Nowa jakość Stali

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Coraz ciekawiej dzieje się wokół drużyny piłkarzy ręcznych mieleckiej Stali, która awansowała do ekstraklasy. Za kilka ty-godni mielecki zespół ma prezentować nową, oczywiście lepszą jakość.

  Jak to podczas okresu transferowego bywa wiele spraw owianych jest mgiełką tajemnicy, ale prezes Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Stal Mielec Antoni Weryński uchylił nieco rąbka ta-jemnicy.  Co z trenerem?

  Wiele wskazuje na to, że trenerem "stalowców" zostanie Stanisław Kubala, który, co prawda, nie podpisał jeszcze umo-wy ze Stalą, ale uczyni to zapewne w najbliższych dniach.

  - Jestem przekonany, że dogadamy się z trenerem Kubalą. Wiemy, co chce, on wie, na co może liczyć. Uważam, że doj-dziemy do porozumienia - mówi prezes.

  Zmiana natomiast dotyczy funkcji drugiego trenera, bo-wiem Józefa Korzenia ma zastąpić były znakomity zawodnik mieleckiego klubu Henryk Trojanowski. Być może dojdzie do zamiany i Korzeń w nowym sezonie poprowadzi drugoligowe rezerwy mieleckiego klubu, które dotąd szkolił Trojanowski.

  - Nie ma w tej zmianie żadnej sensacji. Po prostu Józiu jest kierownikiem jednego z mieleckich gimnazjów i nie będzie dysponował czasem, a Heniu już wyraził gotowość pracy - wyjaśnia prezes.  Pierwsi nowi

  Ale kibiców najbardziej interesują zmiany, jakie zajdą w drużynie. Konkretne rozmowy z zawodnikami już się rozpoczę-ły. Wszyscy wyrazili gotowość pozostania w Stali, ale mieleccy działacze mają świadomość tego, że niektórzy z nich rozmawia-ją "za ich plecami" z innymi klubami i wcale nie mają im tego zamiaru zabraniać.

  - Dowiedzą się, na co mogą liczyć u nas, pewnie skonfron-tują to z propozycjami z innych klubów i wtedy podejmą decy-zję. Uważam jednak, że gracze, którzy stanowili o sile naszego zespołu zostaną u nas - spokojnym głosem mówi Weryński.

  Ale pierwsze transfery zostały już dokonane. Umowy ze Stalą podpisali już bramkarz zespołu z Końskich Rafał Ratusz-niak oraz "kołowy" AZS AWF Warszawa Piotr Jankowski. Kto będzie następny? Tego prezes nie chce zdradzić, bo konkuren-cja nie śpi. Przyznaje, że na liście życzeń są zawodnicy Vive Kielce, Zagłębia Lubin oraz dwaj zawodnicy z zagranicy. Choć prezes nie chciał mówić jakiej narodowości, to z naszych infor-macji wynika, iż chodzi o Białorusinów.  Pełne trybuny?

  Piłka ręczna robi w Mielcu furorę. Kiedy szczypiorniści Sta-li zaczęli wygrywać w pierwszej lidze, na ich mecze zaczęło przychodzić coraz więcej kibiców. Teraz ma być jeszcze lepiej.

  - Atmosfera podczas naszych meczó będzie super, bo je-stem przekonany, że na trybunach zasiadać będzie bardzo du-żo ludzi, może nawet więcej niż w Kielcach. To będzie zachęta dla sponsorów, podobnie jak transmisje telewizyjne, które mają być przeprowadzane ze spotkań piłki ręcznej w nowym sezonie.  Bez konfliktu

  Mieleccy kibice zadają sobie pytanie czy nie powstanie czasem konflikt na linii szczypiorniści - siatkarki. Obie drużyny grać bowiem będą w najwyższej klasie rozgrywkowej. Czy bitwa o sponsorów nie doprowadzi do kłótni?

  - Mam nadzieję, że nie. Konflikt nikomu nie jest potrzebny, bo nikomu by nie pomógł, a wszystkim zaszkodził. Tak "siatka", jak i my już dopinamy budżet. Na tym, że Mielec będzie miał dwie drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej wygrają tylko nasi kibice - kończy prezes.  Zaczną z Kwidzynem

  W sobotę odbyło się w Warszawie losowanie terminarza spotkań ekstraklasy w sezonie 2006/2007.

  Pierwszy mecz mielecka Stal rozegra na własnym parkie-cie w sobotę, 2 września, a przeciwnikiem naszego zespołu bę-dzie drużyna MMTS Kwidzyn, która w poprzednim sezonie zaję-ła szóste miejsce. Kolejnymi rywalami mielczan będą czołowe zespoły ekstraklasy: Vive Kielce, Zagłębie Lubin oraz mistrz Polski - Wisła Płock.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!