Niedzielna wygrana tenisistek stołowych Siarki-ZOT Tarnobrzeg

dor
Wiktoria Pawłowicz jest obecnie w wysokiej formie, co też potwierdziła we Wrocławiu. Grzegorz Lipiec
W zaległym meczu ekstraklasy tenisistek stołowych AZS Uniwersytet Ekonomiczny Wrocław przegrał z Siarką-ZOT Tarnobrzeg 1:3.

Wyniki gier: Sandra Wabik - Han Ying 1:3 (7:11, 5:11, 11:8, 11:7), Paulina Knyszewska - Wiktoria Pawłowicz 0:3 (9:11, 6:11, 4:11), Natalia Bajor - Kinga Stefańska 3:1 (9:11, 11:8, 11:8, 11:6), Pawłowicz - Wabik 3:0 (11:9, 11:9, 11:4).

Spotkanie to wywołało spore zainteresowanie ze względu na silny w tym sezonie skład wrocławskiej drużyny. Nie było jednak sensacji, nawet niespodzianki, bowiem tarnobrzeska drużyna kolejny raz stanęła na wysokości zadania.

Ci, którzy przyszli na to spotkanie nie żałowali tego, Dużo było pięknej gry. Już pierwszy pojedynek spotkania rozgrzał publiczność. Grająca od kilku sezonów we wrocławskiej drużyny wychowanka Broni Radom Sandra Wabik stawiła czoła jednej z najlepszych zawodniczek na świecie Niemce Han Ying. Niemka wygrała tę grę, ale zwycięstwo nie przyszło jej łatwo. Wabik stanęła na wysokości zadania szczególnie w trzecim secie pokonując Han Ying. W innych partiach górą była prezentująca światowy poziom Niemka. W wybornej formie jest obecnie Białorusinka Wiktoria Pawłowicz, która wygrała we Wrocławiu dwa pojedynki nie tracąc w nich nawet seta. Najpierw Białorusinka zwyciężyła Paulinę Knyszewską, a następnie pokonała Sandrę Wabik. Jedyny punkt dla wrocławskiego zespołu zdobyła Natalia Bajor, która w czterech setach pokonała Kingę Stefańską. Kapitan tarnobrzeskiej drużyny wygrała pierwszego seta, ale w trzech następnych górą była już Bajor.

W innych meczach: Polmlek Lidzbark Warmiński - Chrobry Międzyzdroje 3:0, SKTS Sochaczew - Siarka-ZOT Tarnobrzeg 3:0, AZS UMCS Optima Lublin - Bebetto AZS AJD Częstochowa 1:3, KU AZS UE Wrocław - Bronowianka Kraków 3:1.