Kolejna porażka Siarki

Piotr SZPAK <a href="mailto:[email protected]" target="_blank" class=menu>[email protected]</a>
Siatkarki tarnobrzeskiej Siarki (z lewej Agata Brągiel) przegrały kolejne spotkanie i sprawiły znowu zawód swoim kibicom. M. Radzimowski

Po dobrym początku sezonu siatkarki Siarki Tarnobrzeg z meczu na mecz grają coraz słabiej.

Na słowa krytyki zasłużyły siatkarki tarnobrzeskiej Siarki, które znów przegrały i znów w nie najlepszym stylu. Jak tak dalej pójdzie, to naszej drużynie kolejny raz przyjdzie walczyć o utrzymanie się w drugiej lidze.

Dalin Myślenice - SIARKA TARNOBRZEG 3:1 (21:25, 25:23, 25:18, 25:20)

Siarka: Chorzępa, Jabłońska, Brągiel, Surowiec, Niezabitowska, Wacławczyk - Kabat (libero), Burchart, Dziobak.

Dalin: Anna Wojtan, Kęsek, Żaba, Krasińska, Szlachetka, Malina - Pietrzyk (libero), Masłowska, Agnieszka Wojtan, Świerczyńska.

Sędziowali T. Kuropka i M. Cyfer z Wrocławia. Widzów: 100.

Rutynowanym siatkarkom z Tarnobrzega gra chyba przestaje sprawiać przyjemność, bo w Myślenicach były smętne i nie potrafiły się zdobyć na radość z każdego punktu, jak to czyniły miejscowe.

NA WŁASNĄ PROŚBĘ

W Siarce zagrała Paulina Dziobak, która miała kłopoty zdrowotne i wydawało się, że wyląduje w szpitalu. Uraz nie okazał się jednak aż tak groźny, jak się początkowo wydawało. W Siarce zabrakło jednak Anny Hogendorf, która w przeddzień spotkania skręciła nogę. Pod znakiem zapytania stał też występ Anny Surowiec, która ma kłopoty z kręgosłupem i zagrała na własne życzenie, biorąc przed meczem leki przeciwbólowe.

UDANY POCZĄTEK

Pierwszy set przebiegał początkowo po myśli miejscowych, które wygrywały 9:5, tarnobrzeżanki zdołały jednak wyrównać na 9:9, a później wyrównana walka trwała do stanu 17:17. Wtedy trzy "oczka" z rzędu zdobyły przyjezdne, w konsekwencji czego set padł łupem naszego zespołu. Tarnobrzeżanki tak się wygraniem seta ucieszyły, że do drugiej partii przystąpiły rozkojarzone i zanim się obejrzały, przegrywały już 0:6! Wtedy rozpoczął się pościg za rywalkami, który o mały włos nie zakończył się sukcesem. W końcówce Dalin wygrywał 22:21 i 23:22, ale właśnie wtedy naszej drużynie przytrafiały się fatalne błędy.

SŁABA ZAGRYWKA

Przy stanie 1:1 trzeci set jest zazwyczaj przełomowy i tak też było tym razem. Pierwszy punkt zdobyły nasze siatkarki, ale po chwili było 3:1 dla Dalinu. Ostra walka trwała do stanu 9:9, ale kilka chwil później miejscowe wygrywały już 16:10 i było "po balu". Pozostało więc walczyć o tie-break, ale jak tu walczyć, kiedy "śpi się" na początku seta. Po kiepskiej grze naszej drużyny myśleniczanki wygrywały 7:1. Co prawda ich przewaga zmalała do dwóch punktów - 8:6, ale po chwili znów wszystko wróciło do normy i nasz zespół zszedł z boiska pokonany.

W pozostałych spotkaniach: Sandecja Nowy Sącz - MOSiR Remegum Mysłowice 2:3 (25:19, 26:24, 16:25, 17:25, 10:15), MKS Andrychów - Orzeł Kozy 3:1 (21:25, 26:24, 25:18, 25:21), Aluprof Bielsko-Biała - MKS Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:22, 25:17), SMS II PZPS Sosnowiec - Armatura Kraków 0:3 (11:25, 18:25, 25:27).