Siatkarki Anser - Siarki zatańczyły z radości!

Piotr Szpak
Tarnobrzeskie siatkarki (z nr 8 Agata Brągiel, z 16 Ewelina Ryznar) sprawiły miłą niespodziankę, pokonując lidera tabeli. M. Radzimowski
Piątą wygraną z rzędu zanotowały na swym koncie siatkarki Anser-Siarki Tarnobrzeg.

Od trzypunktowego zwycięstwa i to w hali lidera, rezerw krakowskiej Wisły, rozpoczęły tegoroczne rozgrywki drugoligowe siatkarki tarnobrzeskiej Anser-Siarki.

AZS AGH Wisła II Kraków - ANSER-SIARKA TARNOBRZEG 1:3 (23:25, 26:24, 22:25, 22:25).
Siarka: Chorzępa, Brągiel, Pusz, Surowiec, Jabłońska-Żak, Ryznar - Janas (libero), Wacławczyk.
Wisła: Rusinek, Dybla, Dembala, Radoń, Trojek, Grot - Ślusarz (libero), Kuskowska, Bydałek, Belska.

Sędziowali: M. Weiner z Wisły i T. Ćwikała z Katowic. Widzów 150.
Wygrana w hali lidera, to bardzo miła niespodzianka, ale już ubiegłoroczne mecze w wykonaniu tarnobrzeskich siatkarek pokazały, że w naszym zespole drzemią spore możliwości.

CÓRKA GWIAZDY
W krakowskim zespole na pozycji libero zagrała córka gwiazdy polskiej siatkówki Magdaleny Śliwy - Izabela. O tym, że to zdolna dziewczyna doskonale wiedział trener naszego zespołu Andrzej Dróbkowski, który nakazał swoim podopiecznym, by nie posyłały zagrywek w stronę Izy. Tak też było, więc założenia taktyczne zostały zrealizowane.

STRACONY SETBOL
W pierwszym secie krakowianki prowadziły 7:4, ale nasze siatkarki doszły je na 14:14, później objęły prowadzenie 20:18 i nie oddały go do końca seta. Także początek drugiego seta należał do miejscowych, które prowadziły 9:3, ale tarnobrzeskie siatkarki doszły rywalki na 17:17, a przy stanie 24:23 miały nawet setbola. Niestety, trzy ostatnie piłki w tej partii należały do gospodyń.

AGATA RZĄDZIŁA
Początek trzeciej partii to popisowa wręcz gra tarnobrzeżanek, który objęły prowadzenie 7:1 i mimo że krakowianki odrobiły część strat, to nasz zespół wygrał seta. Pojawiła się więc szansa na trzypunktową wygraną. Na początku czwartego seta nasz zespół wygrywał 5:1, a później było już 15:14 dla Wisły. Bardzo dobra gra naszego zespołu, a szczególnie Agaty Brągiel doprowadziła do emocjonującej końcówki, w której szczęście było po stronie tarnobrzeżanek, które po meczu zatańczyły z radości.

W pozostałych spotkaniach: Szóstka Biłgoraj - AZS Akademia Ekonomiczna Shell Kraków 3:2 (25:23, 25:23, 16:25, 18:25, 11:15), Maraton Krzeszowice - Armatura Kraków 1:3 (20:25, 25:23, 21:25, 17:25), UMKS Łańcut - MKS Andrychów 3:2 (17:25, 25:27, 25:21, 25:18, 15:5), Tomasovia Tomaszów Lubelski - Dalin Myślenice - przełożony na inny termin, pauzowała: Sandecja Nowy Sącz.

11. Sandecja 11 1 5:33

Drużyny z miejsc 1-4 zagrają w play off o awans, z miejsc 7-10 w play out o utrzymanie, drużyna z 11 miejsca spada automatycznie.
W następnej kolejce, 12 stycznia: ANSER-SIARKA - Maraton.