Kolejne zwycięstwa drużyn z Tarnobrzega. Klęska Advitu na boisku lidera

Piotr SZPAK [email protected]
W Skowierzynie piłkarze Słowianina Grębów przegrali z tarnobrzeskim Mokrzyszowem (niebieskie koszulki) 0:1 M. Radzimowski
Piłkarze beniaminka z Wrzaw poczytają sobie coraz śmielej. Przed tygodniem niespodziewanie wygrali w Podwolinie, a wczoraj sprawili jeszcze większą niespodziankę, pokonując na własnym boisku Olimpię Pysznica. Kolejny raz wygrały drużyny z tarnobrzeskich osiedli wiejskich - Sobowa oraz Mokrzyszowa. Lider z Nowej Dęby rozgromił na własnym boisku Advit Łętownia

Stal Nowa Dęba - Advit Łętownia 7:0 (2:0)

Nowak 10, Kowal 23, 52, Serafin 46, 70, Diektiarenko 65, Smalera 62.
Stal: Kunat - Wydro (75 Żmuda), Ziętek (75 Mysiak), Dudek, Rachwał (60 Gaweł) - Serafin, Kowal, Diektiarenko, Dudziak - Nowak, Szurgociński (65 Smalera).
Advit: S. Baran - Tupaj (68 Orenkiewicz), Wójtowicz, Olko, Łyko - Kolano, Buczkowski, Kusiak, Olejarz - K. Baran, Kostyra.
Sędziował: Tomasz Giżka ze Stalowej Woli. Widzów: 200.

W meczu lidera z ostatnią drużyną tabeli niespodzianki nie było, bowiem goście mieli zbyt mało argumentów, by przeciwstawić się silnemu rywalowi.
- Mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie. Rywal zdecydowanie od nas odstawał i było to typowe spotkanie do jednej bramki - mówił po meczu kierownik Stali Andrzej Horodeński.
Ozdobą meczu były dwie piękne bramki. W 65 minucie Diektiarenko huknął z 25 metrów i piłka wpadła w samo "okienko" bramki, strzeżonej przez Barana. Jeszcze ładniejsze było jednak trafienie Serafina z 70 minuty, pomocnik gospodarzy gola zdobył strzałem przewrotką. Wygrana miejscowych mogła być znacznie wyższa, ale nie wykorzystali oni jeszcze kilku dogodnych sytuacji do zdobycia dalszych goli.

Słowianin Grębów - Mokrzyszów Tarnobrzeg 0:1 (0:1)

Kulczycki 25 min.
Słowianin: Kochańczyk - Dul, Gorczyca, Mierzwa, Gałużny - Bednarczyk, Muciek, Warchoł, Socha - Zając, Lasota.
Mokrzyszów: Kozłowski - Kulczycki, Sołtykiewicz, Guściora, Malicki - Zbyrad (90 Wódz), Prarat, Uznański, Jansa - Ćwik (83 Janowski), Zdyrski (88 Kasica).
Żółte kartki: Mierzwa, Bednarczyk, Zając (S), Prarat, Jansa, Zdyrski (M). Sędziował: Tomasz Wolak ze Stalowej Woli. Widzów: 150.

Rozstrzygnięcie zapadło w 25 minucie meczu, kiedy to Marek Kulczycki, wykonując rzut wolny z 25 metrów, oddał silny strzał, po którym piłka wyłamała ręce bramkarzowi Słowianina i wpadła do siatki. Ostatnie 20 minut to oblężenie bramki mokrzyszowian, w której rewelacyjnie spisywał się Sławomir Kozłowski.

Iskra Sobów Tarnobrzeg - Orzeł Rudnik 4:0 (1:0)