Piłkarze Siarki Tarnobrzeg pokonali w meczu Pucharu Polski Stal Nową Dębę

/PISZ/
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg z (piłką Kamil Lipiec), wygrali pucharowy mecz w Nowej Dębie. M. Radzimowski
W zaległym meczu czwartej rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Stalowa Wola trzecioligowa Siarka Tarnobrzeg pokonała w Nowej Dębie lidera klasy okręgowej miejscową Stal. Stal Nowa Dęba - Siarka Tarnobrzeg 1:2 (0:1).

Bramki: 0:1 Marcin Stępień 30 min z rzutu karnego, 1:1 Piotr Marut 65, 1:2 Piotr Mazurkiewicz 89.
Największym przeciwnikiem piłkarzy i wrogiem kibiców był porywisty mroźny wiatr, który dawał się we znaki szczególnie w drugiej połowie spotkania.

Obie drużyny czekają w sobotę ciężkie mecze ligowe. Siarka zagra w Tarnobrzegu z Izolatorem Boguchwała, natomiast Stal pojedzie do Skwierzyna na spotkanie ze Słowianinem Grębów. Dlatego też najbardziej obawiano się kontuzji i wspomnianej dogrywki. Na szczęście obyło się bez jednego i drugiego.
W 30 minucie padł pierwszy gol, zdobył go z rzutu karnego stoper Siarki Marcin Stępień, a "jedenastka" została podyktowana przez arbitra za faul Wojciecha Dudka na Tomaszu Walacie. W drugiej połowie gospodarze zdołali wyrównać. W polu karnym Siarki powstało olbrzymie zamieszanie, bramkarz Paweł Kozieł kilka razy parował piłkę po strzałach piłkarzy Stali, ale był bezradny przy dobitce Piotra Maruta. I kiedy wszyscy z przerażeniem oczekiwali dogrywki, akcję przeprowadzili rezerwowi Siarki, którzy weszli na boisko po przerwie. Roman Bobak odebrał piłkę obrońcom Stali, podciągnął z nią do linii końcowej, dośrodkował do nadbiegającego Piotra Mazurkiewicza, a temu pozostało tylko przyłożyć nogę. Większość odetchnęła z ulgą.

W środę rozegrany zostanie ostatni mecz IV rundy PP. O 13.30 w Kamieniu Sokół rozpocznie spotkanie z Unią Nowa Sarzyna.