, Zając, Warchoł (52 Gorczyca) - Rokosz (79 Staszowski), Lasota.
Czerwona kartka: Kochańczyk (S, 90+3 za drugą żółtą). Żółte: A. Szado (O) - Kochańczyk, Bednarczyk, Rokosz (S). Sędziował: M. Strzelczyk z Nowej Dęby. Widzów: 250.

Gospodarze rozegrali dobre spotkanie, odnosząc efektowne, a co najważniejsze - zasłużone zwycięstwo.
- Widać już dobrą rękę trenera Daniela Kijaka, który odmłodził skład i buduje ciekawą drużynę - mówił nam działacz klubu z Grębowa Józef Burdzy.

Strażak Przyszów - KS Podwolina 1:3 (1:1)