Adrian Gębalski dał upragnioną wygraną Stali!

Grzegorz Lipiec
Wielka radość piłkarzy Stali Stalowa Wola po trafieniu Adriana Gębalskiego.
Wielka radość piłkarzy Stali Stalowa Wola po trafieniu Adriana Gębalskiego. Grzegorz Sobieraj
Kibice Stali Stalowa Wola w 93 minucie meczu z Gryfem Wejherowo wpadli w euforię. Zielono-czarnym wygraną dała główka Adriana Gębalskiego. Co ciekawe także i w jesiennym meczu tych zespołów bohaterem był właśnie kapitan Stalówki! Udany debiut nowego trenera Janusza Białka.

Stal Stalowa Wola - Gryf Wejherowo 1:0 (0:0)
Bramka:
Adrian Gębalski 90+3.

Stal: Koncki - Waszkiewicz, Jarosz, Kołodziej, Wójcik - Korczyński (89 Siudak), Mokrzycki (75 Bętkowski), Wasiluk, Jonkisz, Dziubiński - Gębalski.
Gryf: Ferra - Brzuzy, Kołc, Kamiński, Mońka - Klimczak, Nadolski, Czerwiński, Wicon (72 Łysiak), Chwastek - Marczak.

Żółte kartki: Mokrzycki, Jonkisz - Brzuzy, Klimczak, Kamiński, Kołc. Czerwona kartka: Piotr Łysiak (76 minuta, Gryf, za brutalny faul).
Sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec).

Po raz ostatni z trzech ligowych punktów Stal Stalowa Wola cieszyła się 20 listopada 2016 roku. W sobotę seria dziewięciu spotkań bez zwycięstwa została wreszcie przełamana. Trzeba przyznać, że zielono-czarni w pełni zasłużyli na trzy punkty, a radosny może też być nowy trener Stalówki, Janusz Białek. Na ławce trenerskiej zasiedli jeszcze Krzysztof Łętocha oraz Piotr Piechniak. Sztab Stali prezentuje się naprawdę solidnie.

Już w 5 minucie Stal mogła mocnym wejściem rozpocząć batalię. Piłka spadła bowiem pod nogi Kamila Jonkisza, który był w polu karnym. Uderzenie pomocnika Stali zostało jednak zablokowane przez Łukasza Nadolskiego. Po chwili swoją pierwszą okazję miał Adrian Gębalski. Poszedł jeden na jeden z rywalem. Oddał uderzenie na bramkę, które jednak pewnie chwycił Wiesław Ferra. Drużyna ze Stalowej Woli cały czas naciskała, a najbliżej bramki był Bartłomiej Wasiluk, który spudłował po uderzeniu głową. Goście ograniczyli się do kontr i po jednym z takich wypadów samobójczego gola mógł strzelić Adam Waszkiewicz. Na szczęście piłka minęła bramkę Bartosza Konckiego. Do przerwy kibice Stali nie doczekali się goli.

Drugie 45 minut odważniej rozpoczęli przyjezdni. W 50 minucie Michał Marczak miał nieco wolnego miejsca i zdecydował się na strzał, który został zablokowany przez defensorów Stalówki. Kilkadziesiąt sekund później spokojem popisał się Szymon Jarosz, który zażegnał kolejną groźną akcję gości. Zielono-czarni wytrzymali napór i sami zaczęli stwarzać coraz groźniejsze sytuacje. W 59 minucie Jonkisz minimalnie minął się z piłką w polu karnych gości, a w 64 minucie Ferra świetną interwencją uratował swoją drużynę po mocnym uderzeniu Waszkiewicza. Między 67 a 69 minutą Ferra dwa razy popisywał się dobrymi interwencjami. Najpierw wybronił strzał Konrada Korczyńskiego, a potem Gębalskiego. W 71 minucie Gryf uratował słupek, a bardzo blisko trafienia był Michał Mokrzycki. Tak ofensywnie grającą Stal aż miło jest oglądać. W 76 minucie z murawy wyleciał Piotr Łysiak, który bez pardonu wjechał w nogi zawodnika naszego zespołu. Stal zdobyła przygniatającą przewagę. Udało się ją wykorzystać w 93 minucie meczu. Dośrodkowanie z prawej strony boiska i najwyżej do główki wyskoczył Gębalski. Piłka znalazła się w siatce. Kibice oszaleli, piłkarze, gracze z ławki Stalówki także. Po ostatnim gwizdku sędziego zielono-czarni radowali się z trzech punktów i zebrali zasłużone brawa od swoich fanów. Ta wygrana daje nadzieję na to, że zielono-czarni utrzymają się w drugiej lidze.

Teraz w meczu 29. kolejki piłkarskiej drugiej ligi Stal zagra 6 maja w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą.