Zbyt gościnne

Piotr Szpak
Siatkarki Stali Mielec (z nr. 9 Ewelina Dązbłaż, z nr. 5 Karolina Olczyk) były zbyt gościnne dla rywalek i zajęły ostatnie miejsce w turnieju, którego przez dwa dni były gospodyniami. M. Radzimowski
Mieleckie siatkarki zajęły ostatnie miejsce w turnieju o puchar prezydenta Mielca Kiepsko wypadł dla siatkarek mieleckiej Stali udział w turnieju o puchar prezydenta Mielca.

Podopieczne trenera Romana Murdzy okazały się zbyt gościnne dla rywalek i zajęły ostatnie, czwarte miejsce.

Przez dwa dni mieleccy kibice obejrzeli aż osiem spotkań, w sobotę cztery drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym w trzysetowych spotkaniach. Wczoraj dwie najlepsze drużyny rozegrały pojedynek o pierwsze miejsce, natomiast dwie najsłabsze o trzecią lokatę.

UDANY POCZĄTEK

Mielczanki miały udany początek, w pierwszym meczu turnieju ograły beniaminka Ligi Siatkówki Kobiet - drużynę MMKS Dąbrowa Górnicza 3:0 i wydawało się, że powalczą o miejsce w finale.
Niestety, tak się nie stało. Mielczanki były bliskie pokonania zespołu z Muszyny, choć dobrej gry ze strony podopiecznych trenera Romana Murdzy nie brakowało.
Mieleckie siatkarki grały w składzie: Olczyk, A. Wilk, Niedźwiedzka, Dudkiewicz, Skorupa, Łukaszewska - Banecka (libero), D. Wilk, Dązbłaż, Burdzel.

SŁABA NIEDZIELA

Gospodyniom, po całkiem niezłej grze w sobotę, przyszło wczoraj zagrać o trzecie miejsce z drużyną z Dąbrowy Górniczej, którą mielczanki gładko ograły.

Spodziewano się pewnego wygrania miejscowych, tymczasem ton wydarzeniom na parkiecie nadały siatkarki z Dąbrowy Górniczej, które wykorzystywały słabe zagrywki mielczanek oraz ich zły odbiór. W meczu o pierwsze miejsce bielszczanki, po dobrej grze, pokonały Muszyniankę-Fakro i to one zdobyły puchar prezydenta Mielca.

SZCZUREK NAJLEPSZA
Najlepszą siatkarką turnieju została Joanna Szczurek z Aluprofu, wyróżniono też po jednej siatkarce z każdej drużyny.
Spotkało to: Karolinę Ciaszkiewicz z Aluprofu, Ewelinę Sieczkę z Dąbrowy Górniczej, Aleksandrę Przybysz z Muszynianki-Fakro oraz Magdalenę Banecką ze Stali. Mielczankom pozostał jeszcze jeden turniej, wezmę w nim udział w najbliższy weekend, kiedy to zagrają w Dąbrowie Górniczej. Inauguracja ligi nastąpi 13 października.

Wyniki turnieju, eliminacje:

STAL MIELEC - MMKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:23, 25:20, 25:21), Aluprof Bielsko-Biała - Muszynianka Muszyna 1:2 (23:25, 25:17, 25:21), STAL - Muszynianka 1:2 (21:25, 25:22, 21:25), Aluprof - Dąbrowa 3:0 (25:22, 26:24, 25:15), Dąbrowa - Muszynianka 0:3 (22:25, 19:25, 19:25), STAL - Aluprof 0:3. Kolejność: 1. Muszynianka, 2. Aluprof, 3. STAL, 4. Dąbrowa; o miejsca 3-4: STAL - MMKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (30:32, 21:25, 23:25); finał: Aluprof Bielsko-Biała - Muszynianka-Fakro Muszyna 3:1 (25:19, 22:25, 25:17, 25:23).