Historyczny "wyczyn" Siarki: Cztery pierwsze mecze sezonu...

  Historyczny "wyczyn" Siarki: Cztery pierwsze mecze sezonu bez nawet jednej bramki

  Piotr SZPAK szpak@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Jeszcze nigdy nie było tak, by piłkarze Siarki Tarnobrzeg w czterech pierwszych meczach sezonu nie strzelili gola.
  Piłkarze Siarki Tarnobrzeg (z prawej Piotr Mazurkiewicz) nie strzelili w tym sezonie nawet jednego gola.

  Piłkarze Siarki Tarnobrzeg (z prawej Piotr Mazurkiewicz) nie strzelili w tym sezonie nawet jednego gola. ©fot. Marcin Radzimowski

  W Internecie aż wrze, fani tarnobrzeskiej Siarki, przynajmniej duża ich część, domagają się dymisji trenera trzecioligowych piłkarzy Siarki Tarnobrzeg Jarosława Zająca. To efekt słabych wyników tego zespołu w tym sezonie. W minionej kolejce "Siarkowcy" przegrali wyjazdowy mecz ze Stalą Sanok 0:2.
  Zawiedzeni postawą drużyny kibice swoją złość koncentrują na szkoleniowcu, mniej dostaje się piłkarzom. Trener zachowuje spokój, podobnie jak działacze klubu.

  DYMISJI NIE BĘDZIE

  Ze spokojem do nienajlepszych wyników uzyskiwanych przez piłkarzy podchodzi prezes klubu Antoni Jakubowicz.

  - Nie jest tak jakbyśmy sobie tego wszyscy życzyli. Teraz przed naszymi piłkarzami dwa mecze w roli gospodarzy, mamy prawo liczyć, że drużyna zacznie wreszcie wygrywać. Poczekajmy spokojnie na rozwój sytuacji - mówi Jakubowicz.
  Dziś na swym posiedzeniu zbierze się zarząd tarnobrzeskiego klubu. Sytuacja jest napięta i nie chodzi tu tylko o wyniki drużyny.

  - Tak złej atmosfery w szatni jeszcze nie było i nie chodzi tu tylko o to, że wyniki są kiepskie. W naszej drużynie jest podział, nie skaczemy sobie do oczu, ale jest źle. Trener prowadzi jakieś personalne zagrywki. On tu przyszedł i odejdzie, a my jesteśmy z Tarnobrzega i tu zostaniemy - denerwuje się jeden z zawodników.


  TO JEST KOPANINA!

  Po czterech kolejkach spotkań piłkarze Siarki mają na swoim koncie tylko dwa zdobyte punkty oraz fatalny bilans bramkowy 0:4. Trudno więc o choćby w miarę optymistyczne nastroje. Najgorsze jest to, że "Siarkowcy" grają bez ładu i składu. Jedynie pierwsza połowa inauguracyjnego meczu ze Stalą Poniatowa była udana w wykonaniu tarnobrzeżan, pozostałe były kiepskie. Odsunięcie od podstawowego składu napastnika Przemysława Stąporskiego, okazało się kardynalnym błędem trenera. Teraz piłkarz ten wygląda na zupełnie zagubionego.

  - Co tu ukrywać, w Sanoku znów zagraliśmy słabo w pomocy. Dzięki naszemu bramkarzowi Łukaszowi Ćwiczakowi nie przegraliśmy wyżej. Z naszej strony nie ma gry, jest kopanina w przód, licząc, że coś się uda, nasza gra jest bez taktyki - mówi Stąporski.

  Teraz przed tarnobrzeską drużyną dwa mecze na własnym boisku, z Orlętami Radzyń Podlaski i Spartakusem Szarowola. Przyjdzie więc pora na pierwsze gole i pierwsze zwycięstwa. Jeśli tak się stanie, to za dwa tygodnie nikt o falstarcie "Siarkowców" nie będzie pamiętał. Najpierw jednak trzeba wygrać te mecze.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!