Pierwsza wygrana Ceramiki. Relacje ze spotkań grupy 5...

Pierwsza wygrana Ceramiki. Relacje ze spotkań grupy 5 stalowowolskiej klasy A

Echo Dnia Podkarpackie

Aktualizacja:

W Jeżowem piłkarze Sparty (w koszulki w pasy), bezbramkowo zremisowali z beniaminkiem z Rzeczycy Długiej. ©W. Kaczmarczyk

Awans Staromieszczanki na drugie miejsce. Łowisko zamyka tabelę

Piłkarze Sanu Kłyżów mają w swoich szeregach Szymona Jarosza, dlatego pozostali na pierwszym miejscu w tabeli. Kiedy w meczu na szczycie przegrywali w Krzeszowie 0:1 Jarosz, już w doliczonym czasie gry, "oszukał" trzech obrońców oraz bramkarza Rotundy, ratując gościom cenny punkt.
    Remis w Krzeszowie wykorzystali piłkarze Staromieszczanki Stare Miasto, którzy po pokonaniu Łowiska 3:1 awansowali na drugie miejsce w tabeli.
    Po raz pierwszy w tym sezonie wygrali piłkarze Ceramiki Harasiuki, którzy po emocjonującym spotkaniu zwyciężyli w Woli Zarczyckiej tamtejszą Azalię Przemianę. Goli nie oglądali kibice, którzy wybrali się na mecze w Jeżowem oraz Stanach, za to zadowoleni byli fani Azali Brzóza Królewska, którzy obejrzeli efektowną wygraną swoich pupili.

Rotunda Krzeszów - San Kłyżów 1:1 (0:0)

Rotunda: Paszek - Taras, Wójcik, Bednarz, Kowalski - Samko, Szostak, Ł. Skakuj (86 Zielonka), Krupa (46 Grab) - D. Skakuj, Warchoł.
    San: Drelich - J. Drąg (88 Butryn), Siek, Maziarz, B. Bąk - Prawica (86. D. Bąk), Chmiel, Uberman, P. Drąg - Jarosz, Klukowicz.
    Czerwona kartka: Maziarz (S, 59 min., za drugą żółtą: Żółte: Taras, Grab (R), J. Drąg, Maziarz (S). Sędziował: S. Mulawka ze Stalowej Woli. Widzów 150.

Pierwsza połowa nie była zbyt porywającym widowiskiem, a emocje zaczęły się po przerwie. W 59 minucie Maziarz ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i gościom przyszło grać w osłabieniu. Kiedy więc Warchoł wyprowadził miejscowych na prowadzenie, wydawało się, że zainkasują oni trzy punkty. Ostatnia akcja meczu przyniosła jednak wyrównanie. Jarosz wykazał się wielkim sprytem i mimo asysty trzech piłkarzy Rotundy zdołał oddać strzał głową, po którym w obozie Sanu zapanowała olbrzymia radość.

Azalia Brzóza Królewska - Jutrzenka Kopki 4:1 (2:0)