Plebanek w Łańcucie

  Plebanek w Łańcucie

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Małgorzata Plebanek odchodzi z Mielca do Łańcuta.

  Małgorzata Plebanek odchodzi z Mielca do Łańcuta. ©M. Radzimowski

  Reprezentująca w minionym sezonie barwy drużyny siatkarek mieleckiej Stali Małgorzata Plebanek od nowego sezonu występować będzie w pierwszoligowym zespole UMKS Łańcut.

  O tym, że Plebanek opuści mielecki zespół, już informowaliśmy. Okazało się, że zawodniczka przeniesie się do pobliskiego Łańcuta. Niewykluczone, że nie będzie ona jedyną zawodniczką Stali, która w nowych rozgrywkach grała będzie w drużynie z Łańcuta. Z naszych informacji wynika, iż w przypadku podpisania kontraktu przez kolejna nową zawodniczkę z mieleckim klubem, do Łańcuta wypożyczona zostanie Agata Wilk.

  - Tak, rozmawiałam już w działaczami klubu z Łańcuta, ale trenuję w Mielcu, bowiem jestem związana ze Stalą kontraktem - powiedziała nam Agata.

  Przypomnijmy, że dotychczas mielecką drużynę wzmocniły cztery nowe siatkarki, Małgorzata Skorupa, Marta Łukaszewska, które w minionym sezonie grały w Skrze Bełchatów oraz Ewelina Dązbłaż i Karolina Olczyk z Dalinu-Equus Myślenice.
  Wyjaśniła się też sprawa z Iwoną Waligórą, która po wypożyczeniu musiała wrócić do Bielska-Białej, ale w najbliższym sezonie nadal będzie grała w Mielcu! Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec wzmocnień mieleckiej drużyny.

  - W kadrze będzie 12 zawodniczek w tym pięć wychowanek naszego klubu. Chcemy w nowym sezonie powalczyć o miejsce w środku tabeli - stwierdził prezes Klubu Piki Siatkowej Kobiet Stal Mielec Marian Grzanka.

  Wyjaśniła się praktycznie sprawa związana z grającą w minionym sezonie na zasadzie wypożyczenia z mieleckiego klubu w Nafcie-Gaz Piła Katarzyną Wysocką. Wyraziła ona chęć wykupienia swej karty zawodniczej i dalszej gry w Nafcie. Mieleccy działacze wyrazili na to zgodę. Do Stali nie wrócą Słowaczki Łucja Torokova i Gabriela Tomaszekova, co nie oznacza, że w Stali zabraknie zawodniczek zagranicznych. Rozmowy w tej sprawie są prowadzone. Podopieczne trenera Jacka Wiśniewskiego trenować będą jeszcze w przyszłym tygodniu, później udadzą się na aż sześciotygodniowe urlopy, a zajęcia wznowią 16 sierpnia. Inauguracja rozgrywek ligowych nastąpi dopiero w... grudniu!

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Oceniliśmy prezydentów, burmistrzów, wójtów. ZOBACZ KTO NAJLEPSZY

  Oceniliśmy prezydentów, burmistrzów, wójtów. ZOBACZ KTO NAJLEPSZY

  Oceniliśmy starostów, zarządy i rady powiatów na Podkarpaciu. ZOBACZ KTO NAJLEPSZY

  Oceniliśmy starostów, zarządy i rady powiatów na Podkarpaciu. ZOBACZ KTO NAJLEPSZY

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!