Piotr Szpak
Siatkarze Siarki-MOSiR Tarnobrzeg wywalczyli awans do trzeciej ligi.
Siatkarze Siarki-MOSiR Tarnobrzeg wywalczyli awans do trzeciej ligi. Grzegorz Lipiec
Niedziela 12 marca okazała się szczęśliwym dniem dla siatkarzy tarnobrzeskiej Siarki. Wywalczyli oni awans do grona trzecioligowców.

W weekend tarnobrzescy siatkarze rozegrali dwa mecze. W piątkowy wieczór pokonali bez straty seta we własnej hali drużynę Miejskiego Klubu Sportowego Wierzbna, ale w niedzielne popołudnie przegrali wyjazdowe spotkanie z ekipą Łańcuta i pozostało nerwowe oczekiwanie na spotkanie drugiej drużyny Lubczy Racławówka z Sokołem Sieniawa. Gdyby ekipa z Racławówki wygrała ten mecz 3:0 wtedy tarnobrzeżanom awans przeszedłby koło nosa. A Lubcza Ii byłaby lepsza od naszej druzyny o seta.

- Bardzo się martwiliśmy, ale kiedy Sokół wygrał seta wiedzieliśmy, że mamy upragniony awans i trzecią ligę. Cała nasza drużyna zasłużyła na ten sukces swoją mozolna treningową pracą – powiedział nam chwilę po wywalczeniu awansu grający trener tarnobrzeskiego zespołu Karol Szczepanik.

W dwóch ostatnich meczach sezonu drużyna Siarki-MOSiR grała w składzie: Fałdowski, Sudoł, Klann, Bazan, Pazgier, Szczepanik – Szymański (libero), Ryzner, Hasiak, Janeczko.

Wyniki: MKS Wierzbna - MKS MOSiR Jasło 3:2 (17:25, 25:21, 25:19, 21:25, 15:10), Sportur Team Gmina Łańcut - Siarka-MOSiR Tarnobrzeg 3:1 (13:25, 25:21, 25:22, 25:20), Sokół Sieniawa - Lubcza II Racławówka2:3 (20:25, 20:25, 27:25, 25:16, 13:15); zaległy: Siarka-MOSiR Tarnobrzeg - MKS Wierzbna 3:0 (25:21, 25:20, 25:13).