Surowa lekcja dla Stali

Piotr Szpak

Echo Dnia Podkarpackie

Aktualizacja:

Siatkarki mieleckiej Stali (atak Agaty Karczmarzewskiej blokuje grająca w Stali Bułgarka Kristina Koleva) były wczoraj bez szans w konfrontacji z Muszynianką-Fakro Muszyna. ©M. Radzimowski

Siatkarki mieleckiej Stali nie miały żadnych szans w konfrontacji z kandydatami do tytułu mistrzyń Polski.

W meczu pierwszej rundy play off o miejsca 1-8 zawodniczki drużyny Muszynianki-Fakro Muszyna udzieliły wczoraj osłabionym kadrowo siatkarkom mieleckiej Stali surowej lekcji.

STAL MIELEC - Muszynianka-Fakro Muszyna 0:3 (21:25, 15:25, 13:25), stan rywalizacji 0:1.
    Stal: D. Wilk, Łukaszewska, Skorupa, Dutkiewicz, A. Wilk, Niedźwiedzka - Peret (libero), Banecka, Koleva.
    Muszynianka: Bełcik, Karczmarzewska, Pykosz, Pycia, Mirek, Przybysz - Zenik (libero), Frątczak, Mieszała, Śrutowska.
    Sędziowali: W. Niemczura z Węgierskiej Górki i B. Nowak z Bielska-Białej. Widzów 800.

Nie mogło być mowy o niespodziance. Siatkarki z Muszyny potraktowały nasz zespół z całą powagą i potrzebowały niewiele ponad godzinę by pokonać rywalki.

MOCNO OSŁABIONE
    Stal zagrała mocno osłabiona, bowiem z powodu kontuzji na boisko nie wybiegły podstawowe dotąd zawodniczki mieleckiej drużyny - Ewelina Dązbłaż oraz Karolina Olczyk. Brakowało także rezerwowej Doroty Burdzel, która spodziewa się dziecka i już nie trenuje z zespołem. W tej sytuacji miejscowym siatkarkom przyszło walczyć o zachowanie twarzy. Mielczanki grały co prawda bez obciążenia psychicznego, ale było to za mało, by wygrać choćby seta. A wszystko zaczęło się obiecująco, bowiem na pierwszą przerwę techniczną w pierwszej partii miejscowe zeszły, przegrywając tylko 7:8, a na drugą 14:16. Kroku rywalkom nasze siatkarki dotrzymywały aż do końcówki partii otwarcia.
    UŻYTEK Z DOŚWIADCZENIA
    Od początku drugiego seta siatkarki z Muszyny, w składzie których jest aż pięć eksmielczanek, uzyskały wyraźną przewagę, a kiedy po ataku Agaty Karczmarzewskiej Stal przegrywała 12:20, stało się jasne, że obie drużyny szybkimi krokami zmierzają do końca seta. Tak też się stało. Po kilku akcjach trzeciego seta miejscowe przegrywały 0:4, ale wzięły się w garść i na pierwszą przerwę techniczną w tej partii zeszły, przegrywając jedynie 6:8. ale później było już gorzej, na drugą przerwę drużyny zeszły przy stanie 16:7 dla Muszynianki i po kilku następnych minutach spotkanie się zakończyło.

Rywalizacja na tym etapie trwa do dwóch wygranych. Drugi mecz Stali z Muszynianką zostanie rozegrany w sobotę w Muszynie, a ewentualnie trzeci w niedzielę, także w Muszynie.

W innych spotkaniach: play off o miejsca 1-8: Energa-Gedania Gdańsk - Aluprof Bielsko-Biała 0:3 (29:31, 19:25, 17:25), stan rywalizacji 0:1; MMKS Dąbrowa Górnicza - Winiary Bakalland Kalisz 1:3 (14:25, 16:25, 26:24, 17:25), stan rywalizacji 0:1; Farmutil Piła - AZS AWF Poznań - mecze 11 i 12 kwietnia, odbywa w Pile; play out o miejsca 9-10: Centrostal Focus Park Bydgoszcz - Pronar Zeto Astwa AZS AWF Białystok.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.