Pewne zwycięstwo Orkana

/PISZ/

Nie było niespodzianki w meczu dwóch naszych trzecioligowych drużyn siatkarzy. Liderujący w tabeli Orkan wygrał w Mielcu bez najmniejszych problemów.

- Stal Mielec - Orkan Nisko 0:3 (16:25, 14:25, 22:25).

Stal: Adamczyk, Skowron, Zubrzycki, Molek, Pokusiński, Weryński - Karczmarczyk (libero) oraz Haptaś.

Orkan: A. Kowalik, Skrzypek, M. Kowalik, Ryś, Skrzypczyk, Chryń - Zych (libero).

Sędziowali: A. Mrozik i J. Kaliński z Rzeszowa. Widzów 50.

Stal to typowi amatorzy traktujący siatkówkę jako swoją pasję, Orkan natomiast to zespół, którego celem jest awans do II ligi. Przepaść, jaka dzieli obydwa zespoły była w tym meczu bardzo widoczna.

Pierwszy i drugi set miały niezbyt długą historię, im dłużej trwały, tym przewaga gości była wyraźniejsza. W trzecim, i jak się później okazało, ostatnim secie tego meczu było już trochę emocji, głównie za sprawą mielczan, którzy jak mogli dotrzymywali kroku wyżej notowanemu rywalowi, ale w decydujących momentach górę wzięły większe umiejętności siatkarzy z Niska.

W innych meczach: AKS Resovia II Rzeszów - Tęcza Sędziszów Małopolski 3:0 (25:12, 25:9, 25:21), AZS Uniwersytet Rzeszów - Feniks Dębica 3:0 (25:11, 25:21, 25:15).