Atrakcyjny puchar

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Mistrzynie Polski, siatkarki Muszynianka Muszyna, czwarty zespół minionego sezonu - Stal Bielsko-Biała oraz Dalin Myślenice będą rywalkami siatkarek mieleckiej Stali w rozgrywkach Pucharu Polski.

  W tym roku sezon rozpocznie się najpóźniej w historii rozgrywek ligowych w naszym kraju, bowiem dopiero w pierwszy weekend grudnia. Wszystko to spowodowane jest wcześniejszymi startami reprezentacji Polski w rozgrywkach Grand Prix oraz w mistrzostwach świata.
  Powstał więc problem z zespołami, które już w sierpniu rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Polski Związek Piłki Siatkowej opracował nowy system rozgrywek Pucharu Polski siatkarek. Impreza w swym pierwszym etapie będzie rozgrywana w czterech czterozespołowych grupach. Każda z drużyn będzie organizatorem turnieju, podczas którego zespoły będą z sobą grać systemem każdy z każdym. Turnieje zostaną rozegrane w terminach: 13-15 października, 27-29 października, 10-12 oraz 17-19 listopada. Zwycięzcy grup zagrają w finale, który odbędzie się w ostatni weekend listopada. Nie wiadomo czy w PP wystartuje drużyna Dalinu, która swoje miejsce w LSK chce sprzedać AZS Białystok i być może to białostoczanki zastąpią Dalin w pucharowej rywalizacji.

  - Trafiliśmy do bardzo atrakcyjnej grupy i wypada się tylko z tego cieszyć - mówi prezes Klubu Piłki Siatkowej Stal Mielec, Marian Grzanka. - Kibice będą mieli niezłą gratkę, a zawodniczki możliwość sprawdzenia swych umiejętności w konfrontacji z silnymi rywalkami - dodał.

  Mieleckie siatkarki przebywają obecnie na urlopach. Na pierwszym treningu mają spotkać się 1 sierpnia, ale nie jest wykluczone, że termin zostanie przez trenera Jacka Wiśniewskiego przesunięty i zespół otrzyma dodatkowe dwa lub trzy tygodnie wolnego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.