Remis szczypiornistów Stali

Piotr Szpak
Mieleccy szczypiorniści zremisowali wyjazdowe spotkanie w Opolu, zachowując miano niepokonanych w tym sezonie. M. Radzimowski
Tylko i aż remis szczypiornistów mieleckiej Stali w Opolu. Gol Tomasza Mroza uchronił przed przegraną.

W meczu na szczycie pierwszej ligi szczypiornistów mielecka Stal zremisowała w Opolu. Dla jednych to sukces, dla innych zła sprawa. Ale mogło być jeszcze gorzej…

Norgips-Gwardia Opole - STAL MIELEC 28:28 (13:14).

Stal: Jarosz, Turowski - Sobut 8, Przybylski 6, Mochocki 6, Mróz 5, Janyst 2, Kandora 1, Boret, Kubisztal, Wilk, Jachowicz, Nowak.

Norgips-Gwardia: Galoch, Donosewicz - Śmieszek 9, Gradowski 4, Knop 4, Piech 4, Baran 3, Zych 2, Wisiński 1, Ścigaj 1, Adamczyk, Paliwoda, Zajączkowski.

Mecz w Opolu sędziowała para ze Śląska, a konkretnie z Gliwic, co u mielczan przyjęto ze zdziwieniem. Trzeba przyznać, że rozjemcy nie spisali się najlepiej, nałożyli na gości 14 minut par, przy sześciu minutach dla opolan, podjęli też kilka kontrowersyjnych decyzji, na korzyść gospodarzy.

ROZPOCZĄŁ SOBUT

Pierwszy do siatki trafił niezawodny Grzegorz Sobut i było 1:0 dla Stali, po chwili wyrównał jednak Marcin Śmieszek. W 2 minucie gospodarze wygrali 2:1, bowiem ładnym strzałem gola uzyskał Bogumił Baran, ale Sobut odpowiedział trafieniem na 2:2. Była to zapowiedź wyrównanej walki w tym spotkaniu. Żadnej drużynie nie udało się wypracować kilkubramkowej przewagi, trwała zażarta, pełna fauli walka.

Najlepszym piłkarzem na boisku był wspomniany Sobut, to on, pięknym rzutem z 10 metrów zdobył ostatnią bramkę pierwszej połowy, dającą prowadzenie naszej drużynie 14:13.

FATALNY PRZESTÓJ

Początek drugiej połowy był równie wyrównany jak pierwsza część meczu. Po 37 minutach gry było 16:16, ale mielczanie zaczęli powoli łapać właściwy rytm gry. W 41 min. po efektownej "przerzutce" bramkarza przez Łukasza Janysta, mielczanie wygrywali 20:18, a cztery minuty potniej po golu Michała Przybylskiego było 23:20 dla Stali. Wtedy właśnie nastąpił fatalny przestój w grze naszego zespołu, co gospodarze skrzętnie wykorzystali, zdobywając cztery gole z rzędu i obejmując w 48 min. prowadzenie 24:23.
RATOWANIE PUNKTU

Rozpoczęła się walka "gol za gol". Na 50 sekund przed końcem meczu gospodarze wygrywali 28:27 i byli w posiadaniu piłki. Turowski obronił jednak strzał Zycha i mielczanie przeprowadzili szybką kontrę zakończoną celnym rzutem Tomasza Mroza. Po chwili Mróz otrzymał dwuminutową karę i mielczanie ostatnie 10 sekund meczu grali w osłabieniu. Na szczęście gospodarze tego nie wykorzystali. Punkt został uratowany, ale…

- Nie jestem zadowolony, dla mnie ten remis to porażka - przyznał prezes Stali Antoni Weryński.

W pozostałych spotkaniach: AZS AWF Biała Podlaska - Vive II Kielce 25:31, Wisła Sandomierz - AZS AWF Katowice 31:42, Politechnika Radom - Żagiew Dzierżoniów 28:32, MTS Chrzanów - Viret Zawiercie 32:31.