Piotr Kiełbowicz trenował w Manchesterze

  Piotr Kiełbowicz trenował w Manchesterze

  Marcin RADZIMOWSKI radzimowski@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Piłkarz "Stalówki" może pojechać na testy do jednego z najbardziej znanych klubów świata.
  Piotr Kiełbowicz cieszy się, że mógł wyjechać na obóz do szkółki piłkarskiej w Manchesterze.

  Piotr Kiełbowicz cieszy się, że mógł wyjechać na obóz do szkółki piłkarskiej w Manchesterze. ©M. Radzimowski

  Piotr Kiełbowicz, utalentowany napastnik drużyny juniorów Stal Stalowa Wola, wrócił właśnie z obozu szkoleniowego zorganizowanego przez Manchester United. Był jedynym Polakiem pośród dwustu młodych piłkarzy z całego świata, jacy szkolili się pod okiem angielskich trenerów.

  Do Manchesteru 16-latek pojechał dzięki swoim braciom. - Nie pochodzę z bogatej rodziny, moich rodziców zwyczajnie nie stać na opłacenie takiego wyjazdu. Ale bracia sprawili mi taki prezent i sfinansowali wyjazd i pobyt w Anglii. Jestem im bardzo wdzięczny, to było niesamowite przeżycie - mówi Piotr Kiełbowicz.

  MOŻNA POMARZYĆ

  Pod skrzydłami angielskiego klubu od lat działa szkółka piłkarska Manchester United Soccer School, która organizuje kursy i wyławia młode talenty. Właśnie z propozycji uczestnictwa w kursie piłkarskim skorzystał nastolatek z Racławic.

  - Podzieleni zostaliśmy na trzy kategorie wiekowe, w każdej było kilka grup. W sumie około dwustu chłopców - wyjaśnia Piotr. - Do dyspozycji mieliśmy boiska i sprzęt, o jakim w naszych klubach można jedynie pomarzyć. Szkoda tylko, że nie trenowaliśmy na Old Trafford. Zajęcia prowadzone były na obiektach Denstone College w Staffordshire, około stu kilometrów od Manchesteru.

  OCENIAŁ TECHNIKĘ

  Piotr Kiełbowicz był jedynym Polakiem uczestniczącym w zajęciach. Najwięcej było młodych adeptów piłkarstwa z Anglii, lecz nie brakowało także chłopców z Portugalii, Irlandii, USA i reprezentantów bardziej egzotycznych zakątków, jak Chiny, Wenezuela, Korea, Gambia czy amerykańska wyspa Guam.
  - Plan zajęć był zróżnicowany. Zajęcia prowadzone były głównie na boisku, ale była też na przykład siłownia. Grupa, w której byłem, trenowała pod okiem Kevina Kennetha, ale tam było wielu szkoleniowców, pośród nich pierwszy trener Ryana Giggsa - dodaje chłopak.

  Każdy z młodych piłkarzy był bacznie obserwowany, na zakończenie każdy otrzymał certyfikat i opis przygotowany przez trenera danej grupy. Szkoleniowiec oceniał technikę, warunki fizyczne, wytykał mankamenty, podkreślał plusy. Marzeniem młodego piłkarza "Stalówki" jest wyjazd na testy do Manchesteru United w maju przyszłego roku. Będzie to możliwe tylko wówczas, gdy chłopiec znajdzie na ten cel pieniądze.

  Komentarze (4)

  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!