Piłka ręczna jest cudowna!

  Piłka ręczna jest cudowna!

  Paweł KOTWICA, PISZ, sid/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Ten mecz, a właściwie jego ostatnie półtorej minuty, przejdzie do historii polskiego sportu. Artur Siódmiak został bohaterem całej Polski.
  O polskich piłkarzach ręcznych znów mówi cała Polska - po wtorkowym zwycięstwie nad Norwegią 31:30, do którego doszło w nieprawdopodobnych okolicznościach (na półtorej minuty przed końcem przegrywaliśmy 28:30, a piłkę mieli rywale), mówili w środę wszyscy.

  - Bardzo się cieszę, że ostatniego gola zdobył Artur Siódmiak. To człowiek od "czarnej roboty" w naszej drużynie, często niedoceniany. A moim zdaniem na tych mistrzostwach gra bardzo dobrze - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach, a w przeszłości trener piłki ręcznej Wojciech Dębski.

  ŻONA PRZEŁĄCZYŁA KANAŁ

  - Szczerze mówiąc na końcówkę meczu przełączyłam się już na niemiecki DSF, gdzie pokazywali mecz Francja - Chorwacja - mówi Sylwia Jurasik, żona zawodnika naszej reprezentacji, Mariusza.

  - Ale niemiecka stacja przełączyła się na ostatnie akcje naszego meczu z Norwegami. Ja już zwątpiłam - dodaje. - Jakoś przeżyłem ten mecz, ale było ciężko. 14 sekund przed końcem już nie wierzyłem, tym bardziej, że w takich sytuacjach rzadko dopisywało nam szczęście. Tym razem było inaczej! Cieszę się podwójnie, bo Mariusz dał Kuchczyńskiemu dobrą zmianę i zdobył w końcówce ważne gole - cieszył się teść Jurasika, Tadeusz Siekański.

  ZABRAKŁO LUZU

  - Widać było, że Polacy nie byli już tacy luźni, jak w poprzednich spotkaniach, byli spięci - zauważa Ryszard Skutnik, trener piłkarzy ręcznych Stali Mielec. - Jeszcze raz się okazało, że ten, kto walczy, odnosi sukces. Chwała naszym zawodnikom, za to, co zrobili. Bardzo podobała mi się Marcina Lijewskiego, który trzymał grę naszego zespołu. W półfinale z Chorwatami będzie bardzo ciężko, ale nie jesteśmy bez szans. Po meczu z Norwegami, naszych zawodników stać na wszystko.

  Podobnego zdania jest prezes Vive Kielce Bertus Servaas, - Nie oglądałem meczu, bo jestem na urlopie w Tajlandii, ale śledziłem wszystkie relacje internetowe. Polacy zrobili coś nieprawdopodobnego! To był cud, który zdarza się raz na 10000 meczów! Mieli sporo szczęścia, nie tylko w tym meczu, bo idealnie ułożyły się też inne wyniki w grupie. Uważam, że z Chorwacją nie jesteśmy bez szans, choć oczywiście będzie trudno pokonać gospodarzy.

  Michał Kalita, piłkarz ręczny AZS Politechnika Radomska nie uważał Norwegów za rewelację turnieju: - Za faworytów uważałem nasz zespół. We wtorek początkowo wyglądało wszystko dobrze, ale z czasem moja wiara w zwycięstwo słabła. Na 3 minuty przed końcem spotkania praktycznie całkowicie ją straciłem. Ale wtedy szczęście uśmiechnęło się do nas. Do tego, aby walczyć o medale potrzebne jest bowiem szczęście, same umiejętności nie wystarczą. Przyznam, że nie przypominam sobie meczu, w którym ostatni rzut przez ponad pół boiska decydował o awansie do półfinału tak ważnej imprezy.

  Jan Dziubiński, prezydent Tarnobrzega sam kiedyś grał w piłkę ręczną: - To moja ukochana dyscyplina sportu. Nie muszę więc chyba mówić, z jak wielkim entuzjazmem przyjąłem gol Siódmiaka. Wychodzi na to, że jestem jednak człowiekiem małej wiary, bo minutę przed końcem nie wierzyłem w nasz sukces. Bez względu na wynik meczu z Chorwatami o naszych szczypiornistach będzie się mówiło dużo i dobrze. Wiadomo jednak, o czym teraz każdy kibic marzy…

  UKŁAD PODOBNY

  Układ zespołów, które awansowały do półfinałów, jest bardzo podobny do tego, który był dwa lata temu podczas mistrzostw w Niemczech - w czwórce jest Polska, Dania i Francja oraz gospodarze, z tym że gospodarzami są teraz Chorwaci, a nie Niemcy. Półfinałowy mecz "biało-czerwonych" z Chorwacją odbędzie się w piątek o godzinie 20.30 w Zagrzebiu.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!