Wybrała Ostrowiec

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Dominika Żółtańska odchodzi z drużyny siatkarek mielec-kiej Stali do zespołu AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Do pierwszoligowca z ziemi kieleckiej została wypożyczona na sezon 2006/2007.

  O tym, że Dominika Żółtańska odejdzie najprawdopodob-niej z Mielca, pisaliśmy w minionym tygodniu, sugerując, iż za-wodniczka waha się między propozycjami z KSZO AZS oraz UMKS Łańcut. Ostatecznie wybrała zespół z Ostrowca, w któ-rym - także na zasadzie wypożyczenia - grała przed dwoma la-ty.

  - Wspomnienia z Ostrowca mam bardzo miłe, dlatego zde-cydowałam się na grę w tym zespole. Mam nadzieję, że z tą drużyną wywalczę w przyszłym sezonie awans do ekstraklasy powiedziała nam Dominika.

  Żółtańska jest czwartą, po Małgorzacie Plebanek oraz Słowaczkach Łucji Torokovej i Gabrieli Tomaszekovej, zawod-niczką, która opuszcza mielecki zespół. W ich miejsce zagrać będą: Małgorzata Skorupa i Marta Łukaszewska ze Skry Beł-chatów oraz Ewelina Dązbłaż i Karolina Olczyk z Dalinu Myśle-nice. Ale to nie koniec zmian w Stali. Nie wiadomo, czy w mieleckim zespole nadal będzie grała Iwona Waligóra, która na mi-niony sezon wypożyczona została ze Stali Bielsko-Biała. Jeśli bielski klub postawi zbyt wygórowanych warunków finanso-wych, to w miejsce Waligóry pojawi się w Stali kolejna nowa siatkarka. Grać natomiast w Mielcu nie będą Dorota Burdzel oraz Katarzyna Wysocka. Ta pierwsza chce przedłużyć o kolej-ny sezon wypożyczenie do jednego z francuskich klubów, Wysocka natomiast, po okresie gry w Nafcie-Gaz Piła na zasadzie wypożyczenia, chce wykupić ze Stali swą kartę zawodniczą.

  Nie wiadomo, czy w Stali zostanie Agata Wilk, która ma jeszcze ważny roczny kontrakt.

  - Otrzymałam już propozycję gry z Łańcuta (pierwszoligo-wa drużyna UMKS - przyp. pisz), ale czekam na to, co powie mi nasz prezes. W tym tygodniu wiele się powinno wyjaśnić - twierdzi Agata.

  Mieleckie siatkarki trenować będą do końca czerwca, po czym udadzą się na miesięczne urlopy, a zajęcia wznowią na początku sierpnia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!