Wielkie emocje i zwycięstwo siatkarzy Siarki-MOSiR Tarnobrzeg

Piotr Szpak
Siatkarze Siarki-MOSiR Tarnobrzeg rozpoczęli 2018 rok od zwycięstwa
Siatkarze Siarki-MOSiR Tarnobrzeg rozpoczęli 2018 rok od zwycięstwa Grzegorz Lipiec
W sobotnim meczu trzeciej ligi siatkarzy Siarka-MOSiR Tarnobrzeg wygrała z Klimą Błażowa Klima Błażowa 3:2 (25:14, 25:22, 22:25, 20:25, 16:14).

Siarka: Hasiak, Sudoł, Bazan, Wrzosek, Pazgier, Szczepanik – Szymański (libero), Fałdowski, Janeczko, Wasilewski, Ożakiewicz.

Pierwszy set nadspodziewanie łatwo wygrali gospodarze wykorzystując zaskoczenie rywali z dużą tarnobrzeska halą do której nie mogli się przystosować. Kiedy po dwóch setach miejscowi wygrywali 2:0 zanosiło się na trzypunktowe zwycięstwo, ale wtedy zawodniczy z Błażowej zaczęli grać koncertowo.

- Po dwóch wygranych setach przegraliśmy kolejne dwa i zanosiło się na porażkę. Wzięliśmy się jednak w garść i zwyciężyliśmy w tie-breacku, co nie jest taką łatwą sprawą. Po przegranych trzecim i czwartym secie nie poszliśmy w dół, nie opuściliśmy głów tylko walczyliśmy do końca i zdołaliśmy wygrać decydującą partię z czego bardzo się cieszymy – stwierdził po meczu grający trener tarnobrzeskiego zespołu Karol Szczepanik.

W innych meczach: Czarni Oleszyce - APPGO II LO Rzeszów 2:3 (25:14, 24:26, 26:24, 18:25, 7:15), AKS V LO Rzeszów - Głogovia Głogów Małopolski 3:2 (25:23, 21:25, 25:27, 27:25, 15:12), Spartakus Adamówka - TKF ITS Anilana Rakszawa 3:2 (16:25, 26:28, 25:19, 25:21, 15:11), Żagiel Radymno - Lubcza Racławówka 0:3 (21:25, 17:25, 22:25), Sportur Gmina Łańcut - PZL Sędziszów Małopolski – przełożony na 10 stycznia.