Piotr Szpak
Siatkarki mieleckiej Stali (z nr. 9 Ewelina Dązbłaż, z nr. 16 Iwona Niedźwiedzka) sprawiły wczoraj nie lada sensację, pokonując faworyzowaną Muszyniankę-Fakro Muszyna. M. Radzimowski
Sensacyjna wygrana siatkarek Stali Mielec nad Muszynianką-Fakro Muszyna.

Udało się siatkarkom mieleckiej Stali sprawić sensację i pokonać silną kadrowo drużynę Muszynianki-Fakro Muszyna, w której aż roi się od byłych siatkarek mieleckiego klubu. Waleczność gospodyń została sowicie nagrodzona.

STAL MIELEC - Muszynianka-Fakro Muszyna 3:2 (20:25, 25:27, 25:21, 25:23, 15:13).
Stal: Dutkiewicz, Olczyk, Łukaszewska, Dązbłaż, A. Wilk, Niedźwiedzka - Banecka (libero), Koleva, Peret, Burdzel, D. Wilk.
Muszynianka-Fakro: Bełcik, Pykosz, Frątczak, Pycia, Mirek, Przybysz - Zenik (libero), Mieszała, Karczmarzewska, Śrutowska, Wójtowicz.

Dlaczego nie walczyły tak w Bydgoszczy? - zadawali sobie pytanie ci z kibiców, którzy przyszli na wczorajszy mecz. Przyszli i nie żałowali!

PODJĘŁY WALKĘ
Mielczanki po meczu w Bydgoszczy (gdzie przegrały w kiepskim stylu 0:3), wróciły do domów we wtorek rano, a wczoraj po południu stanęły naprzeciw drużynie, w której roi się nie tylko od kadrowiczek, ale także od byłych siatkarek mieleckiego klubu. W Muszyniance grają bowiem między innymi: Mariola Zenik, Joanna Mirek, Agnieszka Śrutowska i Agata Karczmarzewska. Pierwszy set był bez historii (3:8, 12:16, 20:25), ale w drugim już rozgorzała walka. Stal prowadziła 7:3, 14:11, a po ładnym ataku Marty Łukaszewskiej, na drugą przerwę techniczną gospodynie zeszły prowadząc 16:12. Niestety, w wyrównanej końcówce więcej szczęścia miały przyjezdne.
PODNIOSŁY SIĘ
Trzeci set, to już koncert mielczanek, które w pewnym momencie osiągnęły siedmiopunktową przewagę. Jednak od stanu 18:11 zaczęła ona topnieć w oczach. Siatkarki z Muszyny ugrały osiem "oczek" z rzędu i Stal przegrywała 18:19. Ale po tej zabójczej serii mieleckie siatkarki zdołały się podnieść i przy gorącym dopingu, wyszły na prowadzenie 23:21, a następnie wygrały tę partię do 21! W czwartym secie trwał ostry bój (11:11, 13:13, 17:17), ale w końcówce miejscowe zagrały wyśmienicie. Tie-breack to wielkie emocje (3:4, 6:5, 8:7, 9:9, 11:11, 13:11, 14:12) i szał radości miejscowych. Zawodniczką meczu została Bułgarka Kristina Koleva.

W pozostałych spotkaniach: MMKS Dąbrowa Górnicza - Farmutil Piła 0:3 (15:25, 12:25, 21:25), Energia-Gedania Gdańsk - AZS AWF Poznań 3:0 (25:22, 25:20, 25:19), Winiary Kalisz - Aluprof Bielsko-Biała - mecz zakończył się po zamknięciu tego numeru gazety, wynik podamy jutro, Pronar Astwa Zeto AZS Białystok - Centrostal Fokus Park Bydgoszcz przełożony na 5 marca.

10. Pronar 11 4 9:31

Drużyny z miejsc 1-8 zagrają w play off o mistrzostwo Polski, z miejsc 9-10 w play out o utrzymanie.

W następnej kolejce, 3 marca: Poznań - STAL.