Mocniejsza stal

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Zmiany w zespole będą znaczące, prowadzimy wiele roz-mów z kandydatkami do gry w naszym zespole i są to rozmowy optymistyczne. W przyszłym sezonie interesować nas będzie środek tabeli, a w najgorszym razie spokojne utrzymanie - po-wiedział nam prezes Klubu Piłki Siatkowej Kobiet Stal Mielec, Marian Grzanka.

  Po kilkunastodniowej przerwie treningi wznowiły siatkarki mieleckiej Stali, które cały czerwiec poświęcą na tzw. roztreno-wanie, po czym udadzą się na urlopy. Przygotowania do nowe-go sezonu rozpoczną się w sierpniu, w Stali nastąpią najpraw-dopodobniej spore zmiany kadrowe.

  Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje. Nową siatkarką mieleckiej Stali została Małgorzata Skorupa, która jest wychowanką Radomki Radom, a ostatnio grała w pierwszoligo-wej Skrze Bełchatów. Skorupa ma 22 lata i 185 cm wzrostu. W Mielcu zagra na pozycji środkowej bloku. Mieleccy działacze prowadzą rozmowy w sprawie pozyskania kolejnych nowych zawodniczek. Ewelina Dązbłaź i Karolina Olczyk z Dalinu My-ślenice, Weronika Piątek z Wisły Kraków oraz Monika Konsek z Sokoła Chorzów, są jedynymi z nich. Dwie pierwsze w Mielcu byłyby chętnie widziane, natomiast Piątek i Konsek raczej nie mają zbyt dużych szans na grę w Stali. Nie zagra też raczej w Mielcu Katarzyna Wysocka, która na miniony sezon wypoży-czona została do Nafty-Gaz Piła. Z działaczami klubu rozmawia też Dorota Burdzel, która w minionym sezonie była wypożyczo-na do jednego z francuskich klubów.

  - Katarzyna Wysocka jest naszą zawodniczką, ale może po wpłaceniu odpowiedniej kwoty pieniędzy otrzymać swoją kartę zawodniczą. Co się tyczy Doroty Burdzel, to faktycznie rozmawia z nami, ale nie o grze w Stali, tylko o wypożyczeniu na kolejny sezon - mówi prezes Grzanka.

  Nie wiadomo co będzie z Iwoną Waligórą, która po okresie wypożyczenia wróciła do Stali Bielsko-Biała i wątpliwe, by biel-scy działacze chcieli się pozbyć tej zawodniczki. Jak już infor-mowaliśmy w Stali nie zagra Małgorzata Plebanek, prawdopo-dobnie nie ujrzymy też Słowaczek - Łucji Torokovej oraz Ga-brieli Tomaszekovej, które wyjechały już do Bratysławy, a nim to uczyniły, ustaliły z działaczami mieleckiego klubu warunki ewentualnej dalsze gry w Mielcu. Z naszych informacji wynika, że w Stali grać już jednak nie będą, co nie oznacza, że w mie-leckiej drużynie nie zagrają inne Słowaczki...

  Po lipcowych urlopach podopieczne trenera Jacka Wi-śniewskiego wznowią treningi 1 sierpnia, już w zmienionym składzie. Drużyna wyjedzie też na zgrupowanie do podrze-szowskiej Kielnarowej, gdzie przebywała w ubiegłym roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!