Mocniejsza stal

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Zmiany w zespole będą znaczące, prowadzimy wiele roz-mów z kandydatkami do gry w naszym zespole i są to rozmowy optymistyczne. W przyszłym sezonie interesować nas będzie środek tabeli, a w najgorszym razie spokojne utrzymanie - po-wiedział nam prezes Klubu Piłki Siatkowej Kobiet Stal Mielec, Marian Grzanka.

  Po kilkunastodniowej przerwie treningi wznowiły siatkarki mieleckiej Stali, które cały czerwiec poświęcą na tzw. roztreno-wanie, po czym udadzą się na urlopy. Przygotowania do nowe-go sezonu rozpoczną się w sierpniu, w Stali nastąpią najpraw-dopodobniej spore zmiany kadrowe.

  Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje. Nową siatkarką mieleckiej Stali została Małgorzata Skorupa, która jest wychowanką Radomki Radom, a ostatnio grała w pierwszoligo-wej Skrze Bełchatów. Skorupa ma 22 lata i 185 cm wzrostu. W Mielcu zagra na pozycji środkowej bloku. Mieleccy działacze prowadzą rozmowy w sprawie pozyskania kolejnych nowych zawodniczek. Ewelina Dązbłaź i Karolina Olczyk z Dalinu My-ślenice, Weronika Piątek z Wisły Kraków oraz Monika Konsek z Sokoła Chorzów, są jedynymi z nich. Dwie pierwsze w Mielcu byłyby chętnie widziane, natomiast Piątek i Konsek raczej nie mają zbyt dużych szans na grę w Stali. Nie zagra też raczej w Mielcu Katarzyna Wysocka, która na miniony sezon wypoży-czona została do Nafty-Gaz Piła. Z działaczami klubu rozmawia też Dorota Burdzel, która w minionym sezonie była wypożyczo-na do jednego z francuskich klubów.

  - Katarzyna Wysocka jest naszą zawodniczką, ale może po wpłaceniu odpowiedniej kwoty pieniędzy otrzymać swoją kartę zawodniczą. Co się tyczy Doroty Burdzel, to faktycznie rozmawia z nami, ale nie o grze w Stali, tylko o wypożyczeniu na kolejny sezon - mówi prezes Grzanka.

  Nie wiadomo co będzie z Iwoną Waligórą, która po okresie wypożyczenia wróciła do Stali Bielsko-Biała i wątpliwe, by biel-scy działacze chcieli się pozbyć tej zawodniczki. Jak już infor-mowaliśmy w Stali nie zagra Małgorzata Plebanek, prawdopo-dobnie nie ujrzymy też Słowaczek - Łucji Torokovej oraz Ga-brieli Tomaszekovej, które wyjechały już do Bratysławy, a nim to uczyniły, ustaliły z działaczami mieleckiego klubu warunki ewentualnej dalsze gry w Mielcu. Z naszych informacji wynika, że w Stali grać już jednak nie będą, co nie oznacza, że w mie-leckiej drużynie nie zagrają inne Słowaczki...

  Po lipcowych urlopach podopieczne trenera Jacka Wi-śniewskiego wznowią treningi 1 sierpnia, już w zmienionym składzie. Drużyna wyjedzie też na zgrupowanie do podrze-szowskiej Kielnarowej, gdzie przebywała w ubiegłym roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!