Trener grał z ze Stalą

Piotr Szpak szpak@echodnia.eu

Echo Dnia Podkarpackie

Aktualizacja:

Siatkarki Stali Mielec (w ataku z nr 6 Marta Łukaszewska) nie zawiodły i po dobrym spotkaniu pokonały wrocławską Gwardię. ©M. Radzimowski

Po pięciu porażkach z rzędu mieleckie siatkarki wreszcie wygrały i to za trzy punkty!

Założenie było jedno, wygrać w spotkaniu z Gwardią za trzy punkty i wyprzedzić wrocławianki w tabeli. Siatkarki Stali Mielec zrealizowały plan w stu procentach, ani przez chwilę nie dając złudzeń rywalkom.

STAL MIELEC - Dialog-Gwardia Wrocław 3:0 (25:19, 25:16, 25:21).
    Stal: Waligóra, Olczyk, Łukaszewska, Dązbłaż, A. Wilk, Skorupa, Ząbek (libero).
    Gwardia: Rojkova, Mroczkowska, Szkudlarek, Koprowska, Haładyn, Gomułka - Jagiełło (libero), Lubera, Krzos, Wiśniewska.
    Sędziowali: Jacek Sęk z Kielc, Tomasz Janik z Warszawy. Widzów 850.
    Najgorsze już za siatkarkami Stali Mielec. Seria pięciu porażek z rzędu została zakończona wczoraj po południu i ma się już nie powtórzyć. Teraz nadszedł czas zwycięstw.
    POMOGŁO ZGURPOWANIE
    Przed arcyważnym spotkaniem z Gwardią mieleckie siatkarki przebywały cztery dni na zgrupowaniu w Kielnarowej. Wróciły z niego "naładowane", co widać było już podczas rozgrzewki. Równie "aktywny" był trener Stali Jacek Wiśniewski, który mocno przeżywał całe spotkanie.

Klaskał, gdy jego podopieczne przeprowadziły udaną akcję, rozkładał ręce, gdy mielczanki nie przeprowadziły ataku jak należy. I można powiedzieć, że szkoleniowiec grał razem ze swoimi siatkarkami, a cała drużyna sięgnęła wreszcie po efektowną i w pełni zasłużoną wygraną.

CZTERY MECZBOLE
    Pierwszy set zaczął się od prowadzenia gospodyń 5:0, następnie było 7:1, a bardzo dobrze grała w mieleckich barwach Ewelina Dązbłaż. Na drugą przerwę techniczną Stal schodziła prowadząc różnicą ośmiu "oczek" - 16:8. I stało się jasne, że gospodynie pewnie wygrają partię na otwarcie zawodów. Początek drugiej partii to z kolei prowadzenie przyjezdnych 2:0. Ale bardzo ładną akcją w obronie, a następnie w ataku popisała się Dązbłaż, łapiąc na pojedynczym bloku Katarzynę Mroczkowską.

Mielczanki złapały też odpowiedni rytm gry, na pierwszą przerwę techniczną schodząc przy swoim prowadzeniu 8:6, a na drugą - 16:11. Całego seta też wygrały bez większych kłopotów.

Rafał Błaszczyk, trener Gwardii Wrocław:

- Mielczanki wygrały zasłużenie, gratuluję im zwycięstwa. Jestem rozczarowany postawą swojego zespołu, który rozegrał zdecydowanie najsłabszy mecz w sezonie. Brakowało nam nieco kontuzjowanej Bogumiły Barańskiej, ale te zawodniczki, które były w stanie grać, zrobiły niewiele, by wygrać w Mielcu chociaż jednego seta.

SROGI REWANŻ
    W tej sytuacji ważny był trzeci set, bo mielczanki przegrały we Wrocławiu 1:3. I żeby być lepszym w bezpośrednich pojedynkach, należało Gwardię ograć w setach do zera. Przy stanie 4:1 dla gospodyń o czas poprosił trener wrocławianek Rafał Błaszczyk, ale niewiele to przyjezdnym pomogło. Bo przewaga miejscowych rosła z każdą minutą, a po ładnym ataku Agaty Wilk mielczanki zeszły na przerwę prowadząc bardzo wyraźnie, 16:8. W końcówce przy stanie 23:13 nastąpiła chwila dekoncentracji gospodyń, wrocławianki "podgoniły" nieco wynik, ale nasze siatkarki nie pozwoliły sobie już zrobić krzywdy.

W pozostałych spotkaniach: Energa-Gedania Gdańsk - AZS Pronar Zeto Astwa Białystok 3:0 (25;22, 25:18, 25:17), IDM Swarzędzmeble AZS AWF Poznań - Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (25:19, 19:25, 19:25, 15:25), Muszynianka-Fakro Muszyna - Centrostal Focus Park Bydgoszcz 1:3 (19:25, 25:27, 26:24, 22:25), Nafta-Gaz Piła - Winiary Kalisz 0:3 (15:25, 21:25, 24:26).

10. Poznań 13 7 17:36

Drużyny z miejsc 1-8 zagrają w play off o mistrzostwo Polski, z miejsc 9-10 w play out o utrzymanie.
    W następnej kolejce, 3 marca: Białystok - STAL.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.